Pytanie o wiki

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Lipiec 11, 2012, 03:44:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

Toivo

Cytat: Widsið w Wrzesień 22, 2013, 01:32:26
Kto ma uprawnienia do dodawania nowych przestrzeni nazw na wiki?
Mi się udało po prostu stworzyć stronę pod tytułem "Język wigierski/XYZ", więc chyba każdy.

Pytanie: czy nasza wiki wspiera jakoś wielojęzyczność? Jeśli przetłumaczę swoje wypociny w celu pokazania ich światu, to jest szansa na link "English" po lewej stronie? Jak nazwać tłumaczone strony? (w jakiejś przestrzeni nazw? a jak tak to w jakiej?) Ktoś to już robił?
  •  

Widsið

Przestrzeń nazw to to, co jest przed dwukropkiem, jak Kategoria:, Projekt: czy co tam jeszcze mamy. :)
  •  

Toivo

  •  

Feles

Cytat: Widsið w Wrzesień 22, 2013, 01:32:26
Kto ma uprawnienia do dodawania nowych przestrzeni nazw na wiki?
Osoba mająca dostęp do serwera, czyli w praktyce ja.

CytatPytanie: czy nasza wiki wspiera jakoś wielojęzyczność? Jeśli przetłumaczę swoje wypociny w celu pokazania ich światu, to jest szansa na link "English" po lewej stronie? Jak nazwać tłumaczone strony? (w jakiejś przestrzeni nazw? a jak tak to w jakiej?) Ktoś to już robił?
Tak!
Link tworzysz poprzez [[en:cośtam]] (lub [[:en:cośtam]] w tekście). Nazwa przetłumaczonego artykułu to En/cośtam.
Co do dodawania nowych języków: jw.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Canis

Cytat: Toivo w Październik 06, 2013, 20:55:45
Cytat: Widsið w Wrzesień 22, 2013, 01:32:26
Kto ma uprawnienia do dodawania nowych przestrzeni nazw na wiki?
Mi się udało po prostu stworzyć stronę pod tytułem "Język wigierski/XYZ", więc chyba każdy.

Pytanie: czy nasza wiki wspiera jakoś wielojęzyczność? Jeśli przetłumaczę swoje wypociny w celu pokazania ich światu, to jest szansa na link "English" po lewej stronie? Jak nazwać tłumaczone strony? (w jakiejś przestrzeni nazw? a jak tak to w jakiej?) Ktoś to już robił?
Tak jak pisał kotałke, można. W tym celu administrator serwera musi dodać do bazy danych dwu-/trójliterowy skrót wraz z adresem, na jaki ma kierować interwiki, a potem w /languages/names.php dodać odpowiednią nazwę języka. Obecnie mamy ahtialański, szebaski, asua i chyba coś jeszcze.
http://jezykotw.webd.pl/wiki/Strona_g%C5%82%C3%B3wna
Z tego co ustalaliśmy jakiś czas po wszystkich możliwych aferach dostęp do wiki na FTP oprócz kotałke mam jeszcze ja jako admin wiki, więc gdyby Feles był zajęty, to teoretycznie też mogę dodać język do listy.
  •  

Feles

Cytat: 카니스 w Październik 07, 2013, 19:04:28Z tego co ustalaliśmy jakiś czas po wszystkich możliwych aferach dostęp do wiki na FTP oprócz kotałke mam jeszcze ja jako admin wiki, więc gdyby Feles był zajęty, to teoretycznie też mogę dodać język do listy.
Niestety, w wyniku ostatniego bana wszystkie moje jaźnie* jednogłośnie postanowiły doprowadzić pucz do końca i po cichu pozbawić ciebie również tego. :<

 *) W liczbie: 1.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Canis

Cytat: Feles muribus w Październik 07, 2013, 19:57:33
Cytat: 카니스 w Październik 07, 2013, 19:04:28Z tego co ustalaliśmy jakiś czas po wszystkich możliwych aferach dostęp do wiki na FTP oprócz kotałke mam jeszcze ja jako admin wiki, więc gdyby Feles był zajęty, to teoretycznie też mogę dodać język do listy.
Niestety, w wyniku ostatniego bana wszystkie moje jaźnie* jednogłośnie postanowiły doprowadzić pucz do końca i po cichu pozbawić ciebie również tego. :<

*) W liczbie: 1.
W takim razie zajmiesz się tym sam.
  •  

Feles

Widzisz, jestem takim nołlajfem, że zdążę tutaj zajrzeć w przerwach na dokarmianie Pokemonów.

I nie, to nie ironia...
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Canis

Cytat: Feles muribus w Październik 07, 2013, 22:25:55
Widzisz, jestem takim nołlajfem, że zdążę tutaj zajrzeć w przerwach na dokarmianie Pokemonów.

I nie, to nie ironia...
A gdzie je dokarmiasz?
Ach, pewnie chodzi o te slynne nowe XY na nowym 3DSie... you lucky bastard...
  •  

Feles

Cytat: 카니스 w Październik 08, 2013, 13:52:54
A gdzie je dokarmiasz?
Ach, pewnie chodzi o te slynne nowe XY na nowym 3DSie... you lucky bastard...
Nie, niestety.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Spiritus

Jak dodać spis treści w artykule na wiki?
  •  

Aureliusz Chmielewski

Cytat: Spiritus w Październik 19, 2013, 18:41:09
Jak dodać spis treści w artykule na wiki?
Robi się on automatycznie, gdy robimy nowy "dział". Np. "='''Test'''=" utworzy Ci "1. Test" w spisie treści. Jak chcesz robić podpunkty to wtedy więcej dodajesz =. 

Przykład:
='''Test''''=
=='''Fonologia'''==

1. Test
1. 1. Fonologia

The n-word
  •  

Feles

Możesz też się pobawić medżikłerdzami w stylu __TOC__ lub __FORCETOC__.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Canis

Robi się automatycznie jak dodasz chyba trzy rozdziały, o ile nie walniesz w kodzie artykułu gdzieś słów, o których pisze wyżej kotałke. Jest też słowo na *nie*wstawianie spisu treści, jak się nie mylę to _NOTOC_.
  •  

Spiritus

Cytat
Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, webmaster@jezykotw.webd.pl and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Czy tylko mi pojawia się taki błąd przy próbie wejścia na wiki?
  •