Język kasycki [Ziemlia]

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Marzec 24, 2016, 01:22:32

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

Przedstawiam wam język kasycki. Postanowiłem trochę zaeksperymentować z formą przedstawiania konlangu. Nie mamy więc do czynienia ze zwykłym ładnie opisanym językiem, a językiem, który znany jest tylko z zapisu spółgłoskowego, a brzmienie niektórych dźwięków nie jest do końca ustalone, bo język wymarł dawno-dawno temu, i mamy pewne ustalenia dzięki porównaniu z innymi językami. Ot, takie uo sobie. Zachęcam do czytania!

Język kasycki wita!

A z językowego punktu widzenia, mamy do czynienia z wysoce spółgłoskowym językiem aglutynacyjnym, z pewnymi (już) elementami fleksji.

Henryk Pruthenia


Pluur

Ciekawy pomysł prezentacji. Będą dłuższe tekst w niem?
  •  

Henryk Pruthenia

Ano, i to we własnym alfabecie. ;)

Pluur

No to czeka nas tekst, rodem z dworu rekonstrukcynego :D

A poza tym co z Kyonem?
  •  

Henryk Pruthenia

Nie wiem,  ostatnio nastawiam się na Ziemlię, gdzie mogę myśleć wielopłaszczyznowo i móc zrobić wszystko jak tylko chcę ;)
No i dodatkowo ten projekt ma już wiele lat, i wypadałoby go pociągnąć do końca ;).

No i dodatkowo,  ktoś coś o języku?

Obcy

Cytat: Henryk Pruthenia w Marzec 24, 2016, 13:21:53
No i dodatkowo,  ktoś coś o języku?

A co tu mówić o języku, jak przecie to nie jest nawet język w pełnym tego słowa znaczeniu, tylko conworldowa rekonstrukcja języka?  :)
  •  

Henryk Pruthenia

Dokładniej jest to język pisany. I wszystko co z tego pisania dało się wyciągnąć. 

A komentować można i gramatykę i inne rzeczy. 

Pluur

Cytat(...) wielopłaszczyznowo i móc zrobić wszystko jak tylko chcę(...)

:'-(
  •  

Henryk Pruthenia

Oczywiście sam projekt Kyonu bardzo mi się podoba. Ale tu mogę stworzyć wszystko jak tylko chcę i użyć wszystkie swoje pomysły. A co do języka,  będę tworzył także języki pokrewne.  Mam nadzieję,  że ktokolwiek kto czyta. Bo języków tam dużo,  nawet nie wszystkie wrzuciłem.
Zachęcam do śledzenia mojego projektu, w szczególności,  że niedługo biorę się za zwierzęta i ludy. A jak stworzę mapę,  to wszystko będzie miało miejsce i czas. ;)

Widsið

Ja zwrócę uwagę, że podoba mi się ton pisania tego artykułu, jakby faktycznie chodziło o autentyczny język rekonstruowany, z konkurującymi teoriami itp., mam nadzieję, że w miarę rozwoju projektu będzie tego trochę więcej.
  •  

Henryk Pruthenia

Postaram się spełnić oczekiwania ;)

Τόλας

Cytat
Mianownik   –   -jʔ   -ʔ   -n
Dopełniacz   -x   -jx   -xʔ   -xl
Celownik   -b   -jb   -ʔb   -wl
Biernik   -ʔ   -jʔn   -ʔns   -n
Locativus   -t²   -jt²   -ʔt²   -sl
Causalis-finalis   -ʔk   -jʔk   -ʔk   -nn
Allativus   -wm   -jw   -jw   -wl
Causalis-finalis   -tj   -jtj   -tj   -tl
Serio? dwie odmiany causalis-finalis? kaj je ablativus?
  •