O pisaniu obcymi pismami

Zaczęty przez Todsmer, Maj 06, 2016, 19:54:23

Poprzedni wątek - Następny wątek

Todsmer

O ile mi wiadomo, konsensus jest taki, że we własnych ortografiach i innych pismach piszemy tu, a nie zaśmiecamy forum.

Sprawa jest śliska, więc nie będę teraz reagować, ale jeśli by to zależało tylko ode mnie, to pewno by odtąd poleciały punkciki :)

Todsmer: wydzielone z shoutboksa, dotyczy epidemi pisania postów w całości obcymi pismami, takimi jak hangyl, dewanagari czy głagolica.
  •  

Canis

Sorry, panie władzo, ale w dziale "inne"? W temacie o nazwie "SHOUTBOX"?
Za posty w pierwszym nietestowym temacie w historii tej wersji forum też chcesz smagać niewinnych obywateli batogiem?

Dlaczego uważasz to za śliską sprawę?
  •  

Todsmer

No właśnie dlatego, że shoutbox, nie jestem pewny jak powinienem reagować :)
  •  

Canis

Tak samo jak wszyscy, albo podjąć dyskusję, albo przeczekać dyskusję, albo rozpocząć nową dyskusję...
  •  

Todsmer

Wiesz, ja ingeruję w wielkość liter, kiedy są nieczytelne, a to zasadniczo ten sam "problem" - zapis, który jest celowo nie do odczytania dla większości, przynajmniej bez żadnych innych czynności.

Wiem, że to się Ci (i nie tylko Ci) nie podoba, ale zasadniczo staram się pilnować czytelności postów - tak jak na przykład zmniejszam obrazki z rozmiaru 4K do sensownego i inne tego typu działania.
  •  

Canis

Cóż, to ty nosisz odznakę szeryfa, więc czyń jak uznajesz za stosowne...
  •  

Todsmer

Nic nie będę robić póki się nie wypowiedzą inni, bo, jak już pisałem, mam tu wątpliwości natury moralnej :P (inaczej: nie chcę pojechać za ostro)
  •  

Obcy

Przecie po coś mamy te konwertery pism, to przynajmniej ludziska nauczą się z nich skorzystać (emm, no może do głagolicy nie ma konwertera :P )
  •  

Todsmer

Nie miałem pojęcia, że coś takiego istnieje.

A po drugie, prędzej czy później ktoś pójdzie po rozum do głowy, i rozpisze sobie swoją ortografię. I wtedy taki konwerter ci już nic nie da :)
  •  

Widsið

No, skończcie z tymi dziwactwami. Już jak widzę te retro-ortografie to mnie bolą oczy, a ta nowa moda na hangul/devanagari-czy-jak-to-się-pisze/inne systemy pisma sprawia, że naprawdę nie chce się tu zaglądać.
  •  

Canis

#10
To nie zaglądaj, adminie, ani ty, Todsmer. To jest konkretne forum tematyczne. Jeżeli będziemy chcieli sobie pokonwersować w konkretnym języku sztucznym, to będziemy, jako że dokładnie po to stoi to forum, i nikogo z nas nie będzie interesowało, że wy tego języka nie rozumiecie. Jeśli chcę porozmawiać z innymi w języku kerańskim, winańskim czy sendorowskim, to będę i nic ani tobie, ani Todsmerowi do tego. Po to istnieje to forum. To samo dotyczy sztucznych pism i conortografii. Wybierzemy sobie do tego konkretny temat lub wykorzystamy taki, który nie ma konkretnego celu, jak shoutbox. Akurat dzięki wymianie tych kilku postów z Dynozaurem zmodyfikowaliśmy nasz sposób zapisywania hangulem (zasada podwójnego rieula dla oddania /l/ w stos. do pojedycznego na oznaczenie polskiego /r/), więc trochę krótkowzroczna ta krytyka z waszej strony. Sam temat shoutbox też jest bezcenny w przypadku takich krótkotrwałych zrywów i zapobiega śmieceniu forum tematami mającymi po 2-3 odpowiedzi, których nie sposób odkurzyć po trzech latach jak ochota na dalsze 2-3 posty wróci.

W ogóle, nie podoba się wam temat do rozmówek w języku x, to nie zaglądajcie do niego. Jest masa ciekawszych tematów i je sobie poczytajcie, a lubiane przez nas tematy zostawcie nam. Rozumiem, gdybyście się czepiali, że ktoś jest obrażany za jego plecami lub że w czyimś temacie poświęconym zupełnie czemu innemu robi się bezsensowny, hermetyczny spam, ale mówimy o dziale, który dosłownie nazywa się "shoutbox". W przypadku tego tematu wystarczy, żeby któryś z was rzucił jakiś konkretny temat do rozmowy, by wykoleić ten trend. Zamiast tego Todsmer wspomina o punktach karnych, a ty Widsið chyba chcesz zastosować jakiś szantaż emocjonalny, bo nie wiem jak to traktować. Trochę słabo.

Do tego nazywanie tej mody "nową" też jest osobliwe, jest stara jak to forum stoi, a hangylem pisaliśmy z Dynozaurem na forach jeszcze gdy byłem w liceum, a było to może z osiem lat temu.

Oczywiście bez urazy, panowie, żeby nie było!
ale zasmuciliście mnie :(
  •  

Obcy

#11
Cytat: Widsið w Maj 07, 2016, 02:37:24
No, skończcie z tymi dziwactwami. Już jak widzę te retro-ortografie to mnie bolą oczy, a ta nowa moda na hangul/devanagari-czy-jak-to-się-pisze/inne systemy pisma sprawia, że naprawdę nie chce się tu zaglądać.

No co, może niektórzy tu mają dość tej przereklamowanej i nadmiernie wyeksploatowanej Przenajświętszej Cyrylicy, która jest tu zawsze na uprzywilejowanej pozycji, co uważam osobiście za niesprawiedliwe...

Cytat
(zasada podwójnego rieula dla oddania /l/ w stos. do pojedycznego na oznaczenie polskiego /r/)

Oj, to przepraszam za moją niesłuszną krytykę hangula wyrażoną w dewanagari, nie wiedziałem o tym rozwiązaniu.

Cytat
kerańskim, winańskim czy sendorowskim
Thanks for your respect xDDDD
  •  

Dynozaur

Jednego oczy bolą od "retroortografij" mnie - od "żurawi", "pasożytów", "nieboszczyków" it.p. Wszystkim nie dogodzisz...

Ja z psełem gadałem w hangylu o jednym konkretnym temacie. Gdybyśmy pisali to w łacince, byłyby buldupy, że zaspamiamy forum jakimiś rozmówkami, które nikogo nie obchodzą.

Ale do tego, u licha, jest shoutbox! Naprawdę, już szukacie problemu... Jak przyjdą ci słynni "nowi użytkownicy" i będą się skarżyć to pogadamy. Ale póki co, chcecie czyścić forum, na którem i tak mało się dzieje. Słabo...
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Todsmer

Cytat: Dynozaur w Maj 07, 2016, 10:13:25Ja z psełem gadałem w hangylu o jednym konkretnym temacie. Gdybyśmy pisali to w łacince, byłyby buldupy, że zaspamiamy forum jakimiś rozmówkami, które nikogo nie obchodzą.
A tak jest "buldupy" że zaspamiacie forum jakimiś rozmówkami, których nikt nie rozumie.

Do prywatnych rozmów jest taka funkcja jak prywatna wiadomość. Post na forum jest z definicji dla wszystkich użytkowników. Jak już koniecznie chcecie pisać w hangylu, dajcie chociaż transliterację na łacinkę, w spojlerze na przykład.
  •  

Pluur

Cytatdajcie chociaż transliterację na łacinkę, w spojlerze na przykład.

Otóż to...
  •