Cześć!

Zaczęty przez agentcooper, Sierpień 27, 2017, 15:36:23

Poprzedni wątek - Następny wątek

agentcooper

Niby nie powinno się pisać "witam", ale witam.
Podglądam to forum dość długo, zarejestrowałem się całkiem niedawno, ale musiałem odczekać swoje na mail aktywacyjny :)

Pracuję nad jednym językiem, karanckim, który ma służyć jako punkt wyjścia dla całej rodziny języków. Pracuję też nad conworldem. Zwykle niestety jedno i drugie w godzinach pracy jako wstydliwe hobby, bo tyle czasu co za gówniarza na czytanie literatury nie mam :(

Z tego co widzę to forum nieco specyficzne i podchodzę lekko jak do jeża, ale liczę na dobrą zabawę ;)
  •  

Borlach

A witam serdecznie na forum nowego użytkownika, im nas więcej tym weselej. Mam nadziej że nie będziemy tacy strasznie źli xD
Karancki będzie a priori czy a posteriori?

PS: czyżby nick był nawiązaniem do Twin Peaks? Dale, czy to ty?
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Henryk Pruthenia

Witaj!
Mam nadzieję, że się u mas odnajdziesz.
I my na tym forum nie tykamy Ci jeża!

agentcooper

Cytat: Borlach w Sierpień 27, 2017, 15:51:00Karancki będzie a priori czy a posteriori?
A posteriori. Ostatnio dla mnie najciekawsza jest paleolingwistyka i geneza dialektów, więc to mniej lub bardziej przemyślany język pochodzenia indoeuropejskiego, choć robię wszystko, by go odpowiednio skomplikować. Ale ważna jest sama zabawa, a nie spełnienie po stworzeniu języka protoabchaskiego ;)
Cytat
PS: czyżby nick był nawiązaniem do Twin Peaks? Dale, czy to ty?
The owls are not what they seem.
  •  

Henryk Pruthenia

O, ciekawe, a najbliższy jakiej grupie?

Borlach

CytatThe owls are not what they seem.
Jeszcze jakiejś Log Lady nam brakuje
Sanuję mocno
CytatO, ciekawe, a najbliższy jakiej grupie?
Podbijam pytanie
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

agentcooper

Cytat: Henryk Pruthenia w Sierpień 27, 2017, 16:27:17
O, ciekawe, a najbliższy jakiej grupie?

Podoba mi się to, że bałtyjskie są tak bliskie źródła, że słowiańskie mają tak skomplikowaną deklinację, że germańskie ciekawą fonetykę, a romańskie - zauważyłem, że zawsze się lekko romlanguje ;)
Słowem - wychodzi z tego potworek :)
  •  

Henryk Pruthenia

A czy to jest język tworzony za pomocą zmian fonetycznych?

Kazimierz

Witam :-)
Chociaż sam jestem tu nowy, już się zadomowiłem i życzę ci tego samego.

A co do języka, to jeśli elementy słowiańskie, germańskie i romańskie są jakoś uzasadnione w historii języka, to całkiem spoko, lubię takie wytłumaczone mieszanki.
  •  

Pluur

Witam!

CytatNiby nie powinno się pisać "witam", ale witam.
Nie.
  •  

agentcooper

Cytat: Henryk Pruthenia w Sierpień 27, 2017, 17:57:26
A czy to jest język tworzony za pomocą zmian fonetycznych?
Cytat: Kazimierz w Sierpień 27, 2017, 18:59:56
A co do języka, to jeśli elementy słowiańskie, germańskie i romańskie są jakoś uzasadnione w historii języka, to całkiem spoko, lubię takie wytłumaczone mieszanki.

Nie, to nooblang.
  •  

Henryk Pruthenia

Szkoda, już myślałem, że stworzysz ten tajemniczy język bałtosłowiański, który miał być używany III, czy tam IV tys. lat temu na terenie Pomorza aż po Holsztyn, następnie przetrwa jako część kontinuum dialektalnego zachodniobałtyjsko-słowiańskiego, poddany będzie jednocześnie przez ten czas silnym wpływom germańskim, a potem nie wiem, Rzymowi udało się pójść dużo dalej - stąd wpływy łacińskie.
:<

Caraig

Może będzie coś a la kotsowiski v2 :D
  •  

Kazimierz

Albo drugi arbastyjski :D
  •  

agentcooper

Cytat: Henryk Pruthenia w Sierpień 27, 2017, 22:30:35
Szkoda, już myślałem, że stworzysz ten tajemniczy język bałtosłowiański, który miał być używany III, czy tam IV tys. lat temu na terenie Pomorza aż po Holsztyn, następnie przetrwa jako część kontinuum dialektalnego zachodniobałtyjsko-słowiańskiego, poddany będzie jednocześnie przez ten czas silnym wpływom germańskim, a potem nie wiem, Rzymowi udało się pójść dużo dalej - stąd wpływy łacińskie.
:<

Jeśli mam sprecyzować swoje marzenia, to nie owijając w bawełnę stwierdzę, że nic innego, a tylko rekonstrukcja języka imperium słowiańskiego.
  •