Jakimi językami się posługujesz?

Zaczęty przez Ojapierdolę, Sierpień 18, 2011, 21:14:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

tob ris tob

Cytat: jjjj w Październik 29, 2011, 17:23:09
Cytat: Ghoster w Październik 29, 2011, 15:43:54
Oj tam; 愚蠢茶 miał dopiero oryginalny nick. xζ
Ja mam tylko pytanie; jak mam ten łudomian wymawiać?
[jɔtjɔtjɔtjɔt], [jːːː], a może [ʤʲɪʤʲɪʤʲɪʤʲɪ]?
możesz wymawiać [jɔtjɔtjɔtjɔt], choć ja bym proponowa jjjj czytać [jijijiji], co o tym sądzicie?
Że niewygodnie.
Dzień dobry :-)
  •  

varpho :Ɔ(X)И4M:

K̥elHä wet̥ei ʕaK̥un kähla k̥aλai palhʌ-k̥ʌ na wetä
śa da ʔa-k̥ʌ ʔeja ʔälä ja-k̥o pele t̥uba wete
Ѫ=♥ | Я←Ѧ
  •  

jjjj

jjjj [jijijiji]
I kto powiedział, że język jest łatwy?
  •  

Ghoster

#78
[...........]
  •  

jjjj

Cytat: Ghoster w Październik 29, 2011, 19:39:15
Tak czy tak; zaraz i tak ktoś się przyczepi, że twój łudomian to nie "йййй". xζ
A co ja wschodni?
Poza tym łudomian świadczy o przynależności...


A tak w ogóle, że nie mamy własnego alfabetu zawdzięczamy pierwszym Polskim drukarzom, którzy kupili czcionki drukarskie we Francji i tak już zostało.
  •  

Feles

Cytat: jjjj w Październik 29, 2011, 18:39:12
jjjj [jijijiji]
I kto powiedział, że język jest łatwy?
O, a jaki to język?

CytatA tak w ogóle, że nie mamy własnego alfabetu zawdzięczamy pierwszym Polskim drukarzom, którzy kupili czcionki drukarskie we Francji i tak już zostało.
A co, pisalibyśmy głagolicą/foremnicą/pismem pralkowym Bojar*?

*) niepotrzebne skreślić
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

jjjj

Cytat: Fēlēs w Październik 29, 2011, 20:23:23
Cytat: jjjj w Październik 29, 2011, 18:39:12
jjjj [jijijiji]
I kto powiedział, że język jest łatwy?
O, a jaki to język?

CytatA tak w ogóle, że nie mamy własnego alfabetu zawdzięczamy pierwszym Polskim drukarzom, którzy kupili czcionki drukarskie we Francji i tak już zostało.
A co, pisalibyśmy głagolicą/foremnicą/pismem pralkowym Bojar*?

*) niepotrzebne skreślić
Najprawdopodobniej własnym, oryginalnym alfabetem.
A co do tego pierwszego pytania, to jest to mój własny język, ale jest obecnie w powijakach i nie ma jeszcze nawet nazwy. A może go nazwać Miaufeles?
  •  

jjjj

Cytat: Kwadracik w Październik 29, 2011, 21:11:33
CytatNajprawdopodobniej własnym, oryginalnym alfabetem.

Aha. Tylko trochę nie rozumiem, czemu, jeżeli nikt takowego nie wynalazł przed użyciem druku, w razie tworzenia pierwszych drukarni miano by go nagle stworzyć.
Bo do druku potrzebne są czcionki i wtedy pojawiły się takie koncepcje stworzenia własnego alfabetu, ale że cześć najbardziej wpływowych drukarzy kupiła czcionki od francuzów... i tak to już zostało. Tak przynajmniej to tłumaczył w radiu naukowiec i twórca polskiej czcionki Apolonia (przepraszam, ale imienia i nazwiska tego Pana nie pamiętam).
  •  

jjjj

Cytat: Kwadracik w Październik 29, 2011, 21:28:19

Trochę mnie zmyliło Twoje użycie "alfabetu" jako "czcionki"... nawet, gdyby kiedyś była "własna", i tak w dobie komputerów byłby jeden pies, bo alfabet byłby używany ten sam, co najwyżej z kupą polskich ligatur.

P.s. A mi się Apolonia nie podoba, bo chcę Ƶ!
Ale w dobie komputerów jest np. cyrylica.
Podstawą czcionki jest alfabet plus cyfry i dodatkowe znaki.
Mi też się nie podoba Apolonia, ale nie chcę Ƶ, bo ja nie Zorro  :-).
  •  

jjjj

Cytat: Kwadracik w Październik 29, 2011, 21:58:19
CytatAle w dobie komputerów jest np. cyrylica.

Ale cyrilica jest, no wiesz, pismem, nie krojem pisma.
A mi właśnie o pismo chodzi, a właściwie o alfabet w jakim zapisywany jest dany język i gdyby nie kupili czcionki drukarskiej od Francuzów, to musieliby stworzyć własną...
  •  

Feles

CytatA co do tego pierwszego pytania, to jest to mój własny język, ale jest obecnie w powijakach i nie ma jeszcze nawet nazwy. A może go nazwać Miaufeles?
A ty co, kolejne multi Zavadzkiego? :-D :-D :-D

CytatTak przynajmniej to tłumaczył w radiu naukowiec i twórca polskiej czcionki Apolonia (przepraszam, ale imienia i nazwiska tego Pana nie pamiętam).
Tu jest owej czcionki piękna recenzja.

CytatA mi właśnie o pismo chodzi, a właściwie o alfabet w jakim zapisywany jest dany język i gdyby nie kupili czcionki drukarskiej od Francuzów, to musieliby stworzyć własną...
Ekhem...
Poza tem, podaj mi jakikolwiek przykład języka, który wykształcił własny alfabet, bo czcionek nie dowieźli...
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Henryk Pruthenia

Śpieszmy się kochać multikonta.
Tak szybko odchodzą...

Skasujcie go :)

jjjj

Czcionka to odzwierciedlenie pisma. Ale pierwsi drukarze poważnie rozważali by nie zapisywać alfabetem łacińskim.
Cytat: Fēlēs w Październik 29, 2011, 22:15:53
CytatA co do tego pierwszego pytania, to jest to mój własny język, ale jest obecnie w powijakach i nie ma jeszcze nawet nazwy. A może go nazwać Miaufeles?
A ty co, kolejne multi Zavadzkiego? :-D :-D :-D
Jakiego znowu Zavadzkiego? Nie znam człowieka.
To mój język ma już nazwę Miaufeles, chyba, że Fēlēs wniesiesz sprzeciw co do tej nazwy.
  •  

spitygniew

Cytat: jjjj w Październik 29, 2011, 21:17:50
Bo do druku potrzebne są czcionki i wtedy pojawiły się takie koncepcje stworzenia własnego alfabetu, ale że cześć najbardziej wpływowych drukarzy kupiła czcionki od francuzów...
No, a "ż" to kupili od maltańczyków.
P.S. To prawda.
  •  

Feles

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •