Ostatnie wiadomości

Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Conworldy i althisty / Odp: Kaszëbsczé Althistë
« Ostatnia wiadomość wysłana przez マシオ dnia 23 cze 2018, 20:19:23 »
Dlatego, że nazywały się Niderlandami? Władca tytułował się władcą Niderlandów? Po kij więc by się zmieniał na Niemcy Dolne? Wszyscy mieli zakorzenieni, że to Niderlandy, zmiana z dupy, tradycyjną nazwą były Niderlandy więc po co nagle zmieniać nazwę bo tak?

I Prusy dalej powinny być Prusami, skąd nagle Niemcy Wysokie? Przecież Prusy mówiły dialektem nizkim więc bezsensu, wysoki to mógłby obowiązywać jakby Austrja czy Bawarja zjednoczyła.

Co do Granic Litwy to powinna mieć tereny aż po górne Podlasie (Krynki, Sokółka, Suwałki), zobacz sobie Trockie województwo, no bo nawet jakby się tam spolonizowali to po rozbiorach jeszcze bardzo długo ludność byłego WKL optowała za odrodzeniem Litwy, nawet jeśli większość była spolonizowana i dla nich mógłby być jedynie polski urzędowy na Litwie i tak nie chcieli dać ziem byłego WKL w obręb Korony bo politycznie się czuli za inny kraj no ale jeśli Polska te ziemie zdobyła siłą od Rosji to co innego. W każdym razie i tak oddaj Litwie choć trochę Polesia bo te wcięcie jest po prostu obrzydliwe. :x No i dobra Polsza uchapała zachód ale nie rozumiem czemu Połock dalej w Rosji, o ile Smoleńsk Litwa straciła wcześniej (Mimo iż i tak był litewski etnicznie w większości do chyba XIX albo XX wieku) to Połock jednak jedną z rdzennych ziem jest i wielki to ból dla Litwy stracić stolicę pierwszego księstwa Połockiego, z którego powstały księstwa przyczyniające się do powstania WKL. A wschodnia granica wygląda jak współczesna xD Takiej też nie było póki Sowieci nie okroili więc wpływy międzywymiarowe? :P

No liczę, że granice poprawisz, nie tylko w Litwie ale i innych krajach co wymieniłem. (Te wcięcie na Ukrainie xD) Wgl rozumiem, że Żmudź ma autonomję skoro ten sam kolor? Jeśli tak to oddaj Litwie Auksztotę bo tam się nikt za Żmudzinów nie uważał, a to nie problem by państwo miało kilka języków urzędowych.

Niby jak Kornwalja podbita jak nie graniczą. xd Taka mała Walja miała lepszą flotę od dalej większej od nich Anglji? Jeśli wszyscy Celci współpracowali to czemu nie zrobić po prostu Unji Celtyckiej z autonomją poszczególnych regjonów?

W ogóle jak doszło do tego, że Turcja jest szyicka?
22
Conworldy i althisty / Odp: Kaszëbsczé Althistë
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Úlfurinn dnia 23 cze 2018, 20:09:34 »
Granice już wcześniej tłumaczyłem, jebany paint.net.
Co do granic Litwy, nie znam się, a jednak ten teren był wyrwany w walce z Rosją, dlatego nie odzyskała takich terenów.

Estonja powinna mieć na mapie oddzielony Pietrogród.

Bari to miasto we Włoszech, dosyć spore.

Jugosławia ma dwie wiary, ale idea panslawizmu po prostu mocno się zakorzeniła tam, dlatego wszystko przeżyło.

Bretonia jest w koalicji, bo inaczej Francja by to zniszczyła, a Kornwalję Walja podbiła, przecież tam kultura celtycka mocno się osłabiła, dlatego Konwalja nie może być niezależna, a celtowie w XVIII wieku jeszcze byli nawet dobrze zachowani (a wtedy było powstanie).

Dlaczego Niderlandy nie mogłyby być Dolnymi Niemcami? Tam była najpierw wojna prusko-niderlandzka, a przegrane w niej Prusy dopiero później zaczęły przyłączać południe. Niderlandy mają wiele spólnego z Dolnymi Niemcami, więc nie widzę przeciwskazań, ew. można to przemianować na Niemcy i Niderlandy.
23
Conworldy i althisty / Odp: Kaszëbsczé Althistë
« Ostatnia wiadomość wysłana przez マシオ dnia 23 cze 2018, 17:10:34 »
Okropne te granice Litwy, zwłaszcza zachodnie, wcięcie na Polesie ani ładne ani historyczne, bagna nie sprzyjają polonizacji jeno zachowaniu oryginalnych tradycyj i dyjalektu. Krynki, Grodno i Smoleńsk można jeszcze przeboleć ale Połock. ;-;
Żmudź też bez sensu, po co to wcięcie, albo poszerz jej granicy o te wcięcie albo oddaj Litwie Auksztotę.
Tak samo Ukraina, to wcięcie rosyjskie bym jej oddał.
W sumie dużo granic takich dziwnych, postrzępionych.
Skąd Estonja ma te ziemje do Pskowa prawie, że? :v
Skąd to "Bari"?
Jugosławja ma jedną wiarę skoro nie rypła?
Niby czemu Kornwalja i Bretanja doszły do Walji, nawet to ze sobą nie graniczy.
Podział Niemiec na wysokie i nizkie jak dla mnie z dupy. Przed zjednoczeniem Niemiec były regjonalne tożsamości, nie było czegoś takiego, że wszyscy z dolnego dyjalektu uważają się za współnaród. Także jeśli Niemcy rąbnęły to powinno być o wiele więcej kraji tzn Turyngja, Szwabja, Bawarja, Saksonja itp. A i nie rozumiem czemu Niderlandy wygrawszy wojnę z Prusami przezwały się Dolnymi Niemcami, wątpię by chcieli nagle przestać być Niderlandami, był to dla nich o wiele szlachetniejszy tytuł.
Celtowie musieli się lepiej zachować by takie powstanie wypaliło chyba, że te "celtyckie" kraje nie są wcale tak celtyckie, a celto-germańskie. :P
I prawda, dziwne, że po kaszubsku jak Kaszub nie ma jako kraju. xD
24
Tłumaczenia / Odp: Tłumaczenia imion
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Henryk Pruthenia dnia 23 cze 2018, 15:13:07 »
Kolejna porcja imion!
Tym razem slawlang!
(img)
25
Organizacja / Odp: Nabijacki temat
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kazimierz dnia 23 cze 2018, 12:36:52 »
Przed chwilą wyskoczył mi jakiś błąd bazy danych, czy coś takiego. Ale po wciśnięciu "strona główna" wszystko jest ok.
26
Języki naturalne / Odp: słowiańskie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Wedyowisz dnia 23 cze 2018, 12:29:02 »
Koń
27
Organizacja / Odp: Nabijacki temat
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Henryk Pruthenia dnia 23 cze 2018, 11:24:52 »
Dobra, wiki i forum cały czas wywala.

Błąd 403 oczywiście. Wie ktoś co się dzieje?
28
Organizacja / Odp: Nabijacki temat
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Pluur dnia 23 cze 2018, 09:57:04 »
Po parokrotnym odświeżeniu problem znika, racja.
29
Tłumaczenia / Odp: Kurs dla Wszechpolaka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Torkan dnia 23 cze 2018, 08:12:50 »
Fajny ten szyk OSV. Poza tym wizualnie przypomina jakieś połączenie hiszpańskiego, niemieckiego i fińskiego. No i śmieszne to "pucu" dla "sprzątać" i "bobo" dla "dziecko". xD
30
Tłumaczenia / Odp: Kurs dla Wszechpolaka
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lukas dnia 23 cze 2018, 07:23:11 »
I.    Naurasai ond vaamti. Kokaj, dela ond ic bobo naurasai vaamti. Tro naurasai traduco? Lavaamby kokaj berele,  wiba pucu ond bobo kriterater. Naurasai  paputaj vaamti.

To jest rodzina. Rodzina to mężczyzna, kobieta i jedno dziecko. Co robi rodzina? Mężczyzna czyta gazetę, żona sprząta i dziecko bawi się. To jest szczęśliwa rodzina.
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 10