Autor Wątek: Praktyczna? cyrylica by Ciastek  (Przeczytany 11739 razy)

Offline CookieMonster93

• Niderlandysta/Etnolingwista
  • Pomożesze: 205
  • Country: pl
  • Conlangi: dialekty Nowej Fundlandii, futański i protofutański, In (oddany MrVassilowi), inne nóblangi
Odp: Praktyczna? cyrylica by Ciastek
« Odpowiedź #15 dnia: 12 sty 2014, 02:18:31 »
U mnie też wszystko wygląda normalnie, a w razie problemu z czcionką można przecież zrobić kopiuj-wklej do Worda i zmienić czcionkę.

Offline Wedyowisz

• Pomożesze: 829
« Odpowiedź #16 dnia: 12 sty 2014, 12:25:14 »
Już rozwiązałem problem (i zaznaczyłem posta do usunięcia), więc po grzyba odpowiadacie.
стань — обернися, глянь — задивися

Offline CookieMonster93

• Conlangi: dialekty Nowej Fundlandii, futański i protofutański, In (oddany MrVassilowi), inne nóblangi
« Odpowiedź #17 dnia: 14 sty 2014, 15:06:52 »
Заинсталювалем собѥ теӈ клявятуреӈ на компутеҏе и тераз могеӈ писать моюӈ цѵрѵлицоӈ :-)
Zainstalowałem sobie tę klawiaturę na komputerze i teraz mogę pisać moją cyrylicą :-)

Offline CookieMonster93

« Odpowiedź #18 dnia: 14 sty 2014, 23:18:05 »
Zastanawiam się tak teraz, że skoro ш > щ (szcz), to może by tak wprowadzić znak җ dla żdż? ;p Co sądzicie o tym pomyśle?

Offline Ghoster

• لا إله إلا الله
  • Pomożesze: 1067
  • Country: cn
  • 惹案
    • Wikipip
  • Conlangi: Padmarański, Szangryjski, Imfursyjski
« Odpowiedź #19 dnia: 14 sty 2014, 23:31:06 »
Było już chyba niejeden raz, sam tego nawet używałem w wysokim bodajże. Fajny pomysł do konlangu, ale jeśli myśleć o cyrylicy polskiej, to chyba już lepiej byłoby tę zbitkę rozbijać na osobno "ш" i "ч".
(img)

Offline CookieMonster93

« Odpowiedź #20 dnia: 14 sty 2014, 23:36:25 »
W sumie i tak chyba jestem bardziej na nie, tym bardziej, że nie chce mi się układać nowej klawiatury, już i tak mam ich ze 30 na kompie.

Offline CookieMonster93

« Odpowiedź #21 dnia: 16 sty 2014, 20:02:32 »
sja, zja, cja itp. => съя, зъя, цъя (nie da się zapisać zgodnie z wymową [s̪ʲ], [z̪ʲ], [t͡s̪ʲ], więc zostało tylko to.
Poprawiam niedopatrzenie:
Końcówki obce typu cja, sja, zja, bia itp. zapisujemy ья (przy odmianie miękki znak zostaje przed и, np. magii > магьи), wyjątek stanowią -tia, -sja, -zja, -dia, które są zapisywane z twardym znakiem ъя, ponieważ ть, сь, зь, дь oznaczają [t͡ɕ], [ɕ], [ʑ], [d͡ʑ]
« Ostatnia zmiana: 16 sty 2014, 20:05:00 wysłana przez CookieMonster93 »

Offline CookieMonster93

« Odpowiedź #22 dnia: 14 mar 2014, 15:11:39 »
Efekt dzisiejszej nudy. Uznałem, że jest ciekawszy niż moja ostatnia cyrylica dla polskiego.
Spoiler for Hiden:
(img)