Autor Wątek: Aikkan Langya  (Przeczytany 364 razy)

Offline Pluur

• Moderator
  • Pomożesze: 276
  • Country: pl
Odp: Aikkan Langya
« Odpowiedź #15 dnia: 11 cze 2018, 15:58:54 »
No, powtarzam co rzecze (uwaga, jać!) Plur: lepiej na wszystko odpowiadać w jednym wątku, a nie na trzy rozdzielać.
Jać?

Offline Henryk Pruthenia

• Der Untermenschenbändiger
  • Moderator
  • Pomożesze: 830
  • Country: ru
  • Pieśń Arjów!
    • Mój konlangerski dorobek
  • Conlangi: Ziemli, Zapadni, Nešši, Nesdotir, Slawlangi
« Odpowiedź #16 dnia: 11 cze 2018, 16:58:17 »
A, widzisz, tajemnica :P

Offline Caraig

• [ˈkaɾɪɣ]
  • Moderator
  • Pomożesze: 191
  • Country: fi
  • Conlangi: immarejski, lutracki
« Odpowiedź #17 dnia: 12 cze 2018, 00:07:17 »
Nie ma rodzaju gramatycznego, a mimo to jest nykky/nykka/nykko. Niby mogłoby przejść, ale trochę niepotrzebne. Języki uralskie nie radzą sobie wcale źle z tylko jednym zaimkiem 3 osoby. No i te końcówki tych zaimków... jakoś tak słowiańsko wyglądają.

No a jak słusznie zauważyli przedmówcy, liczebniki iście germańskie, a w każdym razie indoeuropejskie. Jakoś trudno mi uwierzyć, żeby wszystkie wyszły tak zupełnie przypadkiem. Może nie z pełną "premedytacją", ale na pewno nie przypadkiem.

Wiem, że to kwestja upodobania, ale według mnie ȫ jest paskudne, już lepiej wyglądałoby ō̈. A jeszcze lepiej to w ogóle bym zastąpił makrony akutami i z tego potworka byłoby po prostu ő.

Ja jestem innej rzeczy ciekaw. Ma ten język deklinację? Jak tak, to bym jej się chętnie przyźrzał.

Offline kubix321

• Pomożesze: 4
  • Country: us
  • Conlangi: Aikkan
« Odpowiedź #18 dnia: 20 cze 2018, 16:59:52 »
Siemka! Wybacz, że odpisuję po tak długim czasie, ale mnie nie było.
Nie ma rodzaju gramatycznego, a mimo to jest nykky/nykka/nykko. Niby mogłoby przejść, ale trochę niepotrzebne. Języki uralskie nie radzą sobie wcale źle z tylko jednym zaimkiem 3 osoby. No i te końcówki tych zaimków... jakoś tak słowiańsko wyglądają.
Masz rację, nie ma rodzaju. Właściwie, nie wiem po co tak dałem. Zmieniłem nykky/nykka/nykko w samo nykko.

Wiem, że to kwestja upodobania, ale według mnie ȫ jest paskudne, już lepiej wyglądałoby ō̈. A jeszcze lepiej to w ogóle bym zastąpił makrony akutami i z tego potworka byłoby po prostu ő.
Z tym też się zgodzę, nie mogłem jednak znaleźć nigdzie "ō̈", ale już mam haha ^^

Ja jestem innej rzeczy ciekaw. Ma ten język deklinację? Jak tak, to bym jej się chętnie przyźrzał.
Póki co nie ma deklinacji.

Offline Henryk Pruthenia

• Der Untermenschenbändiger
  • Moderator
  • Pomożesze: 830
  • Country: ru
  • Pieśń Arjów!
    • Mój konlangerski dorobek
  • Conlangi: Ziemli, Zapadni, Nešši, Nesdotir, Slawlangi
« Odpowiedź #19 dnia: 20 cze 2018, 19:32:50 »
Póki co, czy w ogóle nie?

Offline Caraig

• [ˈkaɾɪɣ]
  • Moderator
  • Pomożesze: 191
  • Country: fi
  • Conlangi: immarejski, lutracki
« Odpowiedź #20 dnia: 20 cze 2018, 19:40:51 »
Ano właśnie, jeszcze niezrobiona czy nie planujesz?

Offline kubix321

• Pomożesze: 4
  • Country: us
  • Conlangi: Aikkan
« Odpowiedź #21 dnia: 20 cze 2018, 19:50:01 »
Jeszcze nie zrobiona, a co do planowania... To nie wiem. Coś tam zaczynam o tym myśleć, ale nie mam jeszcze pomysłu, dlatego zajmuję się innymi rzeczami do tworzenia :P

Offline Toyatl

• [ˈtojat͡ɬ]
  • Pomożesze: 121
  • Country: mc
« Odpowiedź #22 dnia: 20 cze 2018, 20:52:15 »
Kiedy już będziesz robił tę deklinę, taka mała prośba z mojej strony - nie rób podziału na liczbę pojedynczą i liczbę mnogą. Ja wiem, że Papuasi tak mają, ale ty nie bądź jak Papuasi.
"Według Indian Tarahumara najlepszym lekiem na depresję jest wypalenie mieszanki składającej się z tytoniu, ususzonego żółwia i krwi nietoperza."