Puhatik'a T'asãn - Republika Fuhadi

Zaczęty przez Pingǐno, Sierpień 14, 2012, 18:18:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

Pingǐno

Puhatik'a T'asãn
[βuxaɾik'a ǀasãːn]
Republika Fuhadi


Herb Fuhadi
Czerwień oznacza republikę, zieleń symbolizuje radosny spokój, niebieść1 - piękno i atrakcyjność kraju. Liście, oczywiście, lasy deszczowe; kwiat również atrakcję. Tarcza z suchych roślin symbolizuje bogactwo naturalne. Ta odwrócona czapa oznacza również republikę.
3



Flaga Fuhadi
Zieleń - jw. czyli radosny spokój; niebieść i żółć tu symbolizuje plaże Morza Kanél2. Reszta symboliki tj. na emblemacie.

LOKALIZACJA

Państwo znajduje się na dasuńskim półwyspie - Półwyspie Kronijskim. Fuhadi ma dostęp do Morza Kanél, a graniczy z państwami: [BRAK].

1 - ew. niebień, jak to woli Miły.
2 - mam nadzieję, że nikt do nazwy nic nie ma.
3 - Dewizy na razie nie ma, bo języki są jeszcze wstrzymane, wiadomo z jakiego względu.

Niedługo opiszę politykę itd. :>

  •  

Pingǐno

#1
INFORMACJE

Język urzędowy: język fuhadi

Języki używane: (brak informacji)

Ustrój polityczny: republika

Stolica: K'ahats

Głowa państwa: paraj; T'elũr Sãc'un Pasãn

  •  

Pingǐno

Podział administracyjny Fuhadi i położenie stolicy (K'ahats).
Czarne granice oznaczają ponĩ/fonie (fuh. ziemia), a szare - kxaras/karachy (fuh. pola)
  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: Pingǐno w Sierpień 14, 2012, 18:18:29
Czy herbém tego kraju jest wiatraczek na tle papuziech skrzydeł, znajdującech się na wiklinowém »czémś«, co z kolei stoi na czapce marynarza z Argentyny (po słoneczku tak myślę), z tyłu daléj mamy obrazek z kwejka (te kolory... no kojarzą się, sami przyznajcie), a to wszystko jest ładnie podane w białéj serwetce?

Tak z ciekawości pytam...

Pingǐno

#4
Cytat: Henryk Pruthenia w Październik 01, 2012, 23:11:49
Cytat: Pingǐno w Sierpień 14, 2012, 18:18:29
Spoiler
[Zamknij]
Czy herbém tego kraju jest wiatraczek na tle papuziech skrzydeł, znajdującech się na wiklinowém »czémś«, co z kolei stoi na czapce marynarza z Argentyny (po słoneczku tak myślę), z tyłu daléj mamy obrazek z kwejka (te kolory... no kojarzą się, sami przyznajcie), a to wszystko jest ładnie podane w białéj serwetce?

Tak z ciekawości pytam...



A tak na serjo:

* czapka - ptat'a - taką czapkę noszą monarchowie tego państwa. Gdy ogłoszono republikę, państwo obaliło monarchię, a obecnie władcę nazywa się parajem. Niektórzy parajowie nosili taką piuskę (choć jest bardziej szeroka i przypomina chińską czapkę).

CytatCzy herbém tego kraju jest wiatraczek na tle papuziech skrzydeł

To jest nawet całkiem możliwe, zwracając uwagę na to, iż fauna oraz flora Fuhadi jest ogromnie nasycona i rozmaita.

Cały środek państwa jest zarośnięty dżunglą, jednak na terenie Półwyspu Kronijskiego (jeśli dobrze spamiętałem nazwę) jest bardzo dużo surowców naturalnych - i nie tylko o pożywienie chodzi.

Cytatwiklinowém »czémś«

Zgadza się, ale to nie wiklina.
CZYLI SIĘ NIE ZGADZA
Cytat(po słoneczku tak myślę)

To tylko żółte kółko.

Cytatz tyłu daléj mamy obrazek z kwejka (te kolory... no kojarzą się, sami przyznajcie), a to wszystko jest ładnie podane w białéj serwetce?

????
  •  

Pingǐno

#5
Postanowiłem powrócić do tego państewka, bo tak mi się zachciało.

Fuhadi jest republiką monarchistyczno-prezydencką (albo parajską), a więc głowa państwa, czyli paraj pełni funkcję reprezentacyjną, quasi-kapłańską (w obrzędach religijnych przemawia, bierze główny udział; np. gdy jest tzw. Święto Fengari (u nich księżyc ten nazywa się jednak "Prak'an") paraj przyjeżdża do stolicy Fuhadi i tam przemawia na tematy religijne), a także funkcję legislatywną.

ŹRÓDŁA PRAWA FUHADIAŃSKIEGO

Konstytucję Republiki Fuhadi ustalają rubadowie (fuh. tupant'), a rubadów jest po sześciu w jednej grupie, która kieruje swoje pomysły do trzech rubadów wyższych - jeżeli odrzuci dwóch lub trzech, ustawa nie przechodzi, jeżeli jeden odrzuci lub żaden nie odrzuci, ustawa przechodzi do patparajów (jest ich trzech ogólnie), którzy mają za zadanie zarchiwizować ustawę, która z kolei czeka na zaakceptowanie przez paraja.

Lista grup rubadów:

Rubadowie Do Spraw Kulturowych,
Rubadowie Do Spraw Wyżywienia,
Rubadowie Do Spraw Handlu Cywilnego i Usług,
Rubadowie Do Spraw Stosunków Międzynarodowych,
Rubadowie Do Spraw Sądowych,
Rubadowie Do Spraw Szkoleń,
Rubadowie Do Spraw Mniejszości,
Rubadowie Do Spraw Technicznych i Budownictwa,
Rubadowie Do Spraw Karnych,
Rubadowie Do Spraw Wewnątrzpaństwowych,
Rubadowie Do Spraw Fauny,
Rubadowie Do Spraw Flory,
Rubadowie Do Spraw Obrzędowych,
Rubadowie Do Spraw Porządku

Spoiler
SCHEMAT:
[Zamknij]

Patparajowie jest tylko trzech ogółem, rubadów wyższych jest trzy razy tyle, ile jest grup, a rubadów zwykłych jest sześć razy tyle, ile jest grup. Jeden patparaj jest jednej części grup, drugi do innej części, trzeci patparaj jest do pozostałej części.

W rządzie również znajduje się tzw. parabad, który jest obok patparajów - ma na celu pomoc parajowi oraz kontrolę nad stabilnością i porządku w rządzie.

Inną sprawą są listy do rządu wysyłane czasami przez obywateli - archiwizują je czwarci patparajowie. Czwarci patparajowie mogą bez zleceń paraja przesłać do dobrze dobranej grupy rubadów (np. problem dot. zbyt dużego zagęszczenia drzew w jakimś miejscu trafi do Rubadów Do Spraw Flory)

Podsumuwując, źródłami prawa są:
#ustawy
#konstytucja
#ustawy cywilne
##ustawy cywilne jednorazowe
#decyzje jednorazowe (rubadowie mogą puszczać ustawy i decyzje jednorazowe; np. decyzją jednorazową będzie sprawa zburzenia jakiegoś budynku państwowegoI.)

:3

I. (choć nie wiem, czy w takim kraju budynki mogą być)
  •