Forumowy Conworld

Zaczęty przez Ghoster, Wrzesień 10, 2011, 19:12:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ghoster

  •  

Mścisław Bożydar

Ghoster, a może po prostu powiększmy te kontynenty na całą mapkę?
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Feles

Nie, niech będzie dużo miejsca, szczególnie w strefie umiarkowanej. I dużo wody.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Mścisław Bożydar

To ja się może usunę częściowo z tamtego kontynentu i zrobię nowy :D
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Canis

Jutro wrzucę, dziś już nie zdążę.

I mapy nie zmieniajcie. Niech będzie ogromna, a kontynenty będą dorysowane. Ja wezmę spory kawał lądu i lądolodu na samej północy, co będzie odpowiadało Arktyce i stepom, potrzebnym mi na dzikie, waleczne i nierozwinięte ludy koczownicze ;o
  •  

Mścisław Bożydar

Właśnie: może by tak osadzić akcję w czymś technicznie na poziomie XVII-XVIII w?
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Ghoster

#36
Cytat
CytatGhoster, a może po prostu powiększmy te kontynenty na całą mapkę?
CytatNie, niech będzie dużo miejsca, szczególnie w strefie umiarkowanej. I dużo wody.
Skoro przynajmniej dwóch graczy ma zamiar coś jeszcze stworzyć to nie widzę powodu, by im przerywać pracę. Poza tym sam może bym jeszcze stworzył jakiś osobny archipelag dla siebie, aktualnie zajmuję się pierwszym krajem - Urażem.

Spoiler
· Υᴘaж ·
· Federacja Urażu ·


Federacja Urażu (lub w skrócie; Uraż) jest stosunkowo nowym państwem, które swą siłę opiera głównie na militarii oraz handlu. Do niedawna istniało czternaście prowincji, które znajdowały się pod komunistycznym panowaniem charcza Zolżoja Żalgartaja. Po Wielkiej Rewolucji Ludu, przeprowadzonej głównie przez rebeliantów z terenów Urażu, dwa państwa, Katal Uraż (na zachodzie) oraz Gazka (na wschodzie) połączyły się w Federację Urażu, jednocząc tym samym czternaście wyzwolonych z komunizmu prowincji. Aktualnie ustrój polityczny Urażu można określić jako kapitalistyczną dyktaturę, ponieważ państwo utrzymuje się głównie z handlu; a przede wszystkim w tym kraju nigdy nie odbyły się wybory polityczne. Sytuacja jest jednak względnie dobra i ludzie nie zamierzają nic zmieniać.

Uraż dzieli się na czternaście prowincji, są to kolejno: Kapbaz (wyspa najbardziej wysunięta na północ), Pizgkalm, Bertzerl (obie na wyspie Farż na północy kraju), Katal Uraż (najbardziej wysunięty na zachód, niegdyś stolica Urażu), Nakchażb, Dir, Ulrn (trzy wyspy przy morzu Urażu), Gazka (największa prowincja, niegdyś osobny kraj), Zagkalrn (pomiędzy Katal Uraż i Gazką), Kartalrn Urażal (wydzielone miasto na terenie Gazki), Durtig, Bolszgkarln (dwie wyspy na północnym wschodzie kraju), Sekl (duża prowincja na wschodzie kraju) oraz Fereb Kartalrn Użaral (podległe państwo położone na wschód od Urażu).
[Zamknij]

CytatTo ja się może usunę częściowo z tamtego kontynentu i zrobię nowy :D
Droga wolna.

CytatJutro wrzucę, dziś już nie zdążę.

I mapy nie zmieniajcie. Niech będzie ogromna, a kontynenty będą dorysowane. Ja wezmę spory kawał lądu i lądolodu na samej północy, co będzie odpowiadało Arktyce i stepom, potrzebnym mi na dzikie, waleczne i nierozwinięte ludy koczownicze ;o
Zgadzam się, ale nadal czekam na odpowiedź odnośnie małego kawałka dla mnie. :D

CytatWłaśnie: może by tak osadzić akcję w czymś technicznie na poziomie XVII-XVIII w?
Nie widzę nic przeciwko.
  •  

Canis

Ja jestem za poziomem XVII - XVIII w. ALE UWAGA - żeby było realistyczniej, proponuję, by ten XVII i XVIII wiek to miały najbardziej rozwinięte państwa. U mnie to będzie poziom wczesnego średniowiecza :D

Co do małego kawałka - nie ma problemu :D
  •  

Feles

Ja wolałbym coś bliższego teraźniejszości. Tak czy inaczej, jutro przygotuję własną propozycję.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Ghoster

Przepraszam, nie mogłem się powstrzymać. :D



Teraz wygląda *prawie* jak twój pancernik, Canis. :D
  •  

Canis

Dałeś stary kontynent?
Bo dzisiejszy mój conworld to wygląda tak:
Spoiler
[Zamknij]

Nie no, ja wolę od nowa w sumie xD
  •  

Ghoster

A teraz tak na poważnie;

Aktualna mapa

Mścisław - Dodałem ci tam parę wysepek przy biegunie, skoro i tak już kolonizujesz zamarznięte ziemie. xd
  •  

Mścisław Bożydar

Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Artaxes

#43
Również ja nabrałem ochoty na uczestnictwo w conworldzie. Za chwilę przygotuję opis kraju wraz z mapką, jeśli nie ma nic przeciwko.

EDIT:

Spoiler
· Krijowa Respublikema ·
· Republika Kri ·


Republika Kri to silne państwo socjalistyczne, którego potęga oparta jest na rozbudowanych gałęziach przemysłu i rolnictwie.
Władzę wykonawczą sprawuje Prezydent Rady Najwyższej RK, gen. Abdal Harami, powołany jednorazowo na okres lat piętnastu spośród jej 30 członków. W ramach tzw. Planu Przekształceniowego zezwolono na działalność dwóch dużych partii politycznych o charakterze lewicowym, których wydelegowani w wyborach powszechnych przedstawiciele spotykają się na Zgromadzeniu Ludowym, liczącym 217 deputowanych.
Oprócz tych dwóch partii dopuszcza się także istnienie mniejszych organizacji lokalnych, za wyjątkiem stosujących przemoc. Przywódcy organizacji lokalnych mogą uczestniczyć w wyborach do Zgromadzenia Ludowego z list głównych partii.
Około 70 lat temu w kraju miała miejsce rewolucja komunistyczna obalająca monarchię. Rodzina cesarska zostaje uwięziona, a następnie skazana na śmierć. Szczątki zostały zatopione w morzu, daleko od wybrzeży kraju, co miało symbolizować pośmiertne wygnanie. Władzę szybko przejęło skrajne skrzydło rewolucjonistów pod przywództwem Mosafa Gerawo, który po 8 latach panowania ginie w zamachu bombowym, o który niektórzy historycy oskarżają jego późniejszego następcę, gen. S. Waŋwo, którego władza ciągnie się przez następne 22 lata, po czym umiera z niewyjaśnionych do końca przyczyn. Po jego śmierci dokonano zmian w organizacji państwa:
- dokonano pewnej demokratyzacji państwa wprowadzając wybory ludowe do Zgromadzenia Ludowego
- połączono Radę Komisarzy Ludowych z Radą Najwyższą
- dokonano usprawnień administracyjnych na szczeblach lokalnych
- wprowadzono nowy podział administracyjny, tylko częściowo oparty na podziale etnicznym (dwie główne mniejszości otrzymały autonomię)
- uznano istnienie dwóch głównych frakcji politycznych w obrębie partii komunistycznej (komuniści i centrolewicowi socjaldemokraci)
- wybrano socjaldemokratę A. Kabarę na przewodniczącego Rady Najwyższej
Kabara dokonuje dalszych zmian, m.in. zezwala na zerwanie więzów partyjnych pomiędzy komunistami a socjaldemokratami, co skutkuje dualizmem partyjnym wewnątrz republiki. Wypłacono rolnikom odszkodowania za utracone grunty orne wskutek wprowadzonej na początku rewolucji kolektywizacji. Zezwolono na prowadzenie prywatnej działalności gospodarczej firmom nie więcej niż 15-osobowym.
Po 17 latach latach rządów Kabary Kri staje się znaczącą siłą ekonomiczną. Teraz głównym celem rozwoju stawał się przemysł, a zwłaszcza przemysł górniczy, oparty na wydobyciu węgla kamiennego, rud żelaza, miedzi i uranu oraz eksploatacji złóż boksytowych z wybrzeża, a także przemysł zbrojeniowy i rolno-spożywczy.
Obecnie trwają prace nad darmowym dostępem do energii elektrycznej.
[Zamknij]

Canis

Lądy północy są ogromne, więc nie chce mi się blokować wszystkim pozostałym. Zakreśliłem tylko pojedynczym ruchem ołówka ich zarys, a linię brzegową będę sobie spokojnie i długo dopracowywał. A najfajniej by było, Ghoster, jakbyśmy się podzielili - Ty byś dopieścił lewą połowę, a ja zrogię prawą połowę. Będzie szybciej  :-)
Spoiler

Idea? Tylko najbardziej na południu znajdzie się parę państw. I skala jest taka, że te państwa mają być bardzo małe w stosunku do mapy. Będzie mnóstwo ogromnych, nieprzydzielonych obszarów, w których swój żywot i walki poza strukturami oficjalnej państwowości będą prowadzić ludy koczownicze i takie ordy. Sporo terenów już pozostanie jako "terra incognita". Surowce? Jeśli jakieś są, to na południu, a te tereny już będą pozajmowane. Oczywiście - nie wszystkie, państwa tu są relatywnie małe...

Byłbym szczęśliwy, jakby istniał jakiś ocean pod tym kontynentem północy - z tego względu, że próby kolonizacji ze strony innych ludów (np. kontynentów południa) zepsułyby mi wizję wojen plemion.
  •