Bestje a pieszczochy

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Wrzesień 27, 2015, 15:04:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

Temat dla dyskusyj na temat naszych zwierzątek wymyślanych do światów.

Otóż, jak wiecie, istnieje coś takiego jak Ziemlia. Taki stary-stary projekt, tworzony od lat wielu, powolutku bo powolutku ale ciągle idący naprzód. I otóż, jednym z założeń Ziemli, było dodanie lub ożywienie (trochę zazwyczaj zmodyfikowanych) zwierząt, które powymierały. Przykład tu. Otóż bestiariusz jest powoli tworzone, nawet ma już parę stron, i tak się zastanawiam jak by tu zrobić smoki.

Na samym początku chciałbym opisać, jak wg mnie powinny wyglądać smoki, czyli jaki powinien być efekt końcowy. Koniecznie gad, najprawdopodobniej archozaur latający. Kończyny przednie przekształcone w skrzydła, z widocznymi karłowatymi palcami zakończonymi pazurami. Wielkość hm długość tak około pięciu metrów, choć i mniejsze gatunki mogą być. Gad powinien posiadać ogon. I teraz pytanie brzmi, z której linii ewolucyjnej gadów można by wyprowadzić smoki?

Na pierwszy rzut idą Pterozauromorfy. Mają najlepsze predyspozycje k temu. Najbardziej podoba mi się na protosmoka Eudimorfodon. Skrócić pysk etc. Co wy na to? A może zaszaleć, i pójść inną drogą? Bardzo miłą myślą byłoby kolejnym teropodom pozwolić wzlecieć w powietrze. Spotkałem się z ciekawymi pomysłami na ogień, ale żaden nie jest realistyczny. Bodajże w jednym filmie ukazano smoczy ogień jako wynik działania dwóch gruczołów, wydzielina których była wystrzeliwana przed siebie krzyżując się w powietrzu, gdzie dochodziło do zapłonu.
Ktoś jakieś sugestie? :)

ArturJD

A to nie byłyby wtedy wywerny? Chyba, że to dla świata Ziemlii obojętne.
  •  

Caraig

CytatNa samym początku chciałbym opisać, jak wg mnie powinny wyglądać smoki, czyli jaki powinien być efekt końcowy. Koniecznie gad, najprawdopodobniej archozaur latający. Kończyny przednie przekształcone w skrzydła, z widocznymi karłowatymi palcami zakończonymi pazurami. Wielkość hm długość tak około pięciu metrów, choć i mniejsze gatunki mogą być.

O to to! Mnie osobiście bardzo nie podobają się smoki, w sensie czteronożne. Wiwerny wyglądają dużo zgrabniej i po prostu lepiej.
Pięć metrów mówisz? W moim conworldzie są z reguły większe :P
Około 8-10 metrów, ale też są rzadsze, bo po pokonaniu przez lud Halorów większość odleciała na południe, gdzie już się tak nie rozmnażały, ale to temat na inny thread, kiedy już uporządkuję swój świat.

CytatBodajże w jednym filmie ukazano smoczy ogień jako wynik działania dwóch gruczołów, wydzielina których była wystrzeliwana przed siebie krzyżując się w powietrzu, gdzie dochodziło do zapłonu.

Jeśli mnie pamięć nie myli ten film nazywał się Władcy ognia.

Co do mojej fauny to jeszcze tak nad tym nie rozmyślałem, pamiętam tylko, że wymyśliłem coś takiego jak akreb, coś w rodzaju dużego skorpionopodobnego pajęczaka żyjącego w skalnych rozpadlinach. Będę musiał więcej pomyśleć nad nowymi stworzeniami, ergo dzięki za ten temat :D
  •  

Lukas

Na Vedze istnieją te same grupy zwierząt co na Ziemi, ale inne gatunki.

W wilgotnych lasach Ingustij (prowincja Aše) żyje wiele gatunków endemicznych płazów ogoniastych.
W Górach Krakirskich na pograniczu aralsko-syldawskim w pietrze alpeskim żyją embaty - spokrewnione z jeżami ale wielkości misia brunatnego
A pustynie Liv w bezodƿlywiowym terenie żyją sześciołape drapieżniki z rodziny psowatych o zielonkawym futerku
Na kontynencie Brążyla pospolicie wystepują dilongi czyli equus dilongis największe od ziemskich krewnych
Wilgotne lasy ingustijskie zamieszkuje kilka gatunków stekowców z rodziny fanelidae
  •