Autor Wątek: Konlang Marca  (Przeczytany 1247 razy)

Offline Henryk Pruthenia

• Der Untermenschenbändiger
  • Pomożesze: 489
  • Country: ru
  • Smrt židům!
    • Mój konlangerski dorobek
  • Conlangi: Ziemli, Zapadni, Nešši, Nesdotir, Slawlangi
Konlang Marca
« dnia: 10 mar 2016, 23:46:31 »
Co myślicie o tym, by tak sobie ładnie głosować i wybierać konlangi miesiąca? Idea prosta: podajesz dwie propozycje, jeden konlang Twój, drugi kogoś innego. Konlang z największą ilością wygrywa. Oczywiście, teraz bierzemy konlangi nie tylko z marca, ale i wcześniej (byle nie z dawna-dawna), a potem te nawsze.

Moje propozycje:
  • drawski: bardzo dobrze przygotowany, strasznie realistyczny
  • opejnański: po prostu dość mocno go opisałem, wysiliłem się, i uważam, że posiada zbiór dość fajnych cech, które mogą go wyróżnić na tle innych konlangów

Offline Obcy

• Преводитель Истанбудскего Континенту
  • Pomożesze: 219
  • Слава Семиену и Хордену!
  • Conlangi: astralogermański, szemierski, istanbudzki, senderoski, chatyński, haureński, szapiencki i jakiś inny :)
Odp: Konlang Marca
« Odpowiedź #1 dnia: 11 mar 2016, 07:42:00 »
W sumie łatwiej wybierać cudze konlangi niż własne, a poza tym... jaka jest granica "dawności" języka?

• Pekseili: świetnie rozwinięty i bardzo wyczerpujący opis, posiadanie wielu oryginalnych cech z zakresu morfologii i składni, spory zwrócenie uwagi na elementy często pomijane przez językotwórców
  • szemierski: wyczerpujący opis, "harmonijna" fonetyka, ciekawe zjawiska fonetyczne i morfologiczne, niebanalna gramatyka

Offline Feles

• 오야폘도래
  • Pomożesze: 106
Odp: Konlang Marca
« Odpowiedź #2 dnia: 11 mar 2016, 16:33:12 »
drawski: nadaje się na konlang marca, mimo że został opublikowany w listopadzie
• wstrzymuję się
אַללאַהו אַקבאַר