Pismo (Szyfr) nie do złamania - Porady

Zaczęty przez Rémo, Maj 04, 2012, 14:27:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

Dynozaur

Cytat: Canis w Czerwiec 30, 2012, 23:19:40Ale dam Ci przykład bardziej realny. W jednej z moich maszyn wirtualnych znajduje się plik, który jest obrazem dysku maszyny wirtualnej, spakowanym i określony jako jeszcze inny typ pliku. Nazwałem go cgcxv.
Teraz piszę opowiadanie, w którym cgcxv uznam za ważne. Użyję synonimu dksad dla cgcxv w następnym opowiadaniu, poprzednie zniszczę. Jeśli będę miał do dyspozycji pliki kdsad, oqeoir i cgcxv, to zaglądając do opowieści i widząc dksad będę wiedział, że chodzi o cgcxv. Dlatego, że cgcxv istniało, a kdsad i oqeoir, mówiąc szczerze, nie kojarzą się z niczym.

Sorry, jest po 23, a ja jestem po paru piwach.

Tak czy inaczej, nie lepiej pisać prosto z mostu i trzymać w bezpiecznym miejscu w takim razie? Serjo.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Canis

Cytat: Dynozaur w Czerwiec 30, 2012, 23:25:02
Cytat: Canis w Czerwiec 30, 2012, 23:19:40Ale dam Ci przykład bardziej realny. W jednej z moich maszyn wirtualnych znajduje się plik, który jest obrazem dysku maszyny wirtualnej, spakowanym i określony jako jeszcze inny typ pliku. Nazwałem go cgcxv.
Teraz piszę opowiadanie, w którym cgcxv uznam za ważne. Użyję synonimu dksad dla cgcxv w następnym opowiadaniu, poprzednie zniszczę. Jeśli będę miał do dyspozycji pliki kdsad, oqeoir i cgcxv, to zaglądając do opowieści i widząc dksad będę wiedział, że chodzi o cgcxv. Dlatego, że cgcxv istniało, a kdsad i oqeoir, mówiąc szczerze, nie kojarzą się z niczym.

Sorry, jest po 23, a ja jestem po paru piwach.

Tak czy inaczej, nie lepiej pisać prosto z mostu i trzymać w bezpiecznym miejscu w takim razie? Serjo.
Można xDDDD
Nigdy nie mówiłem o szyfrze praktycznym. Mówiłem o szyfrze nie do złamania xDDD
  •  

Fanael

I który działa tylko wtedy, jeśli szyfrującym i deszyfrującym jest ta sama osoba, w dodatku z pełną RWHÔzą.

Sorry, wolę Rijndaela.
  •  

Vilène

Cytat: Canis w Czerwiec 30, 2012, 23:10:30
Obawiam się, że taki konwencjonalny szyfr zawsze będzie do złamania...
Nie ma szyfru nie do złamania. Są tylko takie, których łamanie trwa miliardy lat ;).
  •