Pytanie o wiki

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Lipiec 11, 2012, 03:44:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

Obcy

Czy jest jakaś możliwość przetłumaczenia strony głównej na jeszcze inny język? Dopiero zaczynam przygodę z wiki i mało się orientuję.
  •  

Canis

Można, zakładasz nową stronę, kopiujesz zawartość obecnej strony głównej (i wszystkie szablony), i potem tylko linkujesz z polską wersją. Linkowanie można zrobić na dwa sposoby, albo dodajesz link do swojego artykułu tu:
http://jezykotw.webd.pl/wiki/Szablon:SG_linki
Albo, jeżeli jesteś naprawdę zdecydowany na tworzenie większej liczby tłumaczeń niż tylko jedna strona, to możemy się pobawić w dodanie twojego języka do interwiki, dzięki czemu będzie link po lewej pod menu (ale to bardziej skomplikowane i wymaga przeze mnie zmodyfikowania tak pliku forum na dysku jak i bazy danych, ale to jest do zrobienia).
  •  

ShookTea

Niezwiązane z wiki Conlangera, ale z mechanizmem MediaWiki.

Czy ktoś spotkał się z problemem przy uploadzie plików z problemem braku tabeli "transcode"? Sprawa dziwna, zwłaszcza, że w dokumentacji MediaWiki o takiej tabeli nie ma w ogóle mowy.

  •  

Pluur

Jak właściwie działa aktualizowanie (załadowywanie nowszych wersji pliku) istniejących obrazów na Wiki? Na tym przykładzie. Niby na dole jest aktualna wersja, ale w artykule i w podglądzie wyświetla mi się starsza wersja pliku. Co robię źle?
  •  

Todsmer

  •  

Pluur

Odświeżałem nie raz. Dalej to samo.
  •  

Todsmer

Nie odświeżyłeś cache'a widocznie, jeśli używasz Chrome'a, to nic dziwnego.

U mnie wszystko jest OK, problem jest po stronie Twojej przeglądarki.
  •  

Pluur

CytatNie odświeżyłeś cache'a widocznie, jeśli używasz Chrome'a, to nic dziwnego.
Ano używam Chrome'a.

CytatU mnie wszystko jest OK, problem jest po stronie Twojej przeglądarki.
Dobrze, u mnie już dobrze. Dziękuję Ci!
  •  

Spiritus

#218
Widsidh, czemu zmiana czcionki w szablonie IP-y? Nie twierdzę, poprzednia była dosyć brzydka, ale ta teraz znowuż w ogóle nie pasuje do tekstu pisanego arialem (chociaż może to kwestia przyzwyczajenia?).

Swoją drogą, myślę, że jak się edytuje szablony, to w ogóle wypada skonsultować to z resztą użytkowników.

EDIT: Poza tym, nie umiem znaleźć w logach - kto grzebał przy wyglądzie sekcji i czemu zniknęła możliwość edytowania pojedynczych*?

*Dobra, głupi jestem xD.
  •  

Widsið

Wcześniej ten szablon po prostu nic nie robił. Wybrałem czcionkę IPA, której używałem w swojej magisterce, wydaje mi się czytelna. Dodałem też zmienialny rozmiar.
  •  

Todsmer

W magisterce prawdopodobnie używałeś czcionki szeryfowej do tekstu, tam zapewne nie raziło. Na wiki używamy czcionki bezszeryfowej, tak jak Pan Bóg przykazał stronom internetowym, i mieszanie obydwu typów to tak trochę abominacja jest :)

Choć i tak tego szablonu nie używałem.
  •  

Henryk Pruthenia

Ostatnio zauważyłem dziwny błąd.
Nie wyświetlają się mi niektóre znaki na wiki.
Np. ͱ. Tak samo niektóre znaki cyrylicy - na normalnej wiki się wyświetlą, na naszej nie.

Pomoże ktoś?

Henryk Pruthenia

Stworzyłem szablon dla słowników: dzięki temu nawigacja do głównego języka może być dużo prostsza. No i ładnie wygląda. Przykład.
Cytat{{słownik2
| kolor = skyblue
| słownik języka = {{{słownik języka}}}
| nazwa u = {{{nazwa}}}
| nazwa własna u = {{{nazwa własna}}}
| informacje ogólne = Informacje
| twórca f = {{{twórca}}}
| rok f = {{{rok f}}}
| alfabet u = {{{alfabet}}}
| klasyfikacja u = {{{klasyfikacja}}}
| liczba słów f = {{{liczba słów}}}
}}

Pluur

Ładnie! Na pewno wykorzystam ;)
  •  

Henryk Pruthenia