Autor Wątek: Odprysk - reaktywacja  (Przeczytany 10021 razy)

Offline Hapana Mtu

  • Pomożesze: 277
  • Wiadomości: 495
  • Country: pl
  • ハクナ・マタタ
Odp: Odprysk - reaktywacja
« Odpowiedź #30 dnia: 14 lip 2014, 20:39:09 »
Jeszcze jedna mapa - podział Imperium Wajtulskiego i jego wpływy

(img)

* Wajtulia Właściwa (1) (obejmuje ziemie  etnicznie wajtulskie, ówskie, hiundajskie) -> dalszy podział na województwa
* Autonomie w ramach Wajtulii:
 Nowa Hiundajja (2) (ziemie aeriańskie) -> dalszy podział na województwa
 Gangrenia (3) (ziemie tarykańskie) -> dalszy podział na skindreże
 Południowa Hojia (4)
 Południowa Niwia (5)
* Zwierzchnictwo religijno-polityczne (lennicy Wajtulii)
 Jasyria (6) (do 2832 autonomia)
 Państewka Puszczy Niwskiej (wiele) (7)
* Zwierzchnictwo religijne
 Sułtanat Korsarii (8) (przy zagwarantowanej wolności wyznania dla obywateli)
 Wspólnoty religijne na innych terenach (9)
* Zwierzchnictwo polityczne
 "Boscy technicy"
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
(img)

Offline Hapana Mtu

  • Pomożesze: 277
  • Wiadomości: 495
  • Country: pl
  • ハクナ・マタタ
Odp: Odprysk - reaktywacja
« Odpowiedź #31 dnia: 14 lut 2015, 14:43:25 »
Spoiler for Jeśli nie jesteś nawiedzonym fanem Pokémonów, to nie klikaj:
Ostrzegałem.
(img) (img)
To co widać na mapie powyżej to próba zaadaptowania Pokosty jako bazy dla regionu z gry Pokémon (tak jak Kalos bazuje na Francji a Sinnoh na Hokkaido). Na mapie znalazł się też kawałek sąsiedniego regionu Aristaty, a jedna z dróg prowadzi do Gluristy.

Z danych ogólnych:

Liga Pokosty ma tradycyjną postać 8+4+1, wszystkie stadiony i sama liga mieszczą się w miastach:
1 Milen - walka
2 Irbabil - duch
3 Ćintr - norma
4 Dźednachbar - trawa
5 Jaszunsz - woda
6 Edefa - wróżka
7 Śyly - ziemia
8 Agotew - ogień
E Emeryga - robak, elektro, mrok, psycho, smok
(Nieoznaczone miasto to Orot, należy do Retszytów i zawiera pierwszy stadion ligi Aristaty - stadion trucizny)

Pokédex Pokosty liczy sobie 300 Pokémonów, w tym 10 legend. W sąsiednich regionach pojawiają się już inne Pokémony (dotyczy to też widocznych na mapie dróg 14 i 15 oraz bezimiennego miasta). Ponadto w Aristacie można spotkać Pokémon pochodzące z CAPu.

Lokalnymi czarnymi charakterami jest zespół ĘĄ, luźno bazujący na wajtulskich nopejach. Są oni radykalną sektą czcicieli ognia i poszukują jakiegokolwiek legendarnego ognistego Pokémona, którego mogliby czcić. Najlepszy byłby Prymarny Groudon, ale nie zaszkodziłby też Heatran, Volcanion, Entei, a nawet Moltres, Ho-Oh, Reshiram, Victini. Na sam koniec okazuje się, że zespół ĘĄ się przeliczył, gdyż w Pokoście zwyczajnie nie ma legendarnych Pokémonów w typie ognia. Szef zespołu ĘĄ jest liderem ognia w Akotewie.

Spoiler for Szczegóły lokacji i fabuły:
Pokosta

Milen
- Starter (Snivy/Fennekin/Oshawott)
Po zdobyciu jakiegoś tam artefaktu z Jaskini Płaczu:
- Stadion walki (Riolu, Hawlucha)

Droga 1 (Milen-Agotew)
- Zigzagoon, Purrlion, Sewaddle, Pikachu, Flabébé

Agotew
Po zdobyciu pozostałych siedmiu odznak:
- Stadion ognia (Arcanine, Hondoom, Rotom-Heat, Pyroar, Magmortar)

Droga 2 (Agotew-Irbabil)
- Growlithe, Purrlion, Venipede, Spritzee, Litwick, Gastly
Przed pokonaniem stadionu w Milenie dojście tylko do Jaskini Płaczu

Jaskinia Płaczu
- Gastly, Zubat, Roggenrola, Carbink, Koffing, Grimer, Sableye

Irbabil
- Stadion Ducha (Gastly, Gastly, Lampent)

Droga 3 (Milen-Jaszunsz)
- Tentacool, Magikarp, Qwilfish (Wędka)
Po zdobyciu odznaki z Dźednachbaru:
- Tentacool, Tentacruel, Wingull, Pelipper, Wailmer, Wailord (pływanie)

Droga 4 (Irbabil-Jaszunsz)
- Psyduck, Poliwag, Pidove, Stunfisk
- Tentacool, Magikarp, Reimoraid (Wędka)
Po zdobyciu odznaki z Irbabil:
- Binacle, Barbaracle (Rozbicie skał)
Po zdobyciu odznaki z Dźednachbaru:
- Tentacool, Tentacruel, Wingull, Pelipper, Mantine, Mantyke (pływanie)

Cmentarzysko (koło Irbabilu)
- Gastly, Chimeco, Wubbuffet, Misdreavus, Haunter
- Zespół ĘĄ

Droga 5 (Irbabil-Ćintr)
Dostępna po pokonaniu Zespołu ĘĄ na Cmentarzysku
- Opiekunowie
- Stunky, Kricketune, Wooper, Shellos (East), Hondour, Gothita, Axew, Hawlucha
- Basculin (wędka)
Po zdobyciu odznaki z Dźednachbaru:
- Wooper, Quagsire, Marill, Azumarill (pływanie)

Delta Gangreny
Dostępna po zdobyciu odznaki z Ćintru
- Goomy, Sliggo, Shelmet, Karrablast, Whiripede, Scolipede, Sarnivine, Grimer, Muk

Ćintr
- Stadion normy (Litleo, Linoon, Porygon2)
- Prezent: Eevee

Akademia Ćintryjska
- Porygon, Porygon2, Magnemite, Magnetone, Electrode
Po zdobyciu 6 odnak:
- Zespół ĘĄ
- Prezent: Rotom

Droga 6 (Ćintra-Dźednachbar)
- Litleo, Pyroar, Hawlucha, Riolu, Ditto, Vigroth, Scyther, Kadabra, Gloom, Zweilous, Kecleon

Dźednachbar
Po pokonaniu zespołu ĄĘ na drodze 7:
- Stadion trawy (Gloom, Leafeon, Swadloon)

Droga 7 (od Dźednachbaru na północ)
- Pyroar, Trevenant, Hawlucha, Gloom, Tangela, Tangrowth, Pangoro, Vigroth, Scyther, Kecleon
- Zespół ĄĘ

Droga 8 (Jaszunsz/Irbabil - Edefa)
- Tentacool, Magikarp, Gyaridos, Reimoraid, Octillery (Wędka)
- Tentacruel, Pelipper, Mantine, Mantyke (pływanie)

Jaszunsz
- Tentacool, Magikarp, Staryu (wędka)
- Tentacruel, Pelipper (pływanie)
Przed lub po stadionie w Edefie:
- Stadion wody (Golduck, Vaporeon, Gastrodon, Quagsire)

Zachodnia Wyspa Hossy
Statkiem po zdobyciu odznaki z Jaszunsza:
-Audino, Clefairy, Cleffa, Togepi
-Losowe ruiny: Regirock/Regice/Registeel/Regigigas

Wchodnia Wyspa Hossy
Statkiem po zdobyciu odznaki z Jaszunsza:
-Audino, Jigglypuff, Igglybuff, Happiny
-Losowe ruiny: Regirock/Regice/Registeel/Regigigas

Zachodnia Wyspa Bessy
Statkiem po zdobyciu odznaki z Jaszunsza:
-Audino, Delibird, Snorlax, Munchlax
-Losowe ruiny: Regirock/Regice/Registeel/Regigigas

Wschodnia Wyspa Bessy
Statkiem po zdobyciu odznaki z Jaszunsza:
-Audino, Spinda, Lickilicky, Lickitung
-Losowe ruiny: Regirock/Regice/Registeel/Regigigas

Edefa
Przed lub po stadionie w Jaszunszu:
- Stadion wróżki (Floette, Carbink, Spritzee, Aromatisse)
- Prezent: Minccino

Droga 9 (na wschód od Edefy)
- Carbink, Nosepass, Vulpix, Persian, Skarmory, Zoroark, Luxio, Luxray

Jantarna Grota (przy drodze 9)
Dostęp po zdobyciu odznaki z Edefy
-Carbink, Golbat, Mawile, Steelix, Hypno, Munna, Vanillish, Wubbuffet
-Carbink, Onix (Rozbicie skał)
-Diancie

Droga 10 (Ćintra-Dolina Honkisz)
Po pokonaniu zespołu ĘĄ w Akademii Ćintryjskiej:
- Duosion, Swanna, Quagsire, Hawlucha, Emolga, Volbeat, Illumise
- Basculin (wędka)
- Quagsire, Marill, Azumarill (pływanie)
Po pokonaniu ligi
- Cabalion, Terrakion, Virizion (tu zaczyna się gonitwa bo drogach Pokosty)

Jaskinia Echa
- Woobat, Swoobat, Sableye, Carbink, Heatmor, Durrant, Loudred
- Połączona z Jaskinią Płaczu

Dolina Honkisz
- Trapinch, Vibrava, Druddigon, Shelgon, Altaria, Shelgon, Gabite, Axew, Fraxure
- Basculin, Dratini (wędka)
- Quagsire, Marill, Azumarill (pływanie)
- Zespół ĘĄ (ostateczne starcie)
- Prezent: Larvesta

Droga 11 (Dolina Honkisz-Śyly)
-Scrafty, Hippopotas, Hippowdon, Gastrodon (West), Shellos (West), Persian, Dusclops

Śyly
-Stadion ziemi (Hippowdon, Gabite, Vibrava, Steelix)

Sanktuarium muszli (obok Śyly)
-Shellder, Cloyster, Clamperl, Stunfisk
-Shellder, Cloyster, Clamperl, Huntail, Gorebyss (wędka)
-Shellder, Cloyster, Clamperl, Huntail, Gorebyss (pływanie)

Droga 12 (Edefa-Emeryga)
Wymagane 8 odznak i wodospad
-Gyaridos, Relicanth, Seadra, Kingdra, Milotic (wędka)
-Jellicent, Lapras, Avalugg, Walerin, Dewgong, Kingdra, Hoppip (pływanie)

Emeryga
E4:
mrok (Liepard, Stunky, Umbreon, Zoroark, Scrafty)
robak (Leavanny, Scolipede, Accelgor, Escavalier, Volcarona)
elektro (Raichu, Magnezone, Rotom, Electrode, Luxray)
psycho (Espeon, Alakazam, Musharna, Reuniclus, Woobat)
Czempion:
smok (Haxorus, Goodra, Hydreigon, Salamance, Flygon, Garchomp)

Wyspa Xatu
Statkiem po dotarciu do Emerygi:
-Xatu, Girafarig, Hitmonto, Jynx, Magmar, Electabuzz
-Xatu (shiny)

Droga 13 (Milen-Glurista)
Dostęp po pokonaniu czempiona:
-Nidorino, Nidorina, Graveler, Watchog, Farfetch'd, Ferrothorn
- Geodude (Rozbicie skał)
- Tentacool, Magikarp, Gyarados (Wędka)
- Tentacool, Tentacruel, Pelipper, Wailmer, Wailord (pływanie)

Nowe Wyspy
Statkiem z Edefy po pokonaniu czempiona
-Porygon, Porygon2, Klang, Klinklang, Ditto, Castform
-Mewtwo, Mew


Aristata

Droga 14 (Dolina Honkisz-Orot)
Część pd:
-Shellos (West), Gastrodon (West), Claydol, Breezi
-Basculin (wędka)
-Quagsire, Wooper (pływanie)
Część pn:
-Shellos (West), Gastrodon (West), Weepinbell, Drapion, Brattler, Malaconda
-Plicowatt (wędka)
-Snugglow, Plasmanta (pływanie)

Orot
-Starter (Treecko/Cyndaquil/Piplup)
-Stadion trucizny (Victreebel, Toxicroak, Drapion, Mollux)

Droga 15 (Orot-Dalsza część Aristaty)
-Rapidash, Flarelm, Cherubi, Bordelash, Rebble
Spoiler for Pokédex Poko:
001 Snivy
002 Servine
003 Serperior
004 Fennekin
005 Braixen
006 Delphox
007 Oshawott
008 Dewott
009 Samurott
010 Zizgagoon
011 Linoon
012 Purrlion
013 Liepard
014 Sewaddle
015 Swadloon
016 Leavanny
017 Flabébé
018 Floette
019 Florges
020 Growlithe
021 Arcanine
022 Spritzee
023 Aromatisse
024 Venipede
025 Whiripede
026 Scolipede
027 Pichu
028 Pikachu
029 Raichu
030 Litwick
031 Lampent
032 Chandelure
033 Gastly
034 Haunter
035 Gengar
036 Zubat
037 Golbat
038 Crobat
039 Roggenrola
040 Boldore
041 Gigalith
042 Grimer
043 Muk
044 Koffing
045 Weezing
046 Carbink
047 Sableye
048 Psyduck
049 Golduck
050 Poliwag
051 Poliwhirl
052 Politoed
053 Pidove
054 Tranquil
055 Uzefant
056 Stunfisk
057 Shuckle
058 Binacle
059 Barbalacle
060 Mantine
061 Mantyke
062 Wailmer
063 Wailord
064 Magikarp
065 Gyarados
066 Tentacool
067 Tentacruel
068 Qwilfish
069 Wingull
070 Pelipper
071 Chingling
072 Chimeco
073 Whynaut
074 Wobbuffet
075 Misdreavus
076 Mismagius
077 Mukrow
078 Honchkrow
079 Kricketot
080 Kricketune
081 Axew
082 Fraxure
083 Haxorus
084 Stunky
085 Skuntank
086 Hondour
087 Hondoom
088 Hawlucha
089 Gothita
090 Gothorita
091 Gothitelle
092 Shellos
093 Gastrodon
094 Wooper
095 Quagsire
096 Azurill
097 Marill
098 Azumarill
099 Shelmet
100 Accelgor
101 Goomy
102 Sliggoo
103 Goodra
104 Karrablast
105 Escavalier
106 Carnivine
107 Eevee
108 Vaporeon
109 Jolteon
110 Flareon
111 Espeon
112 Umberon
113 Leafeon
114 Glaceon
115 Sylveon
116 Magnemite
117 Magnetone
118 Magnezone
119 Voltorb
120 Electrode
121 Porygon
122 Porygon2
123 Porygon-Z
124 Oddish
125 Gloom
126 Vileplume
127 Bellossom
126 Litleo
129 Pyroar
130 Abra
131 Kadabra
132 Alakazam
133 Kelceon
134 Ditto
135 Riolu
136 Lucario
137 Slakoth
138 Vigroth
139 Slaking
140 Deino
141 Zweilous
142 Hydreigon
143 Scyther
144 Scizor
145 Phantump
146 Trevenant
147 Tangela
148 Tangrowth
149 Pancham
150 Pangoro
151 Staryu
152 Starmie
153 Togepi
154 Togetic
155 Togekiss
156 Cleffa
157 Clefairy
158 Clefable
159 Igglybuff
160 Jigglupuff
161 Wigglytuff
162 Happiny
163 Chansey
164 Blisey
165 Audino
166 Spinda
167 Delibird
168 Lickitung
169 Lickilicky
170 Munchlax
171 Snorlax
172 Regirock
173 Regice
174 Registeel
175 Regigigas
176 Shinx
177 Luxio
178 Luxray
179 Vulpix
180 Ninetales
181 Meowth
182 Persian
183 Zorua
184 Zoroark
185 Nosepass
186 Propobass
187 Skarmory
188 Onix
189 Steelix
190 Mawile
191 Drowzee
192 Hypno
193 Munna
194 Musharna
195 Vanillite
196 Vanillish
197 Vanilluxe
198 Minccino
199 Cinccino
200 Diancie
201 Ducklett
202 Swanna
203 Illumise
204 Volbeat
205 Solosis
206 Duosion
207 Reuniclus
208 Emolga
209 Dratini
210 Dragonair
211 Dragonite
212 Trapinch
213 Vibrava
214 Flygon
215 Gible
216 Gabite
217 Garchomp
218 Bagon
219 Shelgon
220 Salamance
221 Swablu
222 Altaria
223 Whismur
224 Loudred
225 Exploud
226 Heatmor
227 Durrant
228 Woobat
229 Swoobat
230 Larvesta
231 Volcarona
232 Cobalion
233 Terrakion
234 Vizirion
235 Scraggy
236 Scrafty
237 Duskull
238 Dusclops
239 Dusknoir
240 Hippopotas
241 Hippowdon
242 Shellder
243 Cloyster
244 Clamperl
245 Huntail
246 Gorebyss
247 Frillish
248 Jellicent
249 Lapras
250 Horsea
251 Seadra
252 Kingdra
253 Feebas
254 Milotic
255 Relicanth
256 Seel
257 Dewgong
258 Spheal
259 Sealeo
260 Walrein
261 Bergmite
262 Avalugg
263 Hoppip
264 Skiploom
265 Jumpluff
266 Natu
267 Xatu
268 Girafarig
269 Magby
270 Magmar
271 Magmotrar
272 Elekid
273 Electabuzz
274 Electivire
275 Smoochum
276 Jynx
277 Tyrogue
278 Hitmonlee
279 Hitmonchan
280 Hitmontop
281 Nidoran (f)
282 Nidorina
283 Nidoqueen
284 Nidoran (m)
285 Nidorino
286 Nidoking
287 Geodude
288 Graveler
289 Golem
290 Pratrat
291 Watchog
292 Ferroseed
293 Ferrothorn
294 Farfetch'd
295 Castform
296 Klink
297 Klang
298 Klinklang
299 Mew
300 Mewtwo
« Ostatnia zmiana: 22 mar 2015, 23:18:46 wysłana przez Hapana Mtu »
º 'ʔ(1)|z(0) + -(y(2))| = º 'ʔ(1)|z(2)|
(img)