Minuskuła runiczna

Zaczęty przez Todsmer, Maj 02, 2012, 23:45:23

Poprzedni wątek - Następny wątek

Todsmer

Efekt zabawy w przetwarzanie starszego futharku (pisma runicznego) jako pisma odręcznego.
Majuskuła tutaj.

Znak na dh to efekt przetwarzania greckiej thety, znak na aa to znak na a z dodaną 3 poziomą kreską (coś jak E), znak na ou to oryginalnie znak na ŋ. Przystosowania były konieczne do zapisu języka hellingijou.
  •  

Noqa

Ładnie wygląda, ale niektórych przekształceń nie rozumiem. Masz jakiś krótki tekst tym zapisany?

Choć a, d, k, t, u są dosyć podobne i w pisaniu ręcznym mogą się chyba mylić.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Todsmer

W załączniku masz napisany na szybko tekst pierwszego wersu Ojcze nasz - "Anseriz fathiriz, hwaz in itim oranii biuziz".

Wydaje mi się, że ogonki wystarczająco odróżniają te litery. W założeniu ma to być pismo typu półuncjała, z którego dopiero później będzie powstawało "współczesne" pismo odręczne.

Przekształcenia mogę narysować, które litery chcesz?
  •  

Noqa

Aha, uznałem, że to właśnie taka kursywa, gdzie wszystko się pisze łacznie. I wtedy byłby problem z ogonkami.

Przksztłcenia, np.: a, u, m, t
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Todsmer

Proszę. Po kolei: a, u, m, t, h.
  •  

varpho :Ɔ(X)И4M:

bardzo ciekawie to wygląda.
BTW, w moim odręcznym piśmie "f" wygląda prawie identycznie jak tu. :D
K̥elHä wet̥ei ʕaK̥un kähla k̥aλai palhʌ-k̥ʌ na wetä
śa da ʔa-k̥ʌ ʔeja ʔälä ja-k̥o pele t̥uba wete
Ѫ=♥ | Я←Ѧ
  •