Autor Wątek: Kyon, Epizod 1: Świt Narodów  (Przeczytany 30878 razy)

Offline Pluur

• Pomożesze: 230
  • Country: pl
Odp: Kyon, Epizod 1: Świt Narodów
« Odpowiedź #420 dnia: 10 cze 2017, 23:38:35 »
Myślę, że moglibyśmy zrobić to od razu, a dane na wiki po prostu sukcesywnie uaktualniać
Jako, że jak i ja jesteś na bieżąco, to czy mamy coś do umieszczenia na wiki na tą chwilę?

Hmmm, widzę, że zostałem wybrany na nowe stanowisko. Przyjmuję je i na szczęście mam możliwość i czas, aby móc wziąć udział i rozwinąć ten projekt.
Niech Bogi Ci to w dzieciach wynagrodzą!

Chciałbym też niedługo zaprezentować parę pomysłów (zaczerpniętych z forów z historiami alternatywnymi, kto widział i wie o co chodzi, temu się oczy powinny zaświecić :D), które mogą bardzo ożywić i urealnić nasz projekt, ale to jutro w niedzielę wieczorem. Będzie tam też parę podstawowych zasad, które pozwolą nam swobodnie pracować, i powinny nie dopuścić do (większości) możliwych konfliktów.
To ja zaproponuję, byś otworzył Epizod 2 (nazwy podawałem, możesz dać inną) i tam to ładnie wyłożyć - zadania na epizod drugi (na pierwszy było tworzenie mitologii, religii i podstaw państw).

Co do nowego epizodu, to chciałbym zrobić małe podsumowanie tego co jest już zrobione, co należy jeszcze zrobić w ramach tego epizodu, co jest robione, plan działań (czyli jak wykorzystać to co mamy na wikiKyonie i jak poukładać to wszystko, by się nie mieszało) i otworzyć nowy epizod.
No nie doczytałem, więc ok Namiestniku! Prowadź na Wilno!

Offline Canis

• Moderator
  • Pomożesze: 602
  • Country: gl
  • Uliczny kundel
  • Conlangi: ahtialański, aswa, ilijski, ayu
« Odpowiedź #421 dnia: 11 cze 2017, 00:58:03 »
Każda wersja Space Engine ma inne ziarno, więc na innej wersji Kyonu nie znajdziecie. Zobaczę czy może będzie się dało wrzucić to co ja mam gdzieś na serwer...
(img)

Offline Borlach

• Pomożesze: 103
  • Country: ge
  • Conlangi: ajdyniriański
« Odpowiedź #422 dnia: 11 cze 2017, 10:38:05 »
Jako, że jak i ja jesteś na bieżąco, to czy mamy coś do umieszczenia na wiki na tą chwilę?
Ogólnie myślę, że powinniśmy uzupełnić działy o faunie i florze na na głównej stronie, i to o nieco dokładniejsze opisy, bo zarówno w Tangii, Peństwie Olsów jak i Ajdynirze występują egzotyczne gatunki zwierząt o których zdążyliśmy wspomnieć, a na wiki o tym cichosza. Spis państw i ludów wydaje się być względnie aktualny, w przeciwieństwie do tych nieszczęsnych map. Tak samo mapa i lista ludów i języków wymaga uzupełnienia.

Co z tym szablonem o językach Kyonu? Bo na na stronie o Kyonie nigdzie go nie ma.
Osobiście brakuje mi też informacji o Snopie Ognia i o widoczności księżyców, ale to pytania do ludzi z dostępem do Silnika.

No i ja muszę zabrać się za stronę na temat Imperium

Chciałbym też niedługo zaprezentować parę pomysłów (zaczerpniętych z forów z historiami alternatywnymi, kto widział i wie o co chodzi, temu się oczy powinny zaświecić :D), które mogą bardzo ożywić i urealnić nasz projekt, ale to jutro w niedzielę wieczorem. Będzie tam też parę podstawowych zasad, które pozwolą nam swobodnie pracować, i powinny nie dopuścić do (większości) możliwych konfliktów.
Aż mnie to zaciekawiło XD

Offline Pluur

« Odpowiedź #423 dnia: 11 cze 2017, 13:50:00 »
Ogólnie myślę, że powinniśmy uzupełnić działy o faunie i florze na na głównej stronie, i to o nieco dokładniejsze opisy, bo zarówno w Tangii, Peństwie Olsów jak i Ajdynirze występują egzotyczne gatunki zwierząt o których zdążyliśmy wspomnieć, a na wiki o tym cichosza.
W artykule o moim państwie są wspomniane źwierzątka. Nawet z obrazkami.

Offline Borlach

« Odpowiedź #424 dnia: 11 cze 2017, 16:35:32 »
Ok, skoro wieczorem Naczelnik ma ogłosić plan inwazji na Litwę otwarcia kolejnego epizodu, w ramach przedsmaku i ciszy przed burzą macie to egzonimy w ajdyniriańskim. Nie ma tu wszystkich państw, a jedynie te z którymi Imperium się zetknęło lub chociaż słyszało pogłoski i kupieckie opowieści. Niektóre nazwy wywiedzione są bezpośrednio z języków danych ludów, inne pośrednio (zwłaszcza nazwy cywilizacji Zachodu wywiedzione są z odpowiedników w Qin).

Kavelia: Ḱāvella,
Kavel: Ḱāvelôsh (n),
język kavelski: cabhar ḱāvellani; Ḱāvelôhirya

Rikkadan: Riḱadhān,
Patriarchat Rikkadanu: Quissahwar Riḱadhānaz,
Rikkadańczyk: Riḱadhôsh (n),
język rikkadański: cabhar riḱadhani, Riḱadhôhirya,
Ħa'raq: Khar̄aqas

Unagurowie: Unargôshaya (n)
Unagur: Unargôsh (n)

Kraj Olsów: Oŝir
Królestwo Olseskie: Rujvan Oŝirani
Ols: Oŝenôsh (n)
język oleski: cabhar oŝirani; Oŝenôhirya
Kozon: Koŝān

Siedmiomieście i Wuzang
Ogół ziem Qin (Siedmiomieście + Wuzang), Kraina Qin: Chanaghir (etymologicznie pochodzi od Chan Lang)
Siedmiomieście: Swāhiribān (po ajdyniriańsku dosłownie "siedmiogród", "siedem miast")
Wuzang: Wécan
Qin: Ćinôsh (n)
Nomadowie Qin: Ćinanęri Chaefranaya (n)
język Qin: cabhar ćinani
Zhanzhou: Chāchoan

Państwo Trugskie: Trūgir
Trug: Tūrgan (n)
język trugski: cabhar tūrgani, Trôhirya

Drugie Cesarstwo Poitów: Lāwaso Khshāyarvan Fédhani
Poit: Fédhôsh (n)
język poicki: cabhar fédhani, Fédhôhirya

Muria: Maerzir
Mur: Maerzôsh (n)
język murski: cabhar maerzirani, Maerzôhirya
Hirra: Hīr̄a

Secht: Sīkhadnir
Sechtończyk: Sīkhad (n)
język sechtoński: cabhar sīkhani
S'xaka: Sareqa

Państwo Neszszów: Nekshir
Królestwo Słońca: Rujvan Xaraz (pod taką nazwą Państwo Neszszów pojawia się na niektórych mapach)
Nešši - Nekshi (n)
język neszszyjski: cabhar nekshini, Nekshôhirya
Melekē: Mellages

Tangia - Tanaghaw
Tangijczyk: Tanag (n)
język tangijski (Język ayu): cabhar tanaghawani, tanagwôhirya
Naratai: Naratay

Oznaczenie (n) oznacza rzeczownik ożywiony w formie neutralnej. Todsmer - jakie nazwy noszą stolice Państwa Trugskiego i Drugiego Cesarstwa Poitów? 
« Ostatnia zmiana: 12 cze 2017, 10:37:02 wysłana przez Borlach »

Offline Pluur

« Odpowiedź #425 dnia: 12 cze 2017, 00:27:30 »
 :'-(

Offline Toyatl

• [ˈtojɐt͡ɬ]
  • Pomożesze: 98
  • Country: mc
  • להמכה זה לכו
« Odpowiedź #426 dnia: 14 cze 2017, 12:22:02 »
Przepraszam, nie chcę wam się wpierniczać w projekt i za bardzo nie jestem z nim zaznajomiony, ale jeśli między gwiazdą a planetą znajdują się jeszcze cztery planety, w dodatku dwa gazowe giganty ze swoimi satelitami, to podczas koniukcji będą miały miejsce jebutnie wysokie pływy. No i jeszcze ten olbrzymi księżyc. I odległość od gwiazdy macierzystej. Właściwie cykliczny armagedon. Rzecz nie do zignorowania w mitologiach i życiu codziennym, moim skromnym zdaniem.
ϛ - (α,ε,η,ο)υ
ϟ - γ(γ,κ,ξ,χ)
ϡ - σσ

Offline Borlach

« Odpowiedź #427 dnia: 14 cze 2017, 13:50:55 »
Czym by się te pływy mogły objawiać? Wybuchy wulkanów, trzęsienia ziemi, jeszcze coś?
W każdym razie otwiera nam to bardzo ciekawy wątek w mitologiach XD

Offline Pluur

« Odpowiedź #428 dnia: 19 cze 2017, 23:55:50 »
Proponuję, by zamknąć wątek.