Autor Wątek: Jaki język jest najpiękniejszy do Polskiego?  (Przeczytany 2050 razy)

Offline Ghoster

• لا إله إلا الله
  • Pomożesze: 959
  • Country: cn
  • 阖蒂惹案
  • Conlangi: Padmarański, Szangryjski, Imfursyjski
Odp: Jaki język jest najpiękniejszy do Polskiego?
« Odpowiedź #15 dnia: 18 wrz 2017, 23:06:56 »
Cytat: Silmethule
przez merdżer (jak to się zwie po polsku?…)
Zlewanie się.

Faktyczny kontakt miałem tylko z rosyjskim, czeskim, bułgarskim i ukraińskim. Z nich wszystkich najbardziej zrozumiały byłby dla mnie ukraiński ("byłby", gdybym nie miał skrzywionego spojrzenia przez rozumienie ruszczyzny). Ale czytając białoruskie teksty myślę, że Dynozaur ma rację jeśli chodzi o podobieństwa do polskiego.

poloniok - Jeśli mógłbym wtrącić trzy grosze, to radziłbym Ci zacząć czytać dużo książek i oglądać dużo materiałów (filmy, seriale, vlogi, cokolwiek) po polsku, jeśli chcesz poznać dobrze ten język. Najlepiej zrobić z tego codzienną praktykę. Czytając twoje posty odnoszę wrażenie, że jesteś dokładnie w tej dolinie niesamowitości, kiedy mówisz na tyle źle, że bardzo widać, że nie jesteś Polakiem, a z drugiej strony na tyle dobrze, że na błędy nie da się już przymknąć oka.
« Ostatnia zmiana: 18 wrz 2017, 23:12:35 wysłana przez Ghoster »
(img)

Offline poloniok

• Polak z Polonii
  • Pomożesze: 39
  • Country: de
« Odpowiedź #16 dnia: 19 wrz 2017, 00:02:49 »
kiedy mówisz na tyle źle, że bardzo widać, że nie jesteś Polakiem, a z drugiej strony na tyle dobrze, że na błędy nie da się już przymknąć oka.

Ja JESTEM Polakiem, proszę nie mylić niemiecką flagę, dałem ją żeby wiedzieli że mam już 16-letni przebyt (jak miałem 3 lata przyjechaliśmy do Niemiec) w Niemczech za mną. Poza tym nazwa mojego nicka mówi, że jestem z Polonii

Więc jak piszę tutaj teksty OGROMNIE się staram, mówię to żeby ogólnie nie myśleliście że piszę tu na luzu. Będę kontynuować tutaj pisać żeby mieć również praktyki aktywnej z polskim.

Ale w sumie macie wszyscy racje, tym więcej się językiem zajmuje człowiek tym lepiej będzie go umiał.

Offline Ghoster

• لا إله إلا الله
  • Pomożesze: 959
  • Country: cn
  • 阖蒂惹案
  • Conlangi: Padmarański, Szangryjski, Imfursyjski
« Odpowiedź #17 dnia: 19 wrz 2017, 08:30:27 »
Co to jest "Polonia"?
(img)

Offline Henryk Pruthenia

• Der Untermenschenbändiger
  • Pomożesze: 722
  • Country: ru
  • Pieśń Arjów!
    • Mój konlangerski dorobek
  • Conlangi: Ziemli, Zapadni, Nešši, Nesdotir, Slawlangi
« Odpowiedź #18 dnia: 19 wrz 2017, 08:38:46 »
Definicyja
A tak na serjo, to żartujesz, prawdaż? :P

Gołście zgaduję chodziło o to, że nie mówisz jak Polak jeno.