Wielki Święty Zakon

Zaczęty przez ɈʝĴ, Czerwiec 07, 2017, 17:41:10

Poprzedni wątek - Następny wątek

ɈʝĴ

ϩιϸⲁμ϶ Jερ Καϻεϙερ
[gʏlaɺɛ ɭœɴ ɱɶʔœʜœɴ]
Ustrój: Teokracja
Poziom cywilizacji: 3,7
Waluta: 1 Εoϻ [œoʔ] = 120 Εo [œo]
Język: język maoński
Sąsiedzi: brak
Położenie: Dalekie Południe
Podział administracyjny: brak (istnieją tylko miasta, tereny niezurbanizowane są nieważne dla administracji)
Obecny władca: ϴηθϧϑ XXVIII [ŋuɦɤŋ]
Miasta (mapa w załączniku):
Spoiler

1.Γⲁϡ϶ϑ [saɻɛŋ]
2.Ξυ [d͡zɯ]
3.Ϟψν [ʒʊ̜ʕ]
4.ϸιϻ [lʏʔ]
5.Εϻoϗ̀ [œʔoʁ]
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.
27.
28.
29.
30.
31.
32.
33.
34.
35.
36.
37.
38.
39.
40.
[Zamknij]
Post będzie uzupełniany



  •  

Borlach

Gdzie konkretnie znajduje się Zakon? Bo po mapce wnioskuje że gdzieś na południowym biegunie Kyonu, ale nie jestem w stanie powiedzieć gdzie konkretnie. A patrząc na mapę klimatyczną z wiki na południu są tylko 2 obszary na których występuje tundra a nie lądolód, czyli na których mógłby istnieć jakiś lud.
Spoiler
[Zamknij]
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Todsmer

Istnienie jakiejkolwiek cywilizacji jest tam praktycznie niemożliwe, to samo również dla bieguna północnego. Bardzo silne wiatry, bardzo duża ilość pływającego lodu. Na Ziemi cywilizacji bardziej zaawansowanej niż kyońska, i to o kilkaset lat, dotarcie do stałego lądu Antarktydy zajęło dobre kilkadziesiąt (jeśli nie ponad 100) lat. I to dotarcie, a nie zamieszkanie.
  •  

ɈʝĴ

#3
Cytat: Borlach w Czerwiec 08, 2017, 19:00:56
Gdzie konkretnie znajduje się Zakon? Bo po mapce wnioskuje że gdzieś na południowym biegunie Kyonu, ale nie jestem w stanie powiedzieć gdzie konkretnie. A patrząc na mapę klimatyczną z wiki na południu są tylko 2 obszary na których występuje tundra a nie lądolód, czyli na których mógłby istnieć jakiś lud.
Spoiler
[Zamknij]
Spoiler
[Zamknij]
Znajduje się w obszarze tego bordowego punktu. To pomarańczowe coś to ciepły prąd morski który lokalnie ocieplił klimat, a na dodatek te tereny są w pewnym stopniu aktywne wulkaniczne. Stwierdziłem, że teren tej tundry jest za mały, aby umieszczać go na mapie.
Cytat: Todsmer w Czerwiec 08, 2017, 19:57:07
Istnienie jakiejkolwiek cywilizacji jest tam praktycznie niemożliwe, to samo również dla bieguna północnego. Bardzo silne wiatry, bardzo duża ilość pływającego lodu. Na Ziemi cywilizacji bardziej zaawansowanej niż kyońska, i to o kilkaset lat, dotarcie do stałego lądu Antarktydy zajęło dobre kilkadziesiąt (jeśli nie ponad 100) lat. I to dotarcie, a nie zamieszkanie.
Tego trochę nie przemyślałem.




  •  

Borlach

A nie prościej byłoby przenieść Zakon gdzieś na kontynent? Miejsca dużo a i warunki o wiele dogodniejsze. Znacznie też bardziej prawdopodobne że państwo na granicy 3 i 4 stopnia rozwoju, czyli całkiem zaawansowane, mogłoby powstać na kontynencie a nie na takim wypizdowiu świata. W końcu handel i wojna sprzyjają rozwojowi, biegun południowy i setki kilometrów dziewiczego oceanu raczej nie 
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

ɈʝĴ

A Zakon byłby tam gdzie ta czarna kropka? Nikt nie zaklepał tych ziem?
Spoiler
[Zamknij]
  •  

Pluur

Masz też tam taką wyspę otoczoną, tam na tym cypelku (na północny wschód) od tej czarnej kropki są jeszcze moje tereny, ale tak to wolne.
  •  

ɈʝĴ

Masz rację, przestałem zauważać tę wyspę.
  •  

ɈʝĴ

Nowe umiejscowienie Zakonu:
Spoiler
[Zamknij]
Uwaga duża grafika!
Zakon to ten zielony półksiężyc na północno-wschodnim krańcu wyspy , na jej drugim krańcu jest inne państwo.
  •  

Henryk Pruthenia

Ale z tego co wiem, tam nie ma takiej wyspy...
A gdyby była, to była by tam tundra.

ɈʝĴ

Wyspa na pewno jest, zaś tunera może być.
  •  

Borlach

Spiritus zrzekł się swoich równikowych ziem niedaleko Ajdyniru, Canis też opuścił sporo wybrzeża, masz jeszcze o wiele dogodniejsze tereny koło Pluura... nie lepiej tam umieścić Zakon?
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Todsmer

To nie jest wyspa, tylko płycizny.
  •  

ɈʝĴ

Spoiler
[Zamknij]
A może byłby w miejscu różowej kropki?
  •  

Borlach

Widzę, że bardzo lubisz tundrę xd
Tam jak wspominałem jest Canisowa Nuaria... ale skoro Canis zrzekł się terenów to chyba mógłbyś wykroić sobie kawałek nuaryjskiej ziemi. Tylko w takim razie Zakon musiałby mieć wiele wspólnego z Nuarią, w końcu byłby to chyba jedyny lud z którym miałbyś stałe kontakty.

Bo to wciąż zadupie świata.
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •