Pytanie o wiki

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Lipiec 11, 2012, 03:44:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

Canis

#45
No to chyba czas rozpocząć casting na nowe logo. Kto z naszych mógłby być twórcą nowego?

Edit: tylko ŻADNEJ wieży Babel!
  •  

Todsmer

Cytat: Widsið w Październik 27, 2012, 02:02:33
Logo Wikipedii nie jest oferowane w ramach licencji GNU FDL, a jeśli ewidentna inspiracja nim nie jest dla kogoś widoczna, polecam kontakt z prawnikiem.
Sprawa jest dość dziwna, bo z kolei ten plik jest jednocześnie na GNU FDL, i jest zastrzeżony przez Wikimedia. O_o

Cytat: Canis w Październik 27, 2012, 06:02:48
No to chyba czas rozpocząć casting na nowe logo. Kto z naszych mógłby być twórcą nowego?
Może po prostu dać na przykład miesiąc na zgłaszanie prac?
  •  

tob ris tob

Cytat: tqr w Październik 27, 2012, 11:49:26Sprawa jest dość dziwna, bo z kolei ten plik jest jednocześnie na GNU FDL, i jest zastrzeżony przez Wikimedia. O_o
Nie myl praw autorskich (czyli GNU FDL) z zastrzeżeniami w zakresie użycia. To mniej więcej tak samo, jak flagi państw - niby w domenie publicznej, ale prawo różnych państw ustala, jak należy ich używać.
Dzień dobry :-)
  •  

Todsmer

Licencja GNU FDL określa prawa autorskie, i określa jak można używać określonego dokumentu. Więc nie mam pojęcia, jak mogłoby to być kompatybilne z zastrzeżniem przez Wikimedia. Dziwne to.
  •  

tob ris tob

No to może rozszerzę ten przykład z flagami.

Jest sobie flaga Polski. Jest ona w public domain (a właściwie, to nie podlega prawom autorskim jako prosty kształt, ale pomińmy to). Więc z punktu widzenia prawa autorskiego możesz sobie na niej napisać różne rzeczy. Ale ponieważ jest to symbol narodowy, to są jakieś tam restrykcje tym względem.
Tak samo to logo nie jest zastrzeżone jako "Copyrights, All Rights Reserved", tylko "Trade Mark". Mam nadzieję, że nie bełkoczę.
Dzień dobry :-)
  •  

Towarzysz Mauzer

CytatMam nadzieję, że nie bełkoczę.
Ja to rozumiem, natomiast chciałbym nadmienić, że sama koncepcja "własności intelektualnej" to bełkot.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •  

Feles

Cytat: Widsið w Październik 27, 2012, 02:02:33
Logo Wikipedii nie jest oferowane w ramach licencji GNU FDL, a jeśli ewidentna inspiracja nim nie jest dla kogoś widoczna, polecam kontakt z prawnikiem.
Samej inspiracji kopyrajt nie dotyczy. Nawet gdyby dotyczył, to, zaręczam ci, prędzej zaskarżyliby np. Uncyclopedię, niż nas.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Pingǐno

Szczerze mówiąc, logo naszej Wiki mnie się tak bardzo nie podoba.
Z resztą, nie wiem, czy jest to aż takie łamanie praw, bo puzelki.
  •  

Fanael

Cytat: Widsið w Październik 27, 2012, 02:02:33
jeśli ewidentna inspiracja nim nie jest dla kogoś widoczna, polecam kontakt z prawnikiem
Jakoś $FIRMA_PRODUKUJĄCA_PUZZLE jeszcze nie pozwała Wikimedii o naruszenie praw autorskich.
  •  

Feles

Zatem proponuję takie oto logo:


(Kwadracik, hłe hłe.)
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Silmethúlë

Dorzuć jeszcze w środku przekreślone nosówki.
  •  

Canis

  •  

Fanael

Nie.

Chyba że ze względów estetycznych, ale obecne logo > kwadrat.
  •  

Widsið

Ja bym mimo wszystko zmienił; co mają wspólnego puzzle z językoznawstwem?
  •  

Todsmer

Możnaby otworzyć konkurs na miesiąc, max dwa.
  •