RETURNER 〜闇の終焉〜

Zaczęty przez Mistrz Wszechimienny, Styczeń 01, 2018, 14:33:22

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mistrz Wszechimienny

Mesdames et messieurs, bonsoir


Cytat: http://jezykotw.webd.pl/wiki/Conlanger:Leksykon#CConstantine Frank Hawkman — prawdopodobnie pierwszy troll oraz założyciel wielu kont. Znany z zamiłowania do arabszczyzny, hentai-barokowych plakatów rekamujących jego conlangi oraz tego, że wszystkie jego multikonta należą do jego brata/braci.

Ten prawdziwy, jedyny, oryginalny Sudoku, którego multi-multi to 80% forum.

CytatDysydenci z PFJ, którzy opuścili stowarzyszenie wskutek rytuału zwanego fochem, twierdzą czasem, że całe stowarzyszenie jest ściemą, a tak naprawdę wszyscy członkowie to jedna i ta sama osoba, zwana – w zależności od wyznawanej przez ich wersji – Canisem bądź Vilénem, a reszta osób to jej multikonta.





Nick: Mistrz Wszechimienny (bo Constantine Hawkman było zajęte)
Wiek: kalendarzowo 28
Zarost: broda jak Number One Picarda William Riker z USS Titan... zresztą kogo ja oszukuje, wygląda to bardziej jak broda Breivika
Kolor oczu: szare, ale zmieniają się na zielone w supernaturalny sposób
Numer buta: ~42
Dominująca ręka: prawica
Ulubiony smak wafelków: lubię wafelki.
Zainteresowania: informatyka, programowanie, .net, javascript, językoznawstwo, światotwórstwo, średniowiecze, bycie chodzącą wikipedią i memopedią
Języki: (w kolejności od najlepiej poznanego) polski, angielski (one would say that I am quite fluent in that language), japoński (benkyoshimashita to subete o wasuremota), niemiecki (ich habe keine ahnung der deutsche sprache)
Wyznanie: nicejskie wyznanie wiary kościoła katolickiego (Franek plz Deus Vult)
Polityka: jedyna słuszna opcja w polskiej polityce - Prawo i Sprawiedliwość - nie oddamy Dobrej Zmiany lewactwu, feminazmowi ruchowi LGBTQWERTYUIOP , postkomunie (pisanej RAZEM) ani tym bardziej ubogacającym muslimskim nachodźcom - nie teraz, kiedy Polska wstaje z kolan i znów liczy się na arenie międzynarodowej.
Ulubiony kolor: amarant, węglowy, trawiastozielony
Ulubiony schemat standaryzacji, systematyzacji i zapisu gramatyki języka: kiedyś lubiałem polski i esperancki bo proste, potem lubiałem schemat łaciński bo przyjęty w świecie - teraz jednak stosuje swój system systematyczny części mowy oparty na doświadczeniach z prac nad conlangami - natlangami post-PIE




Wypij szklankę spirytusu (ratyfikowanego) za każdym razem kiedy:
  • Na forum pojawi się Hawkman we własnej bądź cudzej osobie

Cytat: Andrzej Samogłoski, Ostatnie wałczeniePóźniej mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy od bramy Wernakularnej. Szedł pieszo, a objuczone spółgłoski prowadził za laryngeały. Było późne popołudnie i kramy romlangerów i noobiarzy były już zamknięte, a uliczka pusta.
  •  

Obcy

Cytat: Mistrz Wszechimienny w Styczeń 01, 2018, 14:33:22
informatyka, programowanie, .net, javascript

Za to już masz u mnie wielkiego plusa! <# <# <# <#

PS Polecam się nauczyć Javy - zajebisty język, acz dziwny.
  •  

Todsmer

  •  

Mistrz Wszechimienny

#3
Cytat: Obcy w Styczeń 05, 2018, 18:22:37
Cytat: Mistrz Wszechimienny w Styczeń 01, 2018, 14:33:22
informatyka, programowanie, .net, javascript

Za to już masz u mnie wielkiego plusa! <# <# <# <#

PS Polecam się nauczyć Javy - zajebisty język, acz dziwny.

Dziekuję za plusa.

A co do Javy to czy nie lepiej .NET i C#?
- Masz dobrze znany i dobrze opisany świat pełen gotowych technologii.
- Masz nuget jako manager zależności.
- Zrobienie API REST to dosłownie postawienie ASP .NET MVC API 2.2
- tworzenie usług np. SOAP RPC czy REST to mało roboty kiedy korzystasz z WCF
- dzięki Mono i Xamarin możesz pisać na wszystkie platformy
- LINQ pozwala Ci tworzyć kwerendy zintegrowane z językiem - np. wyszukać Johnów Smithów w kolekcji poprzez kolekcjaOsob.Where(osoba => osoba.name == "John" && osoba.surname == "Smith").ToList()
- kwerendy LINQ również możesz zapuszczać na dokumentach XML
- możesz używać podejścia Code First przy pracy z bazami danych - Entity Framework które pozwala np. używać LINQ do odpytywania baz danych bez konieczności klejenia SQL-ki
- Entity Framework może Ci postawić bazę danych na podstawie informacji o obiektach - wystarczy je tylko oznaczyć adnotacjami jako modele
- W EF kwerendy zwracają obiekty modeli, wystarczy zapisać obiekt by zmienił się w Db (troche jak we wzorcu Active Record)
- wszystko działa dużo szybciej niż Java i ma lepsze zarządzanie pamięcią
- możesz integrować się z innym kodem np. uruchamiać JavaScript i udostępniać mu POCO-sy (jak POJO w Javie)
- możesz stosować duck typing i dynamiczne typowanie zmiennych dzięki słowu dynamic i sprawdzaniu typu w runtime  co oczywiście jest wolniejsze niż deklaracja typu w momencie kompilacji do IL (takie tam .net bytecode - ale jest.

Cytat: Todsmer w Styczeń 05, 2018, 19:26:53
Java to zło ;)

To nie jest zło, ale C# jednak lepszy język ze względu na możliwości jakie oferuje platforma .NET i prędkość działania po kompilacji do IL-a - wydajniej niż maszyna i bytecode Javy.

Zło to jest JS-owy framework Electron. W pracy mam komputer 8GB RAM i Slack potrafi przymulić jak mam włączone Spotify i Visual Studio z powodu RAMu właśnie.
Cytat: Andrzej Samogłoski, Ostatnie wałczeniePóźniej mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy od bramy Wernakularnej. Szedł pieszo, a objuczone spółgłoski prowadził za laryngeały. Było późne popołudnie i kramy romlangerów i noobiarzy były już zamknięte, a uliczka pusta.
  •  

Silmethúlë

#4
Akurat technicznie JVM od CLR (maszyny wirtualnej .Net) jest lepszy¹, choć językowo C# podobno faktycznie jest przyjemniejszy. Java 8 jednak jest bardzo porównywalna do C# – z Javowymi ,,Streamami", które wprowadzają funkcyjne przetwarzanie typów iterowanych (czyli pozwala na takie LINQ-podobne operowanie na kolekcjach):

numList.stream()
    .filter(Number::isOdd)
    .map(age -> new Person(age))
    .findFirst()
    .orElseThrow(() -> new IllegalStateException("There are no valid records!"))


W każdym razie do pisania na JVM, ale też do kompilacji na przeglądarkę (asm.js, wasm), a też od jakiegoś czasu do natywnych bibliotek bardzo fajnym językiem (używam teraz regularnie w pracy zamiast Javy) jest Kotlin. Z grubsza takie ,,weźmy Javę, wywalmy cały niepotrzebny boilerplate, przetwórzmy Javowe dobre praktyki do ficzerów samego języka, i napiszmy sensowną bibliotekę standardową, w taki sposób, by zachować pełną kompatybilność z Javą, i jeszcze dorzućmy kompilację na przeglądarki i do kodu maszynowego Linuksa/macOS-a/Windowsa/iOS-a". Wciąż nie jest to nasz Pan i Zbawca Rust™ (do wszystkiego niżej poziomowego – polecam), ale wciąż jest bardzo wygodnym językiem.

Co do pisania serwerów – jeśli masz wybór między Javą a C#, to jednak Java ma większy ekosystem, lepsze wsparcie wieloplatformowe i ogólnie jest powszechniejsza. Do pisania logiki gier komputerowych – odwrotnie, tutaj C# wygrał.

C# zdobył trochę przestrzeni serwerowej językowym wsparciem dla pisania asynchronicznego, ale tutaj w Javie też się da (w pracy używamy frameworka Vert.x z CompletableFuture'ami z Javy 8 – nie jest to tak ładna abstrakcja jak async/await z C#, ale wciąż da się bardzo czytelnie pisać i działa bardzo dobrze). A jak weźmiesz Kotlina, to ów również wprowadza korutyny i zaimplementowaną za ich pomocą abstrakcję async/await (choć póki co eksperymentalnie, i tak składnia jak i API biblioteki mogą się zmienić) – a przy tym masz wciąż dostęp do całego serwerowego Javowego ekosystemu.

CytatZło to jest JS-owy framework Electron. W pracy mam komputer 8GB RAM i Slack potrafi przymulić jak mam włączone Spotify i Visual Studio z powodu RAMu właśnie.
Electron to straszna abominacja. JS sam w sobie to zło.

¹ EDIT: no OK. Zależy jak na to spojrzeć. CLR ma więcej wsparcia w formacie bytecode'u i maszynie wirtualnej do ficzerów języków wyższego poziomu – zapisywane w bytecodzie generyki, rekurencja ogonowa, definiowane przez użytkownika typy nie-referencyjne (tzw. value types). Z drugiej strony JVM ma lepszy garbage collector z mnóstwem dodatkowych opcji do dokonfigurowania go pod konkrętną aplikację, i mnóstwo dodatkowych możliwości do monitorowania i debugowania działających aplikacji – co przy tworzeniu produkcyjnych serwerów i zarządzaniu nimi jest cholernie pomocne.
  •  

Ghoster

#5
[...........]
  •  

Obcy

#6
Ja też znam C# i podoba mi się m.in. LINQ czy Entity, ale Java z kolei jest taka bardziej uniwersalna i wieloplatformowa. Chociaż ze strony składni faktycznie C# wydaje się bardziej przyjazny. I tak, garbage collector Javy jest wg mnie bardziej efektywny. A co do Javy? Zwłaszcza EE (m.in. usługi webowe).
  •  

Feles

Cytat: Silmethúlë w Styczeń 06, 2018, 14:03:47
W każdym razie do pisania na JVM, ale też do kompilacji na przeglądarkę (asm.js, wasm), a też od jakiegoś czasu do natywnych bibliotek bardzo fajnym językiem (używam teraz regularnie w pracy zamiast Javy) jest Kotlin. Z grubsza takie ,,weźmy Javę, wywalmy cały niepotrzebny boilerplate, przetwórzmy Javowe dobre praktyki do ficzerów samego języka, i napiszmy sensowną bibliotekę standardową, w taki sposób, by zachować pełną kompatybilność z Javą, i jeszcze dorzućmy kompilację na przeglądarki i do kodu maszynowego Linuksa/macOS-a/Windowsa/iOS-a". Wciąż nie jest to nasz Pan i Zbawca Rust™ (do wszystkiego niżej poziomowego – polecam), ale wciąż jest bardzo wygodnym językiem.
Jeśli mogę się podpiąć ze swoim doświadczeniem, to do pisania na JVM polecam Scalę — język wygląda, jakby był oparty na filozofii ,,weźmy Javę i wciepmy wszystkie modne ficzery", ale pisze się w nim przyjemnie.

Jak potem muszę przesiadać się na Pythona, żeby napisać jedną czy dwie rzeczy, to aż żal ściska.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Obcy

#8
Sorry, nie interesuje mnie programowanie funkcyjne. Zostanę przy "klasykach" :)

Z nowości to dość fajny wydaje Kotlin, zwłaszcza jeśli ktoś planuje programować na Androida. Najfajniejszy jest brak możliwości uzyskania NullPointerException :) Ciekawe też są języki logiczne typu Prolog czy CLIPS.
  •  

Feles

CytatSorry, nie interesuje mnie programowanie funkcyjne. Zostanę przy "klasykach" :)
Eeee... nie rozumiem? Jeśli chcesz, to możesz zignorować funkcyjne rzeczy i używać Scali jako Javy z mniej chujową składnią, wiesz.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Obcy

Cytat: Feles w Styczeń 08, 2018, 21:02:09
Eeee... nie rozumiem? Jeśli chcesz, to możesz zignorować funkcyjne rzeczy i używać Scali jako Javy z mniej chujową składnią, wiesz.

Czyli wieloparadygmatówka funkcyjno-obiektowa? No ok, ale i tak jakoś do Javy się przyzwyczaiłem bardziej.
  •