Grupowy aposterjoryk

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Luty 06, 2016, 12:21:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

Do jakiej grupy powinien należeć projekt?

słowiańskie
6 (40%)
romańskie
2 (13.3%)
germańskie
1 (6.7%)
celtyckie
2 (13.3%)
ugrofińskie
1 (6.7%)
nowy indoeuropejski
3 (20%)
indoirański
2 (13.3%)
ugrofińskie
2 (13.3%)
turskie
1 (6.7%)
semickie
1 (6.7%)
szeroko rozumiany Daleki Wschód
4 (26.7%)
tocharskie
0 (0%)
Inne
0 (0%)

Głosów w sumie: 15

Henryk Pruthenia

Co myślicie o naszym wspólnym aposterjoryku? Ot, taki projekt na wyciąganiu z prajęzyka nowego języka, gdzie poszczególne osoby zajmują się różnymi dziedzinami, przez co język będzie bardziej różnorodny. Zderzą się różne szkoły konlążenia i może wyjść ciekawy projekcick z tego.

Samą pracę wyobrażam sobie tak:
1. Ankietą wybieramy jaka grupa. Potem, między sobą dogadujemy się z jakim językiem nasz projekt jest spokrewniony w tejże grupie najbardziej i dobieramy nazwę.
2. Ktoś robi rys historyczny (ludu i języka) i podaje procesy zmieniające język.
3. Ktoś zajmuje się morfologią i pismem.
4. Znowu ktoś robi procesy fonetyczne (ale już zgaduję mniejsze) i jednocześnie podrzuca pod to ortografię (na bazie poprzedniej, rzecz jasna, dzięki czemu język może nabrać na "etymologiczności").
5. Zbieramy wszystko do kupy.
6. Tłumaczę/ymy jakieś podstawowe bajki i podobne na ten język i widzimy jak on wygląda w praktyce.

Oczywiście, jeżeli ktoś chciałby się zająć czymś bardziej drobnym to nie widzę problemu.

Są jacyś chętni?

Wercyngetoryks

Chciałbym aposterjoryka opartego o język ormiański, ale mogę uczestniczyć w tworzeniu dowolnego innego oprócz germańskiego.
ChWDChRL
  •  

Todsmer

Wschodni albo indoaryjski albo irański albo nowy indoeuropejski :)

Albo tocharski, o!

Mam ostatnio dość slawlangów, germlangów i romlangów.
  •  

Obcy

Cytat: Spodnie w Luty 06, 2016, 15:14:55
Chciałbym aposterjoryka opartego o język ormiański, ale mogę uczestniczyć w tworzeniu dowolnego innego oprócz germańskiego.

A ja na odwrót - jak wybierzecie jakiś germański, to wtedy dołożę swoje trzy grosze :)

BTW coś typu nowy sanskryt lub inne indoirańskie też wchodzą w grę (efekt zachwytu sanskrytem w zeszłym tygodniu xDDDD).
  •  

Henryk Pruthenia

Na razie czekajmy na wyniki. A może nowy indoeuropejski?

Caraig

CytatA ja na odwrót - jak wybierzecie jakiś germański, to wtedy dołożę swoje trzy grosze :)
Przeca ty już ze trzy germlangi masz :P
Nie szukasz jakiejś odmiany?
  •  

Siemoród

Mi ostatnio po głowie chodzi jakiś indoeuropejski, może właśnie satemowy?
Niech żyje Wolny Syjam!
  •  

Henryk Pruthenia

Satemowy, nowy indoeuropejski?
Co wy na to?
Póki co na pierwszym miejscu są: słowiański, nowy indoeuropejski, Daleki Wschód.
A może, nowy satemowy, bliski bałtosłowiański język, który poszedł na Daleki Wschód? xd

Todsmer

#8
Ja się powtórzę :)

Na liście brakuje tocharskiego.
(EDIT: Jednak jest. Za to jest podwójny ugrofiński)

Jeśli w końcu stanie na tym, że ma być słowiański, bałtycki, germański albo romański, wycofuję się (o ile mogę powiedzieć, że wszedłem).
  •  

Obcy

#9
Cytat: Caraig w Luty 06, 2016, 16:31:15
CytatA ja na odwrót - jak wybierzecie jakiś germański, to wtedy dołożę swoje trzy grosze :)
Przeca ty już ze trzy germlangi masz :P
Nie szukasz jakiejś odmiany?

No przecież mam jeszcze irlandzkawy język i te wszystkie inne (laryngijske) :P

PS Jeśli ma być nowy indoeuropejski, to głosuję za satemem, albo w stronę indoirańskich, albo w stronę bałtyckich (albo to i to).
  •  

Lukas

Ja jestem za czymś co nie jest ani do końca bałto ani też słowiańskie
  •  

Pluur

Ja zagłosowałem na tureckie, aczkolwiek chętnym jestem na co innego także: najbardziej inny indoeuropejski.
  •  

Siemoród

To jak - jakie są pomysły na ten język?

Ja proponuję, jak wcześniej, indoeuropejski, satemowy (może być coś podobnego do Bałto-Słowiańskiego). Regjon, jaki by mi odpowiadał to Kaukaz, Azya Środkowa, może Ural. Nazwa zależy od regjonu. Co o tém myślicie?
Niech żyje Wolny Syjam!
  •  

Henryk Pruthenia

Hmmm, a może zróbmy tak:
Satemowy, język bardziej spokrewniony z bałtosłowiańskimi, niż indoirańskimi ląduje gdzieś na północnym Kaukazie. Jak dla mnie dość ciekawy pomysł. Co wy na to? Kto się na to pisze?

Pluur

Czyli słowiański z ejektywami i konstrukcjami ergatywnymi w jakiejś części?
  •