Fauna i flora Kyonu

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Wrzesień 02, 2017, 00:04:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia


Todsmer

Proponuję, żeby Dynokaryno mieszkał w Tyłokaryno.
  •  

Widsið

A ja proponuję, żeby nie robić z tego projektu jakiegoś lolowiska, bo to właśnie za durne pomysły to jakże inspirujące Tyłoharyno z niego wyleciało.
  •  

Henryk Pruthenia

Wszystkie tamte nazwy były na śmieszno, ale w żarcie dynokaryno można by zostawić, choćby opcjonalnie :)

Pluur

Cytat: Henryk Pruthenia w Marzec 22, 2018, 13:01:57
Wszystkie tamte nazwy były na śmieszno, ale w żarcie dynokaryno można by zostawić, choćby opcjonalnie :)
Ej zgadzam się Widsiðem.
  •  

Henryk Pruthenia

#65
Następna porcja, i chyba będzie już ostatnia:

Phitophilaspis - mieszkaniec płytkich mórz. Jego długość wynosi do pół metra, a charakteryzuje się miękkim pancerzem. Gatunek trylobita.


Lonchodomas - następny gatunek trylobita. Piękne stworzenie!


Prochasmops - drapieżny trylobit.


Geragnostus - gatunek małego trylobta. Maciupkie dziwne coś.


Putoranaspis - wszystkożerna ryba. pływająca przy dnie i tam się żywiąca.


Eglonaspis - ryba posiadająca pancerz. Ciekawą jej cechą jest to, że w pancerzu nie było otworów dla oczu. Dodatkowo otwór gębowy przypomina rurę od odkurzacza.

Perplexisaurus - nie ssak, ale już nie gad. Poluje w mętnych wodach na raki i inne ryby, za pomocą czułych na prąd receptorów.


Viatkosuchus - mały drapieżnik, raczej nie za prędki, patrzcie na rozstaw łap, Takoż ni gad, ni ssak - choć futro miał, i był ciepłokrwisty, to składał jaja i nie miał gruczołów mlecznych. Poluje na małe zwierzęta - najpewniej na wszelkiego rodzaju robactwo. Dodatkowo, co ciekawe, nie miał warg.


Suminia - następny nigadossak. Żył w stadach, wielkości kota, jada rośliny twardolistne. Nie najpiękniejsza istota świata, to prawda.


Saurichtus - długość jednego metra, można użyć, jeżeli komuś znudziły się szczupaki, to ma piękny zamiennik - ta rybka też polowała w rzekach, i podobnie jak szczupak nawet!


Uralosaurus - drapieżne monstrum, wielkie, gadowate. Idealny kandydat na wytrwałego pustynnego drapieżnika.



Itatodon - krewniak stekowców, fajnie mieć ssaka składającego jajka, a wyglądającego jakoś ciekawie.


Tagarosuchus - bardzo mały krokodyl, jego czaszka jest wielkości zapałki.


Bazylozaur - czteropłetwy gatunek wieloryba


Kubanochoerus - ciekawa świnia.


Deltawiacja - ciekawy ni to gad, ni to płaz. Stworzenie chyba dałoby się podrasować na pustynnego roślinożercę. Dodatkowo, wysokości jest człowieka.




I teraz tak, kto chce, ten niech bierze - z chęcią opiszę na wiki.

Kazimierz

Fajne te zwierzątka, ale czy aby trochę nie przesadzasz z cofaniem się w czasie?
  •  

Henryk Pruthenia

Wiem, dlatego chcę je upchnąć w jakieś małe nisze, i dodatkowo przypominają w mniejszym, czy większym stopniu istniejące stworzenia, ew. tułające się gdzieś na granicy legend.

Też inne pytanie, czy ktoś chciałby te dziwne stawonogi morskie do siebie przyjąć? Trzeba byłoby im znaleźć dom.

Pluur

Uo Jezusie! Jak ja lubię ten Kyon! Acz z drugiej strony, jakby zobaczył jedno z tych źwierząt to bym chyba się zesrał :S

CytatTagarosuchus - bardzo mały krokodyl, jego czaszka jest wielkości zapałki.
Ten słodziutki! Rozumiem, że w paszczy ma dżdżownicę?
  •  

Henryk Pruthenia


Kazimierz

To ja bym chętnie przyjął te stawonogi do swojej części wszechoceanu!
  •  

Henryk Pruthenia

Pamiętaj, Pan, by wymyślić im jakieś ludzkie nazwy :)

Kazimierz

Cytat: Henryk Pruthenia w Marzec 25, 2018, 16:57:42
Pamiętaj, Pan, by wymyślić im jakieś ludzkie nazwy :)
Oczywiście xD

Ale to dopiero po świętach
  •  

Henryk Pruthenia


Caraig



Opabinie są najlepsze! Dziwne, że dotychczas nikt ich nie chciał.
  •