Świat według Canisa

Zaczęty przez Canis, Maj 08, 2013, 09:13:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

Canis









Νιμι γιόκο, Ευτλάρι, No siemanko, Leszcze,
αν ίχη Αγιανομήρα, tytułem Wstępu,
Ο ρυ Κονλανκεα φορύμ χα κορέε Κανι, όμητλα τα ι τατλαμευι, ρα ινμανήρη νι παντανύι, υνύροε υ ρίναιτιμεντο. Αρατλανα'α νιν φόρονο υ κανια, για γιανύμα κονλανκεα κορέεια. Φα νηρη οκό ό χάρατα, ανι κοριαι ίμα. Τα ι για άρανκα υ χάρι λ'υνυ. Nieopodal konlangerskiego foruma żyje sobie jegomość Canis, mądry i piękny, bezbłędny i szlachetny, człowiek renesansu. Wyłonił się z canisowego świata, by olśnić pospólstwo conlangerowe swą mądrością. Dobył więc władzy ku uciesze ludu. Szczęśliwie i długo władał ludem ciemnym.
ραμι υ λαμαραμ, dzień świra,
Ιρίτλα, Κανι γιανυμά'α εὀν! Κοριαι υ Κονλανκαε φορύμ, χἀμπεο τανλα κονέι, ρανἠρα εὀν. Λἀμιγια αρυ νὀμαριγια τατλανευι κοριαι ραφανη ομήτλα τα ι κορανχαμαι! Ομα ραρανλαρια, ιρταντα υ ιλ ποναμα ναν γιυραι, φα ι μιναμι'α ιχτιρια-κομανη, ομα τηνλάμι, ναν χὐι. Jednakże, to Canis został olśnion! Pospólstwo conlangerskie, wyłączywszy wybranych niewielu, to durnie. O jakże skretyniała ludność dawna, niegdyś tak poważana w swej mądrości, naród dumny i piękny! Wkurwion, cisł insygnia swe w rynsztoki, i odszedł srebrnogrzywy, burzliwy, w chuj.
ιραλη υ χιορα, pupil wiedźmy,
Μηνοπαυ ότο κέτε α αράρα ηραμανι, ευνυ κοραμελα ό αράνι χαραρια. Ηνκά ο ταράνι υ υιτα υ κονλανκεα ρα ορόρα, φανάφα κοκορορι ιλ οκύι.  Φα χεαραμι ναν φορυμ, ιραμι εοριμα, γιατεχα κομαρενα, ιρτιμα, ρα χοάμα Ε Ι Ρ Ό. Τερέρε ι φυφυ κοταλκε ό ταμοα αρταμι, τα ι ρονάμι, ιτανακο υ ότο "πφφφ῾ . Τομαριο νιν υραι, τομαριο νιν αρο, έον ιτλαν αχα νομαι, ται κομα αι αρο, φυν γιορυ υ Χόρο α XXI μιριά οιταμα ότο ρα κι, α κανι αρταρα τα ι αρτανα υιτα ρα κοραμαε ιραντα. Chmurny chodził dwa tygodnie, aby spocząć przy skale złotej. Tam, gdzie blask chwały conlangerskiej nie dociera, postanowił trzymać swe wielorodne. Gdy zaś powrócił na forum, pełen przebaczenia, napotkał mroczne, zaciekłe, niewypowiedziane Z U O. Syczy i fuczy kotałke w ponurnym zniszczeniu, i miota się, skubany, powtarzając swe "pfff". Dymi mu z uszu, dymi mu z nosa, w maku garść kurzu, i w dłoni ciut prosa, lecz światła słońca XXI wieku przegonić on nie może, bo pies stróżuje i zniszczyć chwały przenigdy nie pozwoli.

Feles

Wybacz, o Najmądrzejszy, o Najszlachetniejszy, my durnie chwały Twej nieskalanej oglądać niegodniśmy.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Ghoster

#2
[...........]
  •  

Canis

#3
W całym tekście użyłem aż całe 1 zapożyczeń. Kto je znajdzie, otrzyma 100 canispunktów i paczkę Pedigree.

(no dobra, dwa, ale "forum", a tym bardziej "Conlanger", się nie liczą)
  •  

Ghoster

#4
[...........]
  •  

Canis

  •  

Ghoster

#6
[...........]
  •  

Vilène

> Ε Ι Ρ Ό
> Z U O

Czy to jakiś zakamuflowany komentarz polityczny? :P
  •  

Aureliusz Chmielewski

Cytat: Ghoster w Maj 08, 2013, 13:39:22
Rozumiem, że skoro ostatnio wszyscy tutaj wchodzą na 4chana to "cp" to takie dwuznaczne?
Jak czytam sobie posty niektórych, to myślę, że wchodzą gdzie indziej:
The n-word
  •  

Pingǐno

Ja tam nie wchodzę na 4chana. I BARDZO DOBRZE.
Gdybym wchodził, zamiast "Pingijno", byłoby "MasterOfPinkTentacles2030"
  •  

Canis

Cytat: Pingǐno w Maj 10, 2013, 14:32:46
Ja tam nie wchodzę na 4chana. I BARDZO DOBRZE.
Gdybym wchodził, zamiast "Pingijno", byłoby "MasterOfPinkTentacles2030"
jatezniewchodze.jpg

Po prostu ta kultura jakoś przenika. Zarówno angielska w oryginale, jak i w polskim wydaniu. Myślę, czy nie machnąć jeszcze jakiegoś rozdziału... a może każdemu poświęcić rozdział, co będę kotałke wyróżniał...
  •  

1krokodil

Cytat: 카니스 w Maj 08, 2013, 13:17:27
+100cp
a insygnia, renesans i pupil to nie są zapożyczenia?
  •  

tob ris tob

@up: Ja bym raczej powiedział, że to Κονλανκεα jest zapożyczeniem, ale co ja tam wiem...
Dzień dobry :-)
  •  

Canis

Cytat: 1krokodil w Maj 11, 2013, 02:00:38
Cytat: 카니스 w Maj 08, 2013, 13:17:27
+100cp
a insygnia, renesans i pupil to nie są zapożyczenia?
Insygnia i pupil nie są. Za to renesans faktycznie jest, z języka włoskiego.
  •