Gdyby nat był con...

Zaczęty przez ArturJD, Grudzień 28, 2013, 14:55:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

ArturJD

Cytat: ShookTea w Grudzień 27, 2013, 09:50:52
Wg. mnie, gdyby angielski był conlangiem, twórca zostałby zjedzony za wymowę,

Zainspirowało mnie to.

A jak Wy ocenilibyście inne naturalne języki, jeżeli traktować je jako sztuczne twory?

(Wypowiem się, jak coś mi ciekawego przyjdzie do głowy)
  •  

Aureliusz Chmielewski

The n-word
  •  

Wercyngetoryks

Węgierski - skomplikowany nooblang. Brak części imiesłowów, "gy" wymawiane jak "dj", końcówki dzierżawcze rzeczowników często tożsame z końcówkami osobowymi czasowników... Nic ciekawego, poza tym słowa są brzydkie.
ChWDChRL
  •  

CookieMonster93

English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Ghoster

#4
[...........]
  •  

Noqa

At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Widsið

No irlandzka ortografia zawsze była królową wszelkich szaleństw, a współczesna ma jeszcze mniej sensu, niż staroirlandzka. Poniosło od tych naparów z koniczynek.
  •  

Aureliusz Chmielewski

Cytat: Ghoster w Grudzień 28, 2013, 15:39:22
Masz na myśli "ty" wymawiane jak "kj"? xd
Jeszcze "ly" wymawiane jako "j".

Cytat: Spodnie w Grudzień 28, 2013, 15:19:33
Węgierski - skomplikowany nooblang. Brak części imiesłowów, "gy" wymawiane jak "dj", końcówki dzierżawcze rzeczowników często tożsame z końcówkami osobowymi czasowników... Nic ciekawego, poza tym słowa są brzydkie.
Zgodzę się raczej, że węgierski to trochę nooblang, ale moim zdaniem słowa brzmią (poza tym, że wyglądają) fajnie. :D
The n-word
  •  

CookieMonster93

@Noqa Czytnij sobie o heksagrafach na angielskiej wiki, tego jest więcej ]:->
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Wercyngetoryks

Jakby komuś było mało, są także heptagrafy, a przynajmniej jeden, o którym słyszałem: niemieckie schtsch jako transliteracja щ.
ChWDChRL
  •  

Ghoster

#10
[...........]
  •  

CookieMonster93

Nie do końca, szcz to dwa dźwięki [ʃ] + [t͡ʃ], zaś eabhai reprezentuje dyftong (czyli jeden dźwięk), bądź długą samogłoskę.
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Ghoster

#12
[...........]
  •  

Vilène

  •  

CookieMonster93

Oj tam, nie jest tam jeszcze aż tak źle. Francuski, duński i irlandzki nadal górą. Zwłaszcza ostatni.
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •