Dialekty Natlangów

Zaczęty przez Ghoster, Styczeń 10, 2014, 11:50:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ghoster

#45
[...........]
  •  

CookieMonster93

#46
Cytat: Ghoster w Marzec 11, 2014, 21:49:19
(a chciałbym u siebie wykształcić coś takiego między Szkocją a Anglią; nagłosowe /r/ realizowane jako [r], a wygłosowe w ogóle, chociażby),
Mam zajęcia z native speakerem z RPA, który tak właśnie to wymawia. Poza tym brzmi bardzo brytyjsko (oprócz tego, że czasem wymawia [ə] zamiast [ɪ], taka ich regionalna cecha).
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Noqa

Bardzo dobrze ci to idzie. Może czasem zbytnio podnosisz /a/ i /ɔ/, i miałem wrażenie, że momentami, mówiąc szybciej wypadałeś z akcentu; ale poza tymi drobnostkami to naprawdę brzmi to bardzo realistycznie i charakterystycznie dla szkockiego.

Cytat(a chciałbym u siebie wykształcić coś takiego między Szkocją a Anglią; nagłosowe /r/ realizowane jako [r], a wygłosowe w ogóle, chociażby)

No ja u siebie pielęgnuje taką wymowę. Dorzucam do tego /d/ interwokaliczne jako uderzeniową, żeby jeszcze bardziej namieszać w rotycznych :P
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Ghoster

#48
[...........]
  •  

Noqa

american, california, Glasgow, which just make you
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Ghoster

#50
[...........]
  •  

CookieMonster93

Uwaga, opinia laika: Ja bym cię od Szkota nie odróżnił. Well done.
English C1/2 Nederlands B2/C1 中文 B1 Čeština A2/B1
  •  

Noqa

No jeśli jak ona, to koniec wyrazu inaczej wymawiasz, więc też nie :P
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •