Różne szkice...

Zaczęty przez Feles, Listopad 28, 2011, 16:34:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

Canis

  •  

Noqa

#16
Jeśli dziwne zmiany w obrębie rdzenia cie nie przerażają to mam fajny, odjebany pomysł.

Edit: ok, nawet jak nie chcesz majstrowania w rdzeniach, to mam genialny system przypadkow do oddania.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Canis

Napisałem PW :-)

A do reszty osób, mam takie pytanie. Mam ochotę zamienić w Aswie 5.0 w zapisie system и-ы na system і-и. Zaleta jest taka, że taki system naprawdę jest łatwiejszy do zapisywania (ы to bardzo częsty dźwięk w aswie), a może i wprowadzę wtedy ї, bo to też będzie częsta zbitka (nawet nazwa języka wyglądałaby wtedy: асуа їліл zamiast асуа йилил, jak powinna). Wada tego rozwiązania? Korzystam z typowo tureckiego systemu zapisywania w cyrylicy. A dokładniej z kazachskiego systemu. Tyle że kazachski język też ma і w cyrylicy, choć do czego innego...

Co o tym myślicie? Prosiłbym o radę.
  •  

Feles

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Canis

  •  

Ghoster

#20
[...........]
  •  

Vilène

Cytat: Canis w Sierpień 25, 2012, 21:17:29
Cytat: Feles w Sierpień 25, 2012, 21:09:15
Olej kazaski.
A coś więcej?
Olej to niebo
Olej to słońce
Olej to uczucie
Miłosne ukłucie
Olej wysoko
Olej też nisko
Olej Słoneczko
Olej to wszystko
Olej każdego, drogi kolego
Olej bogacza
i Olej kudłacza
Olej prezydenta
i konfinenta
Szczęście już blisko
Olej to wszystko
  •  

Canis

Cytat: Ghoster w Sierpień 25, 2012, 21:20:36
Jak dla mnie "i" w cyrylicy to jest masakra.
Proponuję ci, byś zapisywał "ы" jako "и", a "и" jako... "ɪ"! No bo czemu by nie? Ładna, pochodząca od ioty litera, która bardzo prosto wkomponuje się w resztę liter cyrylicy, w której rzadko cokolwiek wystaje z rzędu (ale takie "l" w cyrylice, właśnie bodajże z kazachskich, jest bardzo ładne).
Skoro myślisz grafemami, to powiem Ci, że to ciekawe i mądre, ale miałoby sens, gdyby aswa miała ь. Ale nie ma...

EDIT po poście ciupakiewicza: jak się minusuje posty?
  •  

Feles

Cytat: Canis w Sierpień 25, 2012, 21:21:57
EDIT po poście ciupakiewicza: jak się minusuje posty?
Ja tam chciałem pochwalić, więc uznajmy, że wyszło na zero.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Ghoster

#24
[...........]
  •  

Vilène

Cytat: Canis w Sierpień 25, 2012, 21:21:57
EDIT po poście ciupakiewicza: jak się minusuje posty?
A co, chcesz żebym twój zminusował?

Okej.

-1.
  •  

Canis

Ghoster: byłbym nawet skłonny przystać na to "ɪ", dodałoby pikanterii temu nudnemu zapisowi! Pałeczka, jakby etymologiczna nie była, to ssie pałę moim zdaniem :D Można pójść dalej w stronę greki i zrobić ɪ - ї. Albo tureckiego (aswa jest mieszanką azjatyckich języków tureckich oraz substratu a priori) i zrobić ı, co by się ładniej wyświetlało.

Wariant ukraiński mógłby być okej, ale to "и" jako "ы" mi nie pasuje. Może jednak to "ы" zostawię, ale i przyjmę wariant Ghostera ze znakiem "ɪ".

A Miły z Vilenem jak mają dawać takie posty, to może jest jakaś funkcja ignorowania użytkowników?
  •  

Vilène

Cytat: Canis w Sierpień 25, 2012, 21:30:47
A Miły z Vilenem jak mają dawać takie posty, to może jest jakaś funkcja ignorowania użytkowników?
Profil użytkownika » Lista znajomych/ignorowanych.
  •  

Canis

  •  

Ghoster

#29
[...........]
  •