Różne szkice...

Zaczęty przez Feles, Listopad 28, 2011, 16:34:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ghoster

#60
[...........]
  •  

Fanael

Cytat: Ghoster w Wrzesień 10, 2012, 23:34:34
Fiński to nooblang, w angielskim się nie odmienia, a japoński to nie język.
Aha, ty po prostu trollujesz.
  •  

Ghoster

#62
[...........]
  •  

Aureliusz Chmielewski

IMO japoński jest większym nooblangiem niż fiński. Ale jakoś lubię kulturę Japonii (no dobra, po prostu lubię azjatki xD) i wolę to niż Finlandię, gdzie połowa to jakieś metroseksualne dziwadła :P
The n-word
  •  

Ghoster

#64
[...........]
  •  

Canis

Cytat: Aureliusz Chmielewski w Wrzesień 11, 2012, 14:40:18
IMO japoński jest większym nooblangiem niż fiński. Ale jakoś lubię kulturę Japonii (no dobra, po prostu lubię azjatki xD) i wolę to niż Finlandię, gdzie połowa to jakieś metroseksualne dziwadła :P
Zgadzam się.

Cytat: Ghoster w Wrzesień 11, 2012, 14:44:48
Cytat(no dobra, po prostu lubię azjatki xD)
To forum jest chore.
Ale ja też je lubię... xD
  •  

Pingǐno

Ghoster, to forum, owszem, jest chore, jednak nie sugeruj się tylko ową preferencją Aureliusza, ponieważ o znanych nam ludziach wiemy jedynie ok. 30% osobowości. :>

A według mnie większym nóblangiem jest francuski (uwaga, dziś moja pani od francuskiego użyła słów "gardłowe r". :>)
  •  

Ghoster

#67
[...........]
  •  

Vilène

Cytat: Ghoster w Wrzesień 12, 2012, 16:27:18
CytatA według mnie większym nóblangiem jest francuski
Nie no, z tego co widziałem, to we francuskim jakaś tam rozwinięta (ponoć) gramatyka jest, więc takim okropnym nooblangiem nie jest.
Jest, jest. Języka, w którym <ent> czyta się jako [] nie można nazwać inaczej :P.
  •  

Pingǐno

CytatMam nadzieję, iż jako profesjonalny konlanger wytknąłeś jej jej nieudolność i niekompetencję?

Chciałem jej to powiedzieć, ale chyba miała to w nosie. :(
PS: przestraszyłem się słowa "profesjonalny" xd
  •  

Canis

Cytat: ★ Vilén w Wrzesień 12, 2012, 16:29:10
Cytat: Ghoster w Wrzesień 12, 2012, 16:27:18
CytatA według mnie większym nóblangiem jest francuski
Nie no, z tego co widziałem, to we francuskim jakaś tam rozwinięta (ponoć) gramatyka jest, więc takim okropnym nooblangiem nie jest.
Jest, jest. Języka, w którym <ent> czyta się jako [] nie można nazwać inaczej :P.
Brzmi jak twór jasnegosfinksa, c'nie?
  •  

Ghoster

#71
[...........]
  •  

Pingǐno

CytatWnoszę wniosek o zbanowanie Pingijna, gdyż jest niegodny egzystowania na naszym forum.
Ej... ;P
Osobista psychologiczna sprawa - muszę się w końcu nauczyć się sprzeciwiać. Lól. :P
  •  

Ghoster

#73
[...........]
  •  

Towarzysz Mauzer

CytatCzas przyszły tworzy się czasownikiem "chcieć" (onūru) z czasownikiem właściwym w formie bezokolicznika (z końcówką -tu).
To ciekawe, swoją drogą, że chcieć jako czasownik pomocniczy czasu przyszłego jest taką powszechną tendencją. Weźmy to ang. will i szt. ćeti.

CytatKē sui paōnu ru kaē mīne hāira.
Czy tu jest jakiś haczyk, czy czasownik rządzony przez owcę dostał końcówkę 2. os. l.p.? ;)
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
***
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ
  •