Królestwo Dzlmnhkkdzdzcz

Zaczęty przez Benek, Listopad 02, 2011, 12:38:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

Marta Tejler

Weźcie zbanujcie jjjj i jego klony... proszę...

(PS. A przy okazji i mnie, plz.)
  •  

Benek

Cytat: Henryk Pruthenia w Listopad 02, 2011, 17:35:51
Cytat: Benek w Listopad 02, 2011, 16:47:29
Ale chciałem, żeby moje państwo było oryginalniejsze i zrezygnowałem z samogłosek. Mieszkańcy Królestwa Dzlmnhkkdzdzcz n[/]ie używają samogłosek.
Upierasz się dalej?
Tak napisałem, ale oczywiste było, że w wymowie się poza zapisanymi samogłoskami w wymowie wydaje się dźwięki nazwijmy je samogłoskowe...
  •  

Feles

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Benek

#33
Cytat: Fēlēs w Listopad 02, 2011, 17:53:59
Cytat: Henryk Pruthenia w Listopad 02, 2011, 17:14:42Języka bez samogłosek nie może być.
Tak.

Cytat: Henryk Pruthenia w Listopad 02, 2011, 17:14:42W żadnym języku nie ma słowa bez samogłoski.
Owszem, nie.
A w zapisie trzeba zapisywać samogłoski, czy może istnieć język, w którym zapisuje się tylko spółgłoski?

Taj, jak dla niektórych pewne skojarzenia są oczywiste, tak to dla mnie było i jest oczywiste.
  •  

Feles

CytatA w zapisie trzeba zapisywać samogłoski, czy może istnieć język, w którym zapisuje się tylko spółgłoski?
To nie kwestia języka, lecz pisma.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Benek

Cytat: Fēlēs w Listopad 02, 2011, 18:07:54
CytatA w zapisie trzeba zapisywać samogłoski, czy może istnieć język, w którym zapisuje się tylko spółgłoski?
To nie kwestia języka, lecz pisma.
Można tak to kreślić, choć spotkałem się już z opiniami, że pismo i zapisywanie danego języka zaliczane jest do języka.
  •  

Feles

Dla mnie to naiwne podejście. Zapisywanie polskiego cyrylicą czy hangulem nie uczyni go językiem wschodnioeuropejskim czy wschodnioazjatyckim.

Zapis języka to sprawa kulturowa. Mamy np. język serbochorwacki, który jedna kultura zapisuje łacinką, a druga cyrylicą.

Edit: Tak, można też interpretować pismo za inną, obok mowy i gestów, drogą "przenoszenia" języka. Jednak na uwagę zasługuje fakt, że brak osób, które nabyły język rodzimy najpierw drogą pisemną, a później ustną.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Ghoster

#37
[...........]
  •  

Benek

Cytat: Fēlēs w Listopad 02, 2011, 18:22:59
Dla mnie to naiwne podejście. Zapisywanie polskiego cyrylicą czy hangulem nie uczyni go językiem wschodnioeuropejskim czy wschodnioazjatyckim.

Zapis języka to sprawa kulturowa. Mamy np. język serbochorwacki, który jedna kultura zapisuje łacinką, a druga cyrylicą.
Ale zapis jest częścią języka. To że Łaciną pisze się z samogłoskami to nie znaczy, że tak musiałoby być, bo mógłby powstać zapis samych spółgłosek.


To mam rozumieć, że tutaj nie można nic oryginalnego stworzyć, bo wszystkim to nie pasuje, tylko podobne do reszty tak Ghoster?
  •  

Ghoster

#39
[...........]
  •  

Benek

Cytat: Ghoster w Listopad 02, 2011, 18:37:39
CytatAle zapis jest częścią języka. To że Łaciną pisze się z samogłoskami to nie znaczy, że tak musiałoby być, bo mógłby powstać zapis samych spółgłosek.
Ale, na jaja Odyna, łacinka nie jest abdżadem! Rządzi się swoimi prawami, których nie wolno ci po prostu łamać; czy to takie trudne?

CytatTo mam rozumieć, że tutaj nie można nic oryginalnego stworzyć, bo wszystkim to nie pasuje, tylko podobne do reszty tak Ghoster?
My mówimy o tym, że to co ty robisz to po prostu kpina z naszej gry; nie wielka oryginalność. My staramy się tu stworzyć dość poważny conworld, ty wyskakujesz z takimi idiotyzmami (choćby te twoje 100 krajów na początek...), iż po prostu nie wolno mi cię tu dopuścić.
Za tamto mogę przeprosić, a poza tym to wszystko na poważnie i żadnej kpiny sobie nie robię  :'-(.
  •  

Feles

CytatTo mam rozumieć, że tutaj nie można nic oryginalnego stworzyć, bo wszystkim to nie pasuje, tylko podobne do reszty tak Ghoster?
Przedstaw coś oryginalnego, to zobaczymy.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Benek

Ghoster to wyjaśnj mi to:
Cytat: Pingǐno w Listopad 02, 2011, 16:20:36
Czy nie można było w ogóle się nie wzorować i wymyślić coś własnego?
  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: Fēlēs w Listopad 02, 2011, 17:53:59
Cytat: Henryk Pruthenia w Listopad 02, 2011, 17:14:42W żadnym języku nie ma słowa bez samogłoski.
Owszem, nie.
Chciałbym to usłyszeć...
Nie wierzę, by w wygłosie nie było chociażby syku :D

Ghoster

#44
[...........]
  •