Wasze słowotwory

Zaczęty przez Noqa, Luty 19, 2014, 22:24:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kazimierz

Szurawka — prosta zabawka dla kota, zazwyczaj kawałek jakiegoś sznurka.
  •  

Dynozaur

Cytat: Kazimierz w Luty 01, 2018, 12:15:42
Szurawka — prosta zabawka dla kota, zazwyczaj kawałek jakiegoś sznurka.

Brzmi jak jakaś grupa na Facebooku, skupiająca zwolenników teoryj spiskowych...
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?

Kazimierz

#77
Cytat: Dynozaur w Luty 01, 2018, 13:09:12
Cytat: Kazimierz w Luty 01, 2018, 12:15:42
Szurawka — prosta zabawka dla kota, zazwyczaj kawałek jakiegoś sznurka.

Brzmi jak jakaś grupa na Facebooku, skupiająca zwolenników teoryj spiskowych...
Ej, no serio xDDD W ogóle myślałem do niedawna, że to normalne ogólnopolskie słowo.
  •  

Ainigmos

#78
ilub - spójnik współrzędny w postaci zrostu z połączenia spójnika łącznego i i rozłącznego lub, funktor z połączenia funktora koniunkcji i i alternatywy łącznej lub, np.
Piękne Polki mają geny śródziemnomorskie ilub nordyckie.
Słownictwo nie może upodobnić się do poharatanego wykorzeniającymi wtrętami drzewa bez korzeni - oto hasło czyścielskiego słowodzieja
  •  

Obcy

Coś takiego dodałem już wiele lat wcześniej do dialektu zachodniego conlangu istanbudzkiego: "ilubo" (sens OR), które jest różne od "lubo" (sens XOR). Inne dialekty zachowały tylko "lijubo" w znaczeniu XOR oraz OR (posłużę się informatyką)
  •  

Caraig

Cytat: Obcy w Lipiec 07, 2018, 12:55:56
Coś takiego dodałem już wiele lat wcześniej do dialektu zachodniego conlangu istanbudzkiego: "ilubo" (sens OR), które jest różne od "lubo" (sens XOR). Inne dialekty zachowały tylko "lijubo" w znaczeniu XOR oraz OR (posłużę się informatyką)


lubo - lijubo
ukawizm i jukawizm :P
  •  

Łudomian

Twór mojej siostry: wiązałki na określenie sznurówek
Przy imek za dla czasu
  •  

Ainigmos

#82
bezćwiercie (od frazy przyimkowej bez ćwierci) - poszukiwany, choć negatywny ale intuicyjny wyraz potoczny dla liczebnika ułamkowego 3/4
Słownictwo nie może upodobnić się do poharatanego wykorzeniającymi wtrętami drzewa bez korzeni - oto hasło czyścielskiego słowodzieja
  •  

Τόλας

W moim domu rodzinnym mawiało się, że kot dulda, kiedy miętosił przednimi łapami miękki kocyk lub sweter równocześnie na nim siedząc.
  •  

Obcy

Cytat: Toyatl w Kwiecień 19, 2019, 15:19:20
W moim domu rodzinnym mawiało się, że kot dulda, kiedy miętosił przednimi łapami miękki kocyk lub sweter równocześnie na nim siedząc.

U mnie tego się używa, mówiąc o piciu, zwłaszcza z butelki przez małe dziecko. Z mojego researchu wynika, że utrwaliło się u mnie słowo z gwary śląskiej.
  •  

Kazimierz

Cytat: Obcy w Kwiecień 19, 2019, 16:00:49
U mnie tego się używa, mówiąc o piciu, zwłaszcza z butelki przez małe dziecko. Z mojego researchu wynika, że utrwaliło się u mnie słowo z gwary śląskiej.
A to wtedy nie jest dudlanie?
  •  

Caraig

U mnie w domu też raczej się tego używa w znaczeniu picia, ale nie tylko mówiąc o dziecku.
  •  

spitygniew

A czy u kogoś mówi(ło) się o pultaniu?
P.S. To prawda.
  •  

elslovako

Owszem, ale w rozumieniu "mieć pretensje", np. babka się pulta po każdej lekcji w gimnazjum.
  •  

spitygniew

U mnie to znaczyło taplanie w wodzie, np. rękami w zlewie, co zawsze wywoływało komendę "nie pultej!".
P.S. To prawda.
  •