Nauka Conlangu

Zaczęty przez Cusses, Październik 29, 2013, 09:12:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

Cusses

Chciałbym się nauczyć, któregoś conlangu. Jaki polecacie? Nie musi być prosty, ale wlałbym, żeby budowanie zdania w nim nie zajmowało mi pół godziny i żeby dało je się wymówić.
As cusse aídd movõ cu aídd vwarõ!
  •  

Feles

Wolapik. Zdecydowanie wolapik.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Widsið

Gwałcąca łacinę i języki romańskie interlingua jest stosunkowo praktyczna.
  •  

Ghoster

#3
[...........]
  •  

Henryk Pruthenia

Ja tam wolę czytać Szekspira StarTreckowskich kosmitów, niźli gadać z kimś w na'vi.

Ghoster

#5
[...........]
  •  

Silmethúlë

Dothracki i valyriański dostają mój głos. Szczególnie, że się do nooblangów nie zaliczają.

Dużo materiałów i sporą społeczność mają też conlangi Tolkiena (szczególnie quenya, choć i sindarin), jednak one nie są na tyle rozbudowane, by móc w nich rozmawiać (tak naprawdę nadają się głównie do tłumaczenia tekstów liturgicznych i prostej literatury fantasy).
  •  

Spiritus

#7
Dobra, tutaj chyba to najlepiej pasuje. Mam takie dziecinnie naiwne pytanie xd.

Mam taki aprioryczny conlang, robię go od już pewnego czasu, miał być islandzkopodobny, ale wyszedł trochę inny. Z punktu widzenia fonetyki i gramatyki, jest już de facto skończony, acz leksyka trochę kuleje. Sytuacji nie poprawia fakt, że cholernie nie chce mi się rozwijać go na wiki, więc teoretycznie jego prezentacja nastąpiłaby za eony... Tak więc oto moje naiwne pytanie: "Ma ktoś chętkę na naukę?", bo mogę sobie w ten sposób porozwijać leksykę, a i czasem to co napisze w lekcji przekonwertuję na wiki i w końcu zdobędę się na prezentację dla tych, którzy to mają w poważaniu. Żeby nie było, wrzucam krótki tekst.

Alfrúg traklajš luhgansó.
[ˈalfruk traklajʃ lʊˈxganso]
{AlfrúgABS. L.POJ. bardzo-lubić3.OS. L.POJ. CZ.TER. gorący-kurczakACC. L.MN.}
"Alfrúg bardzo lubi gorące kurczaki"
  •  

Ciacho23

#8
A Sindarin i Quenya (Quennya?) J.J.R. Tolkiena. Jest wiele ludzi nimi się posługujących (bodajże Quenya nie posiada czasownika być, taka tam ciekawostka xD). Oba języki posługują się Tengwarem (alfabet). Na początku Tengwar zdaje się popier***, Tengwar jest alfabetem spółgłoskowym, jednoszeregowym. Istnieje polska odmiana Tengwaru w której przyjemnie pisze mi się ściągi.
  •  

Spiritus

Brak czasownika "być" to nic nadzwyczajnego. Sam wpakowałem to już do 3 moich conlangów w tym ww. xd...

A tak w ogóle nie wiem, co chciałeś mi przekazać drogi Ciacho23.
  •  

Ciacho23

Conlangi godne polecenia?
  •  

Ghoster

#11
[...........]
  •  

Henryk Pruthenia

Ale tolklangi to koniec końców dość popularne nublangi i tyle...

Ciacho23

Jeśli tolklangi to nooblangi to mój światopogląd legł w gruzach. xP
  •  

Widsið

Tutaj każdy język ostatecznie zostanie tak nazwany, vide stosowny artykuł na Nonsensopedii.
  •