Alternatywna Europa według マシオ

Zaczęty przez Ліцьвін, Sierpień 22, 2017, 18:00:25

Poprzedni wątek - Następny wątek

Obcy

Jak to możliwe, że zachowały się wierzenia słowiańskie, bałtyckie i ugrofińskie? Przecież ludy te zdecydowanie nie miały wystarczającej infrastruktury państwowej i militarnej, by się obronić przed wpływami katolickimi, a do tego jest za mało informacji o wierzeniach wspomnianych ludów, żeby móc je ewentualnie restytuować w późniejszym czasie. No i dlaczego Litwini używają cyrylicy? Jest to dla mnie wysoce dziwne.
  •  

Henryk Pruthenia

Е? Ty tak serjo?
Ugrofini akurat gdzieś w Europie do tej pory zachowali swoje wierzenia, gdyby Litwa się nie ochrzciła, to by przetrwało w niezłym stanie do dziś, o Ranie słyszałeś?
I u dualizmie na Litwie zachodniorusko-litewskim?

Ліцьвін

#62
Cytat: Obcy w Wrzesień 11, 2017, 23:14:26
Jak to możliwe, że zachowały się wierzenia słowiańskie, bałtyckie i ugrofińskie? Przecież ludy te zdecydowanie nie miały wystarczającej infrastruktury państwowej i militarnej, by się obronić przed wpływami katolickimi, a do tego jest za mało informacji o wierzeniach wspomnianych ludów, żeby móc je ewentualnie restytuować w późniejszym czasie. No i dlaczego Litwini używają cyrylicy? Jest to dla mnie wysoce dziwne.
Ee ale ty zdajesz sobie sprawę, że pogaństwo utrzymywało się bardzo długo? Wbrew temu jak większość osób twierdzi Litwini słowiańscy (oczywiście pomijając szlachtę ale to tylko mały odsetek) byli wyznawcami wiary etnicznej przez bardzo długi okres. Białoruś to kraj w którym zachowało się najwięcej słowiańskich świąt choćby dziady, noc kupały czy radonica, które są obchodzone przez większość populacji kraju i oficjalne wspierane przez kraj jako etniczny element kultury czego w Polsce nie uświadczyłem. Poza tym była tam nawet świątynia słowiańska do XX wieku kiedy to władze postanowiły ją zniszczyć. Wpisz sobie Менскае капішча. A o Bałtach i Ugrofinach tym bardziej nie ma co mówić bo oni w pogaństwie trwali jeszcze dłużej i trwalej. Do dziś Czeremisi wyznają wiarę tradycyjną z nieprzerwaną tysiącletnią (czy może i dłuższą) tradycją. To jedyni europejscy politeiści, których wierzenia są autentyczne i nieprzerwanie trwające.
Litwa się nie spolonizowała więc to chyba naturalnie, że Bałtowie dostali pismo w cyrylicy skoro urzędowym i dominującym językiem jest litewski (ten ruski litewski, że) cyrylicy używający?

Litewski = Białoruski
  •  

Ліцьвін

#63
Po prawie roku w końcu mam Azję.

Mapa polityczna:
Spoiler
[Zamknij]
Legenda:
1 - Czerkiesja, 2 - Gruzja, 3 - Armenja, 4 - Azerbejdżan, 5 - Kurdystan, 6 - Irak, 7 - Syrja, 8 - Nepal, 9 - Bengal, 10 - 3-cie Imperjum Śriwidzjajskie, 11 - Imperjum Brunejskie, 12 - Imperjum Japońskie

Religie:
Spoiler
[Zamknij]
Legenda:
Purpura - Prawosławie
Fiolet - Wierzenia Słowian
Turkus - Wierzenia Ugro-Finów
Granat - Szamanizm
Zieleń - Sunnizm
Pseudo Seledyn - Szyizm
Pomarańcz - Buddyzm
Morski - Ibadyzm
Szary - Zoroastryzm
Malinowy - Manicheizm
Niebieski - Hinduizm
Brązowy - Animizm
Róż - Monofizytyzm
Bordo - Daoizm/Konfucjanizm/Wierzenia Chińskie
Czerwień - Szinto

Litewski = Białoruski
  •  

Úlfurinn

smrt zidum
  •  

Borlach

CytatSzary - Zoroastryzm
Tak! Ostali się jeszcze! XDDD

+100 za ilość manicheizmu
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Henryk Pruthenia


Pluur

  •  

Ліцьвін


Litewski = Białoruski
  •  

Pluur

  •  

Ліцьвін

Azja kolonizuje Azję. Europejska kolonizacja tolki w Amerykach.

Litewski = Białoruski
  •  

Pluur

Cytat: マシオ w Kwiecień 04, 2018, 21:16:47
Azja kolonizuje Azję. Europejska kolonizacja tolki w Amerykach.
W ogóle podoba mi się ten twój althist!
  •  

Ліцьвін

#72
Przedstawiam alternatywną Kumonję to jest naszą Australję, nazwa pochodzi od japońskiego 蜘蛛 (kumo) - pająk, które to spotkali Japończycy gdy wylądowali na nowym lądzie po raz pierwszy. Spotkanie z owymi pająkami do przyjemnych nie należało, niespodziewając się pajęczaków takichże rozmiarów przypadkowo rozwścieczyli je w wyniku czego duża część załogi badawczej została przez nie ukąszona cierpiąc w agonji aż do swojej śmierci. Utworzono tym samym nazwę analogiczną do 日本 (Nihon) to jest 苦悶 (Kumon), które to oznacza agonję, cierpienie i udrękę. Tym samym Kumonja jawi się jako kraina pająków i/lub udręki oraz cierpienia.

Spoiler
[Zamknij]

Wywaliłem też Związek Jakucki z Azji na rzecz większego Nowogrodu z racji, że chcę więcej Słowian w Nowym Świecie jak i sam fakt istnienia tegoż związku jawił mi się jako nierealistyczny z racji na słabe zaludnienie jak i brak choć jednego miasta, nie mówiąc już o zacofaniu technologicznym, tym samym związek ten nie mógłby oprzeć się kolonizacji nowogrodzkiej, tym bardziej po rozpadzie Wielkiej Ujgurji.

Litewski = Białoruski
  •  

Henryk Pruthenia


Ліцьвін

#74
Ah no tak mój błąd, poprawione. ><

Litewski = Białoruski
  •