Księżyce Aeru

Zaczęty przez Ghoster, Wrzesień 14, 2011, 18:10:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ghoster

Bardzo prosiłbym o przeniesienie kilku postów z tematu Aeloahalindoa tutaj, ewentualnie usunięcie ich z owego tematu.

Cytat: BartekChom w Wrzesień 14, 2011, 14:59:07
Cytat: Pingijno w Wrzesień 14, 2011, 14:06:05Ale trzeba zaznaczyć, że nasze zielefanty nie mogą żyć tylko w jednym państwie... ^^
Oczywiście.
Mam za to inny problem. Słyszałem coś o kilku księżycach. Powiedzmy, że Księżyc mógłby mieć brata, ale przy większej ilości księżyców mitologia mi się rozlatuje. Więc ile jest księżyców?
Cytat: Ghoster w Wrzesień 14, 2011, 15:15:02
Osobiście rzuciłbym tekstem "jeden gracz - jeden księżyc", ale już widzę co by się z tego porobiło. Księżyce mogą być dwa, w końcu to nie kraje z ludzikami, tylko coś, na co praktycznie ludzie na owej planecie (Aer więc?) nie mają wpływu.
Jednakowoż problem jest z imionami; możesz oczywiście te księżyce nazwać jak sobie chcesz w swoich językach, jednak warto by było stworzyć imiona ogólno-planetarne. Ale to już temat innego wątku będzie.
Cytat: Henryk Pruthenia w Wrzesień 14, 2011, 16:26:36
Może jakieś greckie słówko dla jednego, i tłumaczenie tego słówka na łacinę dla innego? :)
Cytat: Feles w Wrzesień 14, 2011, 17:12:02
A może jeden/dwa księżyce wielkości naszego i więcej takich mniejszych, marsowych - niezbyt widocznych, a jeśli już, to nie wyglądających na księżyce?

CytatMoże jakieś greckie słówko dla jednego, i tłumaczenie tego słówka na łacinę dla innego? :)
Fengari i Luna; w mojej opinii to brzmi naprawdę dobrze.

CytatA może jeden/dwa księżyce wielkości naszego i więcej takich mniejszych, marsowych - niezbyt widocznych, a jeśli już, to nie wyglądających na księżyce?
Tylko po co?
  •  

Feles

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Pingǐno

CytatAle ta planeta nie jest AŻ TAK duża...
No nie, wcale...
Jest wystarczająco duża, aby przywlec ze sobą więcej księżyców!  ;-D
  •  

Henryk Pruthenia

A gdzie tak jest napisane?
Proszę o inne źródło, Niż twoją chorą głowę

@up up
A co do tego ma pluralizm? :D :D
Dwa księżyce dla planet tego typu to normalka, ale mniejsze, prędzej czy później mogą zejść z orbity...

Ghoster

CytatA gdzie tak jest napisane?
Proszę o inne źródło, Niż twoją chorą głowę
Cytat: Ghoster w Wrzesień 11, 2011, 13:50:54
Cytat- czy przyjmujemy, że ta planeta jest ok. 4 razy większa od Ziemi?
Tak.
  •  

Henryk Pruthenia

Planeta większa 4 razy od ziemii, nie utrzyma tylu małych księżyców w ryzach.
Wrrrrrrrrróć!
Nic nie utrzyma tylu małych księżyców w ryzach...

Fanael

Cytat: Henryk Pruthenia w Wrzesień 14, 2011, 19:55:31
Nic nie utrzyma tylu małych księżyców w ryzach...
Proszę o źródło inne niż twoja chora głowa.
  •  

Henryk Pruthenia

#7
Księżyce zjedzone i rozszarpane przez Jowisza, i historia http://pl.wikipedia.org/wiki/Japet_%28ksi%C4%99%C5%BCyc%29

Źródłem była między innymi moja chora głowa.

Fanael

Jesteś świadom tego, że napisałeś tam "nic", a istnieją obiekty trzymające w ryzach nie takie rzeczy?
  •  

Henryk Pruthenia

Wiesz, zależy kto czyta... Podobno Niemcy niektórych rzeczy od razu nierozumieją...
Dla mnie tam pisze: Małe księżyce to po prostu przechwycone meteoryty, lub rozszarpane większe księżyce. Ta planeta jest na to za mała, więc są to meteoryty. A więc, mam takie krótkie pytanie:
Jeśli planeta przechwyciła mnóstwo meteorytów, to oznacza, że ma kontakt z mnóstwem meteorytów. A to oznacza, że część z nich po prostu musiała ją trafić. Nie muszę mówić, że życie w takich warunkach ma problemy z przetrwaniem etc.
O to mi chodzi.
Patrzcie na Marsa:
Ta planeta znajduje się bilsko Pasa Planetoid. Merkury i Wenus są daleko od tego, więc nie przejęły niczego.
A jeśli Aer jest blisko takiego pasa, to życie tam długo nie może istnieć.
Więc jakim cudem wykształciło się tam życie rozumne? Hę

Ja tak to przeczytałem.

Fanael

#10
No tak, masz rację, nie powinienem odnosić się wyłącznie do tego, co napisałeś, ale również do miliona innych rzeczy.

To ty ciągle nie rozumiesz.
  •  

Henryk Pruthenia

Ech...
Po co wam te małe księżyce?
Kto je skatologuje?
I jak je wykorzystać w mitologii? Jak to nazwać? Z resztą, z tego co pamiętam, wciepując to, łamiecie komuś pomysł na mitologię.
Jeśli chcecie już mieć coś super odjechanego, to walnijcie takie coś:
Aer ) pierścienie ) księżyce "pasterskie" ) te dwa księżce dalej

Oczywiście "Księżyce pasterskie" będą siedziały w pierścieniach, ale jakoś trudno to pokazać używając tylko «)» i spacji :D

Feles

To właśnie po to, aby można było mieć wiele satelitów bez ingerowania w mitologię. Zresztą, proponowałem to jako opcję, niepotrzebnie się burzysz. :-D
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

BartekChom

Cytat: Fēlēs w Wrzesień 14, 2011, 22:41:35
To właśnie po to, aby można było mieć wiele satelitów bez ingerowania w mitologię. Zresztą, proponowałem to jako opcję, niepotrzebnie się burzysz. :-D
Trzeba je jeszcze trzymać odpowiednio daleko. Fobos widziany z Marsa ma podobno średnicę trzy razy mniejszą, niż Księżyc widziany z Ziemi, czyli liczyłby się za normalny księżyc, ale Dejmosa podobno trudno odróżnić od gwiazdy (3 minuty kątowe).
  •  

Pingǐno

Pierścienie...?
Nie znam się na tym więc pytam, czy skalne planety mogą utrzymać pierścienie?
  •