[Postulat] Początkujący

Zaczęty przez Spiritus, Czerwiec 23, 2013, 20:30:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

Spiritus

Tak, już pisałem o początkujących, ale teraz udało mi się to jakoś ogarnąć.

Trudno nie zauważyć takich Larsów, czy schinkielów. Oczywiście spora część do randomowe dzieci neo, ale myślę, że większość to normalni ludzie, którzy po prostu nie wiedzą jak się zachować bo

a) Nie byli wcześniej na żadnych forach.
b) Nie znają kultury conlangerskiej.

Dlatego proponuję omówienie sprawy. Uznałem jednak, że ani zamknięta komisja, ani ogół nie będą dobrym rozwiązaniem. Myślę, by po głosowaniu stworzyć komisję, która jednak brałaby głównie pod uwagę głos ogółu, lecz ostateczną decyzje podjęłaby samodzielnie.

Sam zgłaszam się do rady, choć wątpię bym został wybrany, z powodu (niedawnego) mojego gimbusowatego zachowania, za które szczerze przepraszam wszystkich użytkowników, których mim zirytowałem lub wkurzyłem.

Oto kilka moich propozycji:

-Pisz zwięźle i na temat.
-Nie nadużywaj emotikon.
-Nie trolluj.
-Nie pisz jednolinijkowców, które nic nie wnoszą do tematu.
-Pisz zgodnie z zasadami języka polskeigo.
-Nie próbuj udowadniać swojej racji, jeśli została ona obalona i wiesz, że słusznie.
-Nie obrażaj innych użytkowników.
-Jeśli czegoś nie rozumiesz, pytaj (A starsi niech nie trollują!).
-Nie pisz gimbusowatych, suchych postów.
-Post nie powinien się składać tylko z żartów.

Oczywiście wiele jest do doprecyzowania

Przydałoby się jeszcze wytłumaczenie kultury: coś o zwyczajach i terminach związanych z forum. I coś o samym językotwórstwie - Nie oszukujmy się - kto zagląda w przydatne odnośniki?

A, Kotałke - wiem, że ostatnio trochę już popracowałeś w działaniu forum, ale jak już w końcu ustalimy (jeśli w ogóle) porady dla początkujących to niech osobie, która ma powiedzmy poniżej 30-40 postów się  wyświetla wiadomość z tymi poradami czy coś w ten deseń.

Proszę, nie zwalcie tego panowie.

Lista chętnych do komisji (można się nadal zgłaszać):

-Spiritus
  •  

Aureliusz Chmielewski

Nie rozumiem. Po chuj?
Przecież większość ludzi tutaj, to dorośli (lub prawie dorośli) ludzie. Wyjątkiem jestem taki ja, czy taki ty czy tam ktoś inny. Łącznie wszystkich nas jest z 20? Po kiego grzyba tworzyć specjalną komisję? Moim zdaniem to forum bez trollowania, jednolinijkowców, inteligentnych żarcików, docinania każdemu użytkownikowi byłoby nudne i suche. Myślę że jest to zupełnie zbędne. Teraz moderacja sobie radzi z wydzielaniem tematów, nie ma żadnych gównoburz.

Jeżeli chodzi Ci o nowych użytkowników, to cóż. Jest to specyficzne forum, trzeba po prostu dużo czytać i w końcu się załapie. Pozdrawiam, Frącz Piotrewski.
The n-word
  •  

Mścisław Bożydar

A co myślicie o tym, żeby automatyczie ustawić status "początkujący" dla tych wszystkich, którzy mają mniej niż ileśtam postów? Możnaby ich wtedy traktować "ulgowo"
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Wercyngetoryks

Ulgowo? Co masz na myśli? Budowę forum raczej zna każdy internauta.

Moim zdaniem, początkujący powinni być pod obserwacją bardziej doświadczonych użytkowników, żeby móc stwierdzić, czy rzeczywiście znają się na temacie i mają tu cokolwiek do szukania.
ChWDChRL
  •  

Mścisław Bożydar

E, początkujący nie musi się znać. Początkujący jest początkujący. Ja na przykład jak tu przyszedłem, to bardzo mało wiedziałem (w sumie teraz też mam wrażenie, że bardzo mało wiem). To forum nie tylko dla "amatorskich specjalistów" ,ale powinno też uczyć młodych.
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Wercyngetoryks

Aha. Jeżeli dążymy do tego, to proponuję zrobić post, w którym umieszczonoby odnośniki do stron na Wikipedii, z których możnaby się nauczyć alfabetu fonetycznego, rodzin językowych itd. Takie podstawy.
ChWDChRL
  •  

Henryk Pruthenia

Ale taki temat już jest...
Są nawet lekcje fonetyczne!

żuwaczky

Strasznie dawno mnie tu nie było, ale wejść i zobaczyć, ile wy tu bijecie piany jest czymś przewspaniałym :3
  •  

Silmethúlë

Ja tam żadnej wspaniałości w twoim wchodzeniu tu nie widzę.
  •