Autor Wątek: Odp: Nazwy miast i państw w języku polskim  (Przeczytany 2410 razy)

Offline Pluur

• Moderator
  • Pomożesze: 277
  • Country: pl
Odp: Nazwy miast i państw w języku polskim
« dnia: 25 kwi 2016, 20:44:58 »
TM. Wulgaryzmy nie są zabronione na tym forum, ale agresywne zachowania wobec innych tępimy, stąd interwencja.
Primo: nie odwoływałem się do autora, jeno do jego pomysłu - nie wiem gdzie zauważyliście agresywne zachowanie wobec innych
Secundo: czyżby mityczna wielka złota wolność forum kłoniła się ku upadkowi? Czy jak za Rzeczypospolitej wolność obejmuje tylko część społeczeństwa?
Tertio: nie chcę nic wypominać, ale to co niektórzy robili tu po pijaku bardziej się na społeczności odbiło, a owi nie dostali żadnych poważniejszych upomnień.

PS 1: Po za tym nulla poena sine lege przeca tu nie ma regulaminu.
PS 2: Można by owo wydzielić kaj indziej.

Offline Towarzysz Mauzer

• Administrator
  • Pomożesze: 488
  • Country: se
    • Tłumaczenia serbsko-polskie, chorwacko-polskie, bośniacko-polskie
Odp: Odp: Nazwy miast i państw w języku polskim
« Odpowiedź #1 dnia: 25 kwi 2016, 22:36:45 »
No ja brałem pod uwagę, że to raczej nie było agresywne względem polonioka, ale chodzi o to, że mogło być tak odebrane. Pijackie wybryki to czysta głupota i folklor (chyba że to squidzenie, to należy tępić).

Skoro nie ma regulaminu, to czemu miałoby obowiązywać prawo rzymskie? Generalnie, nie idzie o jakieś straszne środki karne i represje. Ale zastanowić się nad tym, jak zadziała to, co napiszemy warto - i to podtrzymuję niezależnie od wszystkiego. Fakt, że zareagowałem trochę losowo.

Jak społeczność sądzi, że za ostro, to już teraz przepraszam i mogę wyzerować ostrzeżenie.
Skrzydła miłości, mocy, o wielki, Twardy Jerze,
Rozpostrzyj ponad nami, ogrzej i przyjmij nas. -Mrkalj, Palinodia o twardym jerze
VIVAT CAROLVS GVSTAVVS REX POLONIÆ

Offline Pluur

• Moderator
« Odpowiedź #2 dnia: 25 kwi 2016, 22:50:31 »
Pijackie wybryki to czysta głupota i folklor (chyba że to squidzenie, to należy tępić).
Ciekawy folklor, nie powiem
Skoro nie ma regulaminu, to czemu miałoby obowiązywać prawo rzymskie? Generalnie, nie idzie o jakieś straszne środki karne i represje. Ale zastanowić się nad tym, jak zadziała to, co napiszemy warto - i to podtrzymuję niezależnie od wszystkiego. Fakt, że zareagowałem trochę losowo.
Skoro nie ma regulaminu i nie ma obowiązywać prawo rzymskie to dlaczego ma obowiązywać prawo fizyczne? (losowość)

Widzę, że podwójne standardy tu rządzą i górują

Offline Борівой

• Форумовъйь Гноітель Фраеровъ
  • Moderator
  • Pomożesze: 717
  • Country: gr
  • Conlangi: andolú ézihu, sibbisca tonna
« Odpowiedź #3 dnia: 25 kwi 2016, 23:24:17 »
Pijackie wybryki to czysta głupota i folklor (chyba że to squidzenie, to należy tępić).
Ciekawy folklor, nie powiem
Przecież nic złego nie zrobili, a można się było pośmiać :) Przede wszystkim nie było to zachowanie agresywne w stosunku do innych użytkowników. (czasem wręcz przeciwnie xD)

Skoro nie ma regulaminu i nie ma obowiązywać prawo rzymskie to dlaczego ma obowiązywać prawo fizyczne? (losowość)
Śmiesznie pojechałeś z tym prawem rzymskim, jakby na naszym forum obowiązywałoby jakiekolwiek prawo prócz zwyczajowego :) Brzmiało to tak poważnie, jakbyś już prawnika wzywał.

Ostrzeżenie nie jest wielkie, właściwie nie jest karą, a może zmusi do myślenia. Twoja reakcja była zdecydowanie przesadzona i mogła być przez Polonioka zrozumiana jako atak osobisty. Na forum nigdy nie było złotej wolności, mogłeś pisać wszystko, dopóki nie zaczęły się inwektywy - wtedy dostawałeś punkciki.
« Ostatnia zmiana: 26 kwi 2016, 16:02:37 wysłana przez Todsmer »

Offline Canis

• Moderator
  • Pomożesze: 607
  • Country: gl
  • Uliczny kundel
  • Conlangi: ahtialański, aswa, ilijski, ayu
« Odpowiedź #4 dnia: 26 kwi 2016, 00:36:03 »
Alkopostów przecież nikt tu nie wstawia już od chyba tygodni, w zasadzie odkąd obiecaliśmy poprawę. Nie złamaliśmy tego jeszcze. W ogóle co się tu wydarzyło, bo nie czytam tematu o nazwach miast w języku polskim?
(img)

Offline Борівой

• Moderator
« Odpowiedź #5 dnia: 26 kwi 2016, 15:55:53 »
(…) W ogóle co się tu wydarzyło, bo nie czytam tematu o nazwach miast w języku polskim?
http://jezykotw.webd.pl/f/index.php?topic=1808.msg70675#msg70675 (oryginalnie nie było ocenzurowane)

Silmethúlë

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: 26 kwi 2016, 16:12:31 »
Taka pseudocenzura, swoją drogą, j**t w og**e w chuj śmie**na. ;-)

Offline Борівой

• Moderator
« Odpowiedź #7 dnia: 26 kwi 2016, 17:22:52 »
No, każdy i tak wie o co chodzi :)

Offline Canis

• Moderator
  • Pomożesze: 607
  • Country: gl
  • Uliczny kundel
  • Conlangi: ahtialański, aswa, ilijski, ayu
« Odpowiedź #8 dnia: 26 kwi 2016, 17:49:53 »
Cóż, taka najlepsza, wiesz o co chodzi, ale nie razi w oczy! 아레 이 탘 나이렢쎄 옛트' 프'쪀리나녜 쁘' 한글루!
(img)

Offline Dynozaur

• Audytor w: Komisja Ustalania Nazw Miejscowości
  • Pomożesze: 1556
  • Country: ck
  • Wiecznie obserwowany
  • Conlangi: Nevenlanch, Zimny, Wandyjski i inne
« Odpowiedź #9 dnia: 26 kwi 2016, 19:26:19 »
Taka pseudocenzura, swoją drogą, j**t w og**e w chuj śmie**na. ;-)

przeczytałem: śmietana

(shitpost, wiem... ale cała nitka shitpostna)
« Ostatnia zmiana: 26 kwi 2016, 19:39:14 wysłana przez Dynozaur »
Cytat: Widsið
Dynozaur zbanowany na 30 dni.
Jeśli ban nie spowoduje poprawy, będziemy ograniczać dostęp. Jeśli ograniczenie dostępu nie pomoże, skasujemy konto razem z pełną historią wiadomości i wątków.

Tutaj Widsith pokazał o co mu chodzi naprawdę. Zbanowanie mnie to pestka, jemu zależy na usunięciu wszystkich moich postów. Dlaczego? Bo gardzi mojemi inicjatywami, zwłaszcza tem, co związane ze zmianami nazw miejscowych, bo uważa to za "szuryzm", oszołomstwo. Chcecie, aby cała moja wieloletnia praca, związana z odkłamywaniem toponimji obróciła się w gówno? NO TO POPIERAJCIE SOBIE DALEJ WIDSITHA!

Offline Pluur

• Moderator
« Odpowiedź #10 dnia: 26 kwi 2016, 23:18:59 »
Ostrzeżenie nie jest wielkie, właściwie nie jest karą, a może zmusi do myślenia. Twoja reakcja była zdecydowanie przesadzona i mogła być przez Polonioka zrozumiana jako atak osobisty. Na forum nigdy nie było złotej wolności, mogłeś pisać wszystko, dopóki nie zaczęły się inwektywy - wtedy dostawałeś punkciki.

Nie wiem w dalszym ciągu, jak wyrażenie "ale kurwa na chuj" obrażało owego Polonioka..