Hej!

Zaczęty przez Draco332, Listopad 05, 2016, 19:26:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

Draco332

 Studiując tyle stron o lingwistyce (iii tam, jakieś 4, góra 7 XD) natrafiłem na stronę o nazwie... eee, chwila, tylko sprawdzę... więc natrafiłem na stronę o nazwie Conlanger - polska strona językowa. Pomyślałem że się tu wpasuję, widząc nazwę Conlanger, a akurat posiadam kilka języków sztucznych  :-P Więc witam was drodzy Congal... Conlagon... Colangow... pfu! Conlangowicze (w końcu) i... myślę że mój wiek nie przeszkadza, co nie?... no i dzięki wielkie dla twórcy strony że taka zaistniała. W końcu mam szansę nauczyć się więcej i urozmaicić moje kochane conlangi, szczególnie Irāhidu. Jak na razie do nauki lingwistyki używałem pliku pdf znalezionego w sieci (http://biblioteka.womczest.edu.pl/new/wp-content/uploads/2013/09/webowa_biblioteka_polski_jak_stworzyc_sztuczny_jezyk.pdf[nie mogłem niestety użyć załącznika, nie wiem czemu  :-\), i nie mówcie mi że nie ogarnę, bo szybko przyswajam informacje. Więc, to wszystko, myślę że wiele się tu nauczę i będę mógł się w końcu podzielić moimi conlangami oraz alfabetami. Ok, do jutra :-D

P.s.: w ogóle nie rozumiem o co chodzi z sylabami ( to całe "C", "V", "(C)" i.t.p. ), mógłby mi ktoś to wyjaśnić lub podać linki do tematów o tym rozprawiających?
  •  

Feles

CytatP.s.: w ogóle nie rozumiem o co chodzi z sylabami ( to całe "C", "V", "(C)" i.t.p. ), mógłby mi ktoś to wyjaśnić lub podać linki do tematów o tym rozprawiających?
C - spółgłoska, V - samogłoska.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Draco332

A to "(C)" i "(V)"? A tak w ogóle to czemu to służy? Ja wiem że to brzmi głupio bo to podobno proste ale ja nie ogarniam (wiem, idiota ze mnie)   :-\ To znaczy każdy język ma jakoś specyficznie złożone sylaby? Proszę o wytłumaczenie bo chciałbym w końcu doprowadzić moje conlangi do końcowego efektu. Z góry dziękuję  :-)
  •  

Widsið

Bez nawiasu oznacza się obowiązkowy element sylaby. Dla polskiego będzie to V. W nawiasach dodaje się elementy opcjonalne: (C)V oznacza, że sylaba musi się składać z samogłoski, a dodatkowo może - ale nie jest obowiązkowe - pojawienie się w niej spółgłoski, ale wyłącznie w pozycji przed samogłoską. Mogą też pojawić się inne symbole: N oznacza dowolną spółgłoskę nosową a L - płynną (r, l, albo ich warianty).
  •  

Draco332

Ah! Już rozumiem! Dziękuję, teraz już napewno dokończę Sinlayn  :-D
  •  

Caraig

Coś szybko pojawiają się twoje conlangi. Z autopsji odradzałbym pośpiech.
No i tak właściwie to nie da się "dokończyć" conlangu.
  •  

Draco332

#6
Cytat: Caraig w Listopad 06, 2016, 21:43:02
Coś szybko pojawiają się twoje conlangi. Z autopsji odradzałbym pośpiech.
No coż, trzy z nich zapoczątkowały swoją bytność przed moim wstąpieniem na forum, ale chyba wywalę te które są zrobione w poniżej 3/4.
  •