Kyon, Epizod 2: Krok w Przyszłość!

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Czerwiec 12, 2017, 01:36:15

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

Widsiđ, to dałoby się przedstawić jakieś herańskie nazwisko wielmoży i prostego człowieka (z imionami?)?

Pluur

#646
Przerywając wszystkie ciekawostki o państwach mam prośby.

1. Ponawiam moje 3 postulaty dotyczące mapy (skala, oznakowanie państw, rzeki). Obecnie wydaje mi się, że najważniejszym jest oznakowanie państw.
2. W liście myślę, że można by dodać poziom rozwoju państwa.

EDIT: ok, zauważyłem, że jest jeszcze druga lista.
  •  

Henryk Pruthenia

Co do rzek, to dało by się to zrobić.
Co do skali trzeba po prostu wrzucić po policzeniu ile km to jeden piksel przy równiku.
Co do oznakowania państw - jak to sobie wyobrażasz?

Widsid dodał też listę ludów na wiki i proszę wszystkich zainteresowanych dodać co powinni :)

Borlach

Ja bym jeszcze chciał spytać o jedną rzecz - Todsmer, będziesz robił te mapy Kyonu w dużej rozdzielczości?
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Pluur

Cytat: Henryk Pruthenia w Grudzień 04, 2017, 14:58:50
Co do rzek, to dało by się to zrobić.
Co do skali trzeba po prostu wrzucić po policzeniu ile km to jeden piksel przy równiku.
Co do oznakowania państw - jak to sobie wyobrażasz?

Widsid dodał też listę ludów na wiki i proszę wszystkich zainteresowanych dodać co powinni :)
Dałoby, to dobrze ;)
Todsmer bodajże podawał na dyskordzie ile ma równik, to mogę się tym zająć, ale nie pamiętam tej wartości.
Właśnie pierw myślałem, nad poczciwymi numerami, acz może by dać jakieś dłuższe oznaczenia? np.: CX, gdzie w miejsce C dajemy oznaczenie literowe użytkownika, a w miejsce X numer?

Cytat: Borlach w Grudzień 04, 2017, 15:21:47
Ja bym jeszcze chciał spytać o jedną rzecz - Todsmer, będziesz robił te mapy Kyonu w dużej rozdzielczości?
Przyłączam się!
  •  

Widsið

W odpowiedzi na henryków apel przygotowałem też coś takiego - będę oczywiście rozbudowywał, i was również do tego zachęcam :)
  •  

Henryk Pruthenia

Haha, dzięki, to jest super!
Czy to znaczy, że niedługo poznamy co nieco o języku hareńskim?
I co z dawną jjjajkowszczyzną?

Widsið

Zamierzam na miejscu Tiłoharyno osadzić krewniaków Nuwenów, ale muszę to jeszcze przemyśleć, daj mi czas do weekendu.

A co do hareńskiego, najpierw azeński, a potem od niego retrorekonstrukcja zostanie zrobiona :) Będą niepodobne w brzmieniu, ale w gramatyce już bardzo mocno.
  •  

Borlach

Cytat: Widsið w Grudzień 04, 2017, 19:02:43
W odpowiedzi na henryków apel przygotowałem też coś takiego - będę oczywiście rozbudowywał, i was również do tego zachęcam :)
Świetne to jest!
Oj, będę miał co opisywać xD Tylko muszę czas znaleźć
CytatZamierzam na miejscu Tiłoharyno osadzić krewniaków Nuwenów, ale muszę to jeszcze przemyśleć, daj mi czas do weekendu.
Nuweńska kolonizacja?
A zamierzasz też tam umieścić jakąś rdzenną ludność/cywilizację? Bo jakby nie patrzeć to Wschód jest jednym z regionów o historii sięgającej najdalej wstecz, więc jakaś w miarę zaawansowana cywilizacja w tych lasach deszczowych się powinna gnieździć. A przynajmniej ruiny.
Oto ja, Adwokat Diabłów
  •  

Pluur

Cytat: Henryk Pruthenia w Grudzień 04, 2017, 19:14:22
I co z dawną jjjajkowszczyzną?
Cytat: Widsið w Grudzień 04, 2017, 19:17:33
Zamierzam na miejscu Tiłoharyno osadzić krewniaków Nuwenów, ale muszę to jeszcze przemyśleć, daj mi czas do weekendu.
Cytat: Borlach w Grudzień 04, 2017, 19:27:13
Nuweńska kolonizacja?
A zamierzasz też tam umieścić jakąś rdzenną ludność/cywilizację? Bo jakby nie patrzeć to Wschód jest jednym z regionów o historii sięgającej najdalej wstecz, więc jakaś w miarę zaawansowana cywilizacja w tych lasach deszczowych się powinna gnieździć. A przynajmniej ruiny.
Otóż to, chętnie bym się dowiedział co tam ma być, bo to dość blisko mych północnych rubieży ;)
  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: Widsið w Grudzień 04, 2017, 19:17:33
Zamierzam na miejscu Tiłoharyno osadzić krewniaków Nuwenów, ale muszę to jeszcze przemyśleć, daj mi czas do weekendu.

A co do hareńskiego, najpierw azeński, a potem od niego retrorekonstrukcja zostanie zrobiona :) Będą niepodobne w brzmieniu, ale w gramatyce już bardzo mocno.
Ok, to miej że tyle czasu!

A w jakich klimatach będzie hareński? Retrorekonstrukcja? Ojoj, bardzo nie lubię :P
Za dużo roboty :P

Widsið

Hm... Trudno powiedzieć. Widzi mi się z tego jakiś celtycko brzmiący arabski, ale co się uda zdziałać - zobaczymy ;)
  •  

Todsmer

Ale zostaw co nieco klimatu tyłohalińskiego, będzie śmiesznie xD
  •  

Pluur

Cytat: Todsmer w Grudzień 04, 2017, 21:34:55
Ale zostaw co nieco klimatu tyłohalińskiego, będzie śmiesznie xD
LIBERVMVETO!
  •  

Kazimierz

Nie no, można by pozostawić jakieś elementy z obecnego Tiłoharyna, chociażby nazwę  :-P
  •