Kontinuum conlangowe C.F. Hawkmana

Zaczęty przez Mistrz Wszechimienny, Grudzień 27, 2017, 19:53:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mistrz Wszechimienny

Witam... ponownie.

W tym temacie zamieszczał będę informacje dotyczące całkowitego odświeżenia mojego dotychczasowego portfolio językotwórczego.

Spodziewajcie się wszystkiego - część konlangów się połączy - ogólnie konsolidacja celem mniejszego, lepiej nadającego się do utrzymania i rozwoju zbioru. Planuję rozwijać przede wszystkim jeden język typu naturalistycznego w formie dwóch dialektów: postępowym i archaizującym.
Mój flagowy konskrypt wyleci oknem i powróci jak bumerang w formie podobnej do rowaszu.

Również światotwórczy aspekt użycia tych odświeżonych języków ulegnie zmianie, zmniejszeniu, kondensacji. Poprzedni głownie rozwijany flagowy świat stanie się na poły zapomnianym mitem w drugim, alternatywnohistorycznym.

Nie mogę teraz powiedzieć nic więcej, bo zepsułbym niespodziankę.

Poniżej, mały łechtacz, teaser. Zapowiedź tego, co nadejdzie.


Cytat: Andrzej Samogłoski, Ostatnie wałczeniePóźniej mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy od bramy Wernakularnej. Szedł pieszo, a objuczone spółgłoski prowadził za laryngeały. Było późne popołudnie i kramy romlangerów i noobiarzy były już zamknięte, a uliczka pusta.
  •  

Henryk Pruthenia


Mistrz Wszechimienny

Cytat: Henryk Pruthenia w Grudzień 27, 2017, 20:19:58
Znowu?
Owszem, jakiś czasu temu dużo publikowałem na forum - jeszcze wtedy gdy stało na fora.pl. Byłem wtedy lubianym kontrybutorem wielu dyskusji, także tych shitpostowych.


Drugi teaser na dziś. Dzisiejszy dzień sponsoruje literka C czytana w zależności od potrzeby jako k lub g.

Cytat: Andrzej Samogłoski, Ostatnie wałczeniePóźniej mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy od bramy Wernakularnej. Szedł pieszo, a objuczone spółgłoski prowadził za laryngeały. Było późne popołudnie i kramy romlangerów i noobiarzy były już zamknięte, a uliczka pusta.
  •  

Henryk Pruthenia

Cytat: Mistrz Wszechimienny w Grudzień 27, 2017, 21:06:57
Cytat: Henryk Pruthenia w Grudzień 27, 2017, 20:19:58
Znowu?
Owszem, jakiś czasu temu dużo publikowałem na forum - jeszcze wtedy gdy stało na fora.pl. Byłem wtedy lubianym kontrybutorem wielu dyskusji, także tych shitpostowych.
O ile dobrze rozumiem kim jesteś, to te lubianym to taka Twoja teoria spiskowa, tak?

Úlfurinn

smrt zidum
  •  

Henryk Pruthenia

O to właśnie zawsze chodziło w jego postach - by było dziwnie.

Ghoster

#6
[...........]
  •  

Mistrz Wszechimienny

Cytat: Ghoster w Grudzień 27, 2017, 23:01:05
Lubiłem Cię parodiować. Witaj z powrotem.
To Twoje jest nawet lepsiejsze niż oryginał, bo bardziej wygląda treścią jak plakat zapowiadający film.


Cytat: Andrzej Samogłoski, Ostatnie wałczeniePóźniej mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy od bramy Wernakularnej. Szedł pieszo, a objuczone spółgłoski prowadził za laryngeały. Było późne popołudnie i kramy romlangerów i noobiarzy były już zamknięte, a uliczka pusta.
  •  

Henryk Pruthenia


Mistrz Wszechimienny

#9
Cytat: Henryk Pruthenia w Grudzień 28, 2017, 09:05:27
Czy to są obrazki z Memrajsa?
Z tego filmu o wieżowcu i eksperymentach społecznych?


Hmm z drugiej strony to nowatorska, nietuzinkowa idea. Dzięki! Będzie pasować?





Dzisiejsza druga porcja słownictwa:


Cytat
WILKI

Ponieważ żyli prawem wilka
Historia o nich głucho milczy
Pozostał po nich w białym śniegu
Żółtawy mocz i ślad ich wilczy.

Przegrali bój we własnym domu
Kędy zawiewał sypki śnieg
Nie było komu z łap wyjmować cierni
I gładzić ich zmierzwioną sierść.

Nie opłakała ich Elektra
Nie pogrzebała Antygona
I będą tak przez całą wieczność
We własnym domu wiecznie konać

Ponieważ żyli prawem wilka
Historia o nich głucho milczy
Pozostał po nich w kopnym śniegu
Ich gniew, ich rozpacz i ślad ich wilczy.

- Zbigniew HERBERT

Cytat: Andrzej Samogłoski, Ostatnie wałczeniePóźniej mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy od bramy Wernakularnej. Szedł pieszo, a objuczone spółgłoski prowadził za laryngeały. Było późne popołudnie i kramy romlangerów i noobiarzy były już zamknięte, a uliczka pusta.
  •  

Mistrz Wszechimienny

Nowe obrazki za 29 grudnia. Dodane dopiero teraz bo Imgur miało awarię.









Gratisowo z powodu opóźnienia - specjalna flaga dla PFJ

Cytat: Andrzej Samogłoski, Ostatnie wałczeniePóźniej mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy od bramy Wernakularnej. Szedł pieszo, a objuczone spółgłoski prowadził za laryngeały. Było późne popołudnie i kramy romlangerów i noobiarzy były już zamknięte, a uliczka pusta.
  •  

Spiritus

#11
Czy wszystkie słowa w tym języku zawierają umlaut? I co rozumiesz przez /ó/, bo chyba nie wysoki ton?

PS: Przestań spamić.
  •  

Úlfurinn

smrt zidum
  •  

Kazimierz

Kiedy będą jakieś konkrety?
Tą wymowę czyta się jak po polsku? Jeśli tak, to lepiej pisać /u/, a nie /ó/, żeby było jednoznacznie, chyba że ta kreska oznacza długość, czy co.
  •  

Henryk Pruthenia

Z tego co pamiętam ze stara fora, to nigdy nie będzie żadnych konkretów. "Nowe" otwarcie to po prostu powtórzenie starego żartu na nowych upotrzebicielach.