Burgundzki

Zaczęty przez Widsið, Czerwiec 29, 2012, 23:54:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

Widsið

Nawet nie chyba, tylko na pewno. Wyginięcie kontynentalnych celtyckich często przypisuje się temu, że duża część gramatyki - zwłaszcza morfologii - była zbliżona i temu, że zasoby leksykalne były podobne. Często łączy się grupę italską z grupą celtycką, na tej samej zasadzie, co bałtycką i słowiańską.

Na temat języka dackiego i rodziny ilirskiej wiadomo na pewno tylko to, że były indoeuropejskie, ich relacje z innymi językami naszej wielkiej rodziny nie są znane; nie wiem, skąd masz takie informacje.
  •  

PawełSz

nie wierze naukowcom z wyższej pułki
sam włanczam rozum
i tak jest w rzeczywistości mądralo,
bo studiuje Arch..gie
  •  

Widsið

  •  

PawełSz

ja usunąć ten mój paskudny język??co??
  •  

Henryk Pruthenia

Z jakiech słowników korzystasz?

Todsmer

Cytat: Widsið w Lipiec 10, 2012, 15:32:26Na temat języka dackiego i rodziny ilirskiej wiadomo na pewno tylko to, że były indoeuropejskie, ich relacje z innymi językami naszej wielkiej rodziny nie są znane; nie wiem, skąd masz takie informacje.

O ile dobrze pamiętam, dacki był językiem satem. (coś mi świta, że greka jest językiem kentum z późniejszymi satemowymi naleciałościami, może to z protodackiego/protobałkańskiego?)
  •  

PawełSz

A czy to ważne,nie czytam nudnych książek o językach,wole to co lubie
  •  

Todsmer

To powodzenia w robieniu konlangów.
  •  

Rémo

Ja też nie czytam, bo nie mam dostępu  :'-( Ale za to mam mój nóóblarski Lantopel!
Pozdrawiam! :)
  •  

Widsið

Cytat: Henryk Pruthenia w Lipiec 11, 2012, 00:48:35
Z jakiech słowników korzystasz?
Mam wydrukowaną listę staroceltyckich rekonstrukcji, to było w pdf-ie przypadkowo znalezionym; jeszcze czasem na scribdzie otwieram sobie A Checklist of Proto-Celtic Lexical Items, ale tamte rekonstrukcje są trochę... zbyt łacińskie.

Cytat: PawełSz
A czy to ważne
No nieco tak, bo nie jesteśmy póki co w stanie ani udowodnić, ani zaprzeczyć pokrewieństwu wielu języków; myślałem, że twoje rewolucyjne tezy są czymś poparte, a tu się okazuje, że nie ma o czym w ogóle rozmawiać.
  •  

Todsmer

Masz jeszcze tego pdf-a?
  •  

Widsið

Cytat: tqr w Lipiec 11, 2012, 15:01:24
Masz jeszcze tego pdf-a?
Właśnie wam szukam, żeby go wrzucić do linków przydatnych językotwórcy. ;)
  •  

Widsið

Jeśli by kogoś interesowało, publikuję tabele deklinacyjne dla rzeczowników i zasady deklinacji przymiotników.
http://www.mediafire.com/?7bvtjo31tpev61b
  •  

Toivo

Dobre. Podobieństwa do łaciny dają się zauważyć.

Co oznacza 'y'?
  •  

Widsið

/j/

Podobieństwa są widoczne w sumie w całej fleksji nominalnej, także w zaimkach. Więcej różnic jest we fleksji werbalnej, ale o tej opowiem więcej, jak zrobię tabelki ;p Wtedy też spróbuję wam napisać jakiś dłuższy tekst.
  •