Pytanie o wiki

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Lipiec 11, 2012, 03:44:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

Feles

Ażeby Canis nie czuł się zagrożony ze swoim stołkiem na Conlanger Wiki*, zmieniłem nazwę sysopów na wiki.

*) Mówię zupełnie poważnie.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Canis

Cytat: Pingǐno w Październik 17, 2012, 18:18:59
TO JE MONARCHJA ABZOLUTNA.
Wspomniałem, że zamierzam was oszukać...
Wiki teraz będzie fashe pod względami formalnymi. Reguła "My article is my stronghold" jest świętością i będzie respektowana, z wyjątkiem kategoryzacji i konwencji nazewnictwa artykułów. Nic nie będzie usuwane. Restrukturyzacja posłuży jednolitości zbiorów.

Jutro zrobię tam taki sajgon, że połowa odejdzie tłukąc drzwiami :)
  •  

Pingǐno

  •  

Fanael

  •  

Canis

  •  

Canis

Uwaga: w ciągu następnych minut wiki będzie lipnie chodzić, przeprowadzam upgrade oprogramowania (1.16 > 1.18, wersja 1.19 jak ją testowałem m. in. rozchrzania tabelki).
  •  

Canis

http://www.mediawiki.org/wiki/Thread:Project:Support_desk/MediaWiki_extension_download_error
HERP DERP

MW sobie w kulki leci.
Update przebiegł pomyślnie, natomiast nie ściągnę nowej wersji zapory przeciwbotowej, bo MW nie pozwala ściągać wersji 1.18. Trzeba poczekać, aż naprawią błąd.
  •  

Widsið

Cytat: Canis w Październik 17, 2012, 21:44:44
Reguła "My article is my stronghold" jest świętością i będzie respektowana, z wyjątkiem kategoryzacji i konwencji nazewnictwa artykułów.
Czyli... Co się zmienia?
  •  

Todsmer

Na przykład już mi nazwę artykułu "anatolski" zmieniono na "język anatolski", pewno żeby ujednolicić.
  •  

Widsið

O ile zapamięta się, żeby po zmianie tytułu użyć {{DEFAULTSORT:Anatolski, język}}, o tyle witam tę zmianę z rozwartymi noga ramionami.
  •  

Canis

Cytat: tqr w Październik 18, 2012, 13:24:27
Na przykład już mi nazwę artykułu "anatolski" zmieniono na "język anatolski", pewno żeby ujednolicić.
To akurat, jak ktoś bardzo się upiera, można nagiąć. Możesz sobie zostawić "anatolski", choć ja teraz masowo wszystko przestawiam. Ale norma będzie taka, jak w antycznych czasach, czyli "Język x". Powody są dwa, po pierwsze, wygląda to elegancko, a po drugie, istnieje hipotetyczny Język parambambam i państwo Parambambam. Stron ujednoznaczniających nie lubię.

Ponieważ przeszkadzają długie nazwy takich artykułów, wprowadzam kody skrótowe. Jeśli nadałem Językowi parambambam kod c953, to zapamiętujesz ten numerek Twojego conlangu, w szukajce wpisujesz c953, i lądujesz gdzie trzeba. Skróty niestandardowe (własne) też można sobie, rzecz jasna, na własną rękę, wprowadzać.
  •  

Widsið

Cytat: Canis w Październik 18, 2012, 13:28:45
Ponieważ przeszkadzają długie nazwy takich artykułów, wprowadzam kody skrótowe. Jeśli nadałem Językowi parambambam kod c953, to zapamiętujesz ten numerek Twojego conlangu, w szukajce wpisujesz c953, i lądujesz gdzie trzeba. Skróty niestandardowe (własne) też można sobie, rzecz jasna, na własną rękę, wprowadzać.
A to już robienie syfu.
  •  

Canis

Cytat: Widsið w Październik 18, 2012, 13:29:28
Cytat: Canis w Październik 18, 2012, 13:28:45
Ponieważ przeszkadzają długie nazwy takich artykułów, wprowadzam kody skrótowe. Jeśli nadałem Językowi parambambam kod c953, to zapamiętujesz ten numerek Twojego conlangu, w szukajce wpisujesz c953, i lądujesz gdzie trzeba. Skróty niestandardowe (własne) też można sobie, rzecz jasna, na własną rękę, wprowadzać.
A to już robienie syfu.
To nie korzystaj ;)
  •  

Widsið

Nie zamierzam, nie zmienia to faktu, że miło byłoby się dowiedzieć, dlaczego uważasz, że dotychczasowy system jest gorszy od podziału "język o krótkiej nazwie - pełny tytuł, język o długiej - abstrakcyjny skrót bez odniesienia do niczego". Być może ci, którzy będą korzystali, będą tym zainteresowani.
  •  

Canis

Cytat: Widsið w Październik 18, 2012, 13:34:29
Nie zamierzam, nie zmienia to faktu, że miło byłoby się dowiedzieć, dlaczego uważasz, że dotychczasowy system jest gorszy od podziału "język o krótkiej nazwie - pełny tytuł, język o długiej - abstrakcyjny skrót bez odniesienia do niczego". Być może ci, którzy będą korzystali, będą tym zainteresowani.
Nie zrozumiałeś... albo ja nie zrozumiałem pytania.
Nazwa "Pomerański" też przekieruje cię do "Język pomerański". Wybór tego, czym lądujesz do swojego artykułu, należy do Ciebie. Nazwa pełna, nazwa krótka, czy kod. Co Ci wygodniej.
  •