Humor, ciekawostki i WTF lingwistyczne

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Sierpień 21, 2011, 13:55:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ghoster

#1245
[...........]
  •  

zabojad

Cytat: Ghoster w Wrzesień 03, 2012, 15:00:08
Łał.

Powie mi ktoś od kiedy ten temat zaczął się nazywać "lingwistyczne pomyłki z kwejka"?
*mistrzów i kwejka
Feles [*]
Requiem aeternam dona eis, Domine, et lux perpetua luceat eis. Requiescant in pace. Amen.
  •  

Feles

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

patka chorwatka

Chorwackie WTF lingwistyczne. Wydaje się, że nazwa ogólna przedmiotu "kemija", jest taka całkiem zwyczajna, że powinno nazwać nowy podręcznik do chemii - podręcznikiem do "lučby". To takie wymyślone słowo z 19 wieku, neologizm jednego człowieka, z czasów kiedy geografia była "vremenoslovljem" oraz filozofia "mudroslovljem". Dzieci otwierają podręczniki i nic nie rozumieją, każde trzecie słowo wyciągnięte z nie wiadomo jakiego źródła. Ostatnio przeczytałam chyba nowe tłumaczenie "Alise in Wonderland". To autor tak sobie pozwolił, że na marginesie każdego listu stoją tłumaczenia kilkunaście słów. Takich zwykłych.
Do tego słowa "lučba", kojarzę -"ba" jako w słowackim chudba , a luč to od luč+iti - to extract. Nie mylić z slangowym "lučka" - to ice cream on stick.
  •  

Noqa

Ómarłem.
Dem naprawdę jest najrozsądniejszym człekiem w całych internetach.
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

spitygniew

"Faza austryjska" - ścisłowcy chyba rzeczywiście mają własną normę języka polskiego...
P.S. To prawda.
  •  

Dynozaur

Jak dla mnie to "austryjski" słowotwórczo poprawniejszy od "austrjackiego".
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Aureliusz Chmielewski

Cytat: Noqa w Wrzesień 03, 2012, 23:15:20
Ómarłem.
Dem naprawdę jest najrozsądniejszym człekiem w całych internetach.
Najleprzy jest ostatni ogarnij się :DD
The n-word
  •  

Wedyowisz

стань — обернися, глянь — задивися
  •  

Feles

anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Noqa

No geologia to chyba nie jest jednak badanie literatury :P
Prawie, że wszystkie są najlepsze. Ujął mnie ten wybór banałów w filmiku o własnym zdaniu :)
At him he yelled and yelped, tackling with taunting and dauntings; he tied and tacked him tightly and tautly, and killed him and quelled him and quenched him.
  •  

Dynozaur

Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •  

Ghoster

#1257
[...........]
  •  


Dynozaur

Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •