Klawiatura z autorskimi znakami (a' la klawiatura chinska na windowsie)

Zaczęty przez Ihniwiad, Sierpień 22, 2014, 14:38:34

Poprzedni wątek - Następny wątek

Ihniwiad

Wie ktos moze w jaki sposob stworzyc klawiature z autorskimi znakami oraz przypisanymi sylabami do kazdego takiego znaku? Chodzi mi o klawiature dzialajaca na takiej zasadzie jak chinska (wpisujemy jakas sylabe po lacinsku i wyskakuje nam odpowiedni chinski znak), od razu mowie, ze nie chodzi mi o wlasna czionke ani o Microsoft Keyboard Layout Creator'a.

Znacie jakis program, ktorym moglbym to osiagnac czy jestem skazany na napisanie takowego samemu?

Znaki i tak bede musial sobie narysowac w jakims paincie czy innym gimpie, chodzi mi juz o samo polaczenie sylaba-znak.
  •  

tgz

Na Windowsie możesz zainstalować Google Japanese IME i dodać własny słownik. Co do dziwnych symboli, to możesz wykorzystać Eudcedit (pamiętam, że coś takiego było w XP).
  •  

Toivo

Na Linuksie do tego służy iBus. Ja używam go do wprowadzania IPy, ale ponoć powstał dla pism wschodnioazjatyckich. Jak zaprojektować własną klawiaturę, tego nie wiem, ale musi się dać. Tyle że trzeba do tego zrobić własną czcionkę, inaczej sobie tego nie wyobrażam. Wstawiać bitmapy w pola tekstowe się o ile wiem nie da.
  •  

bearovski

Poszukuję dokładnie tego samego co autor tematu. Potrzebne mi jakieś dobre narzędzie do stworzenia znaków (nie do robienia czcionek i nie eudcedit), które będzie można wprowadzać na klawiaturze tak jak pinyin na klawiaturze chińskiej.
  •