Język wzgórza Zatuń (zatuński)

Zaczęty przez Pluur, Grudzień 07, 2017, 22:05:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

Ano, dla redukowanych.
Może się szarpnę na jakiś swój zapis :P

Pluur

Cytat: Henryk Pruthenia w Grudzień 10, 2017, 14:44:17
Ano, dla redukowanych.
Może się szarpnę na jakiś swój zapis :P
O kyrie, nie wiem czy na to bym się zgodził.
A szarpnij! Chętnie obeźrzę.
  •  

Henryk Pruthenia

Przypomnij się mi jutro na priwie po południu, to zrobię :)

Henryk Pruthenia

Wyszło coś takiego:
Блѡугoслoвнѥ, влѡудyкь.
Блѡугoслoвнѥнь Цєрствь Oтцъ ѥ Сyнъ ѥ Свніт Дѡухъ, нyнѧ ѥ прѥснь/внѧкнь ѥ вь внѧкѥ внѧк. Aмнін.
Мнѥрꙋ Гoспoдꙋ пoмoдлѥвнѣсі.
O свyшѧн мнѥрꙋ ѥ спaсѧнѥ нaшє душ, Гoспoдꙋ пoмoдлѥвнѣсі.
O мнѥрꙋ вшє мнѥръ, блѡугoстoінѥ свніть Бoжѥ Цєркєв ѥ сѧдѥнѧнѥ вєш, Гoспoдꙋ пoмoдлѥвнѣсі.
O ть свніт хaмнѥ ѥ o тѥ с внѣрoѧ, блѡугoгoвнѣнѧ ѥ Бoжѥ стрaхa вхoдaт вꙋн, Гoспoдꙋ пoмoдлѥвнѣсі.
O гoспoдѥнѣ і oтцѣ нєш Свніт Кaтoлік Архѧпѧѧ Н᷈., Rімск Пaпѥ, ѥ o нєш гoспoдѥнѥ Mнѥтрoпoлѥтѥ (Aркѥпѥскoпѥ/Єпѥскoпѥ) нєш Н᷈., кѧст прѧсвнѥтaствнѥ, в Хрістѣ дѧкoнствнѥ, o вєш прѥктѥ і лꙋдѧ, Гoспoдꙋ пoмoдлѥвнѣсі.
O бoгoхaнъ нaшъ стрaнѣ, прѧдѧжaті влѡустy ѥ вoѥнствнѥ ѥі, Гoспoдꙋ пoмoдлѥвнѣсі.
O грѡудѣ (внѧсѥ/свніт oбѥтѧл), вшь грѡудѣ, стрaнь ѥ жів внѣрy в нѥ, Гoспoдꙋ пoмoдлѥвнѣсі.
O блѡугoпрaствoпѧн вozдꙋхѣ, o zбѥл плѡудѣ zѧмнѣ ѥ мнірь врєімнѥ, Гoспoдꙋ пoмoдлѥвнѣсі.
O плѡувaтіѣ, пѡутѧшєствaтіѣ, нѧдꙋгрaтіѣ, стрѡудіѣ, плєінѧнѣ ѥ o спaсѧнѥ ѥ, Гoспoдꙋ пoмoдлѥвнѣсі.
O zбaвнітѥ нєм oт вєш скрѡубѣ, гнєвъ ѥ нꙋдіy, Гoспoдꙋ пoмoдлѥвнѣсі.
Зaстaпѥ, спaсѥ, пoмнілѡуі ѥ схрaнѥ нєс, Бoжѧ, Tвoі блѡугoдaтєѧ.
Прaсвнітъ, прєцістъ, прєблѡугoслoвнѧннъ, слѡувнъ Блѡудyціцъ нєш і Бoгoрoдіцъ ѥ Прѥснoдѧвъ Maрѧ, с вшь свніть пoмнінѡувшє, сaмні сѧбѧ ѥ друг дрѡугъ, ѥ вєш нєш жѥвoт Хрістꙋ Бoгꙋ прєдaвнѣ.
*Tѧбѣ, Гoспoдѥ.


Wiem, trochę wygląda na ucerkwienie po korienizacji :P

Pluur

Henryku... Ciekawy pomysł, jednak trochę mi się nie podobają te jery (acz w sumie jest toto logiczne, jednak bardzo myli to w czytaniu). Dziwi mnie jus dla /ja/, acz lubię jego kształ i się podoba mi :D A te nieszczęsne z to już nie wiem w ogóle, jak już to te z zawijasem :D
W sumie to trochę wygląda jak gwałt na cyrylicy, przy zachowaniu jednak jakiegoś rozumu! Już widzę tych misjonarzy z Bułgarii, którzy widzą jak jakiś Mietek se przepisuje jakieś modlitwy, czy inne księgi XD
  •  

Henryk Pruthenia

Chciałem właśnie w jakiś sposób zasymulować psucie cerkiewszczyzny, a potem falę urwgularnień i redefinicji znaków.

Pluur

Cytat: Henryk Pruthenia w Grudzień 12, 2017, 18:16:07
Chciałem właśnie w jakiś sposób zasymulować psucie cerkiewszczyzny, a potem falę urwgularnień i redefinicji znaków.
Estetycznie efekt wyszedł zdumiewająco ładnie, jednak jakoś mnie to gryzie :grrr:
  •