Humor, ciekawostki i WTF lingwistyczne

Zaczęty przez Henryk Pruthenia, Sierpień 21, 2011, 13:55:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

Henryk Pruthenia

Cytat: varpho w Wrzesień 03, 2011, 14:07:39
Cytat: spitygniew w Wrzesień 03, 2011, 13:26:00
A w ogóle po kiego grzyba obchodzić święto narodzin boga, w którego się nie wierzy?

Ja np. w ostatnie Boże Narodzenie sładałem znajomym życzenia z okazji "narodzin słońca" czy coś takiego...

O, kartusia z forum RW :)
Był kiedyś na takie konurs, pamiętam.

Henryk Pruthenia

Wg mnie, jeśli już się mam wtrącić, to każda religia powinna sobie liczyć po swojemu. Ja liczę po swojemu - liczę lata od upadku Arkony, a wiek trwa dla mnie trzydzieści lat.
Z resztą, należę do takiej grupy ludzi, która nigdy następującą datą się jakoś nei przejmuje, więc mam to szczerze mówiąc gdzieś 8-)

Canis

Cytat: Henryk Pruthenia w Wrzesień 03, 2011, 17:00:00
Wg mnie, jeśli już się mam wtrącić, to każda religia powinna sobie liczyć po swojemu.
Ta, jasne; a ateiści liczą w sekundach od początku ery Uniksa.
  •  

Henryk Pruthenia

Nie, liczą od jutra.
A więc mamy liczyć wg Chrześcijan?
Chyba się wysdzę w metrze... O kurczę, w Polsce tego metra za dużo nie jest, nie będziecie mogli się tą jedną nitką na zachodzie chwalić...

varpho :Ɔ(X)И4M:

Cytat: Dynozaur w Wrzesień 02, 2011, 14:26:58
A w polskim też mamy trochę takich neologizmów wymyślonych w czasach komuny - należy do nich m.in. "nasza era".

http://religia.tv/news,1195-quotnasza_eraquot_wypiera_chrystusa.html
- temat dnia. :) jesteś trendsetterem opinii.

[swoją drogą, mogliby dokładniej określać, kim są osoby, których wypowiedzi przytaczają. jeśli napisali, że Peter Jensen jest arcybiskupem Sydney, to co by szkodziło dodać, że chodzi o Kościół anglikański? bo w Sydney ma siedzibę również archidiecezja Kościoła rzymskokatolickiego. tak więc przeciętny czytelnik pozostanie w nieświadomości co do przynależności konfesyjnej tego hierarchy, a raczej przypisze go do "domyślnego" w kontekście Polski wyznania.]
K̥elHä wet̥ei ʕaK̥un kähla k̥aλai palhʌ-k̥ʌ na wetä
śa da ʔa-k̥ʌ ʔeja ʔälä ja-k̥o pele t̥uba wete
Ѫ=♥ | Я←Ѧ
  •  

lehoslav

Cytat: varpho w Wrzesień 02, 2011, 17:29:34
BTW, spotkałem się z opinią pewnego obcokrajowca, że polskie nazwy miesięcy są neologizmami komunistycznymi. wiecie, że niby tak jak za rewolucji francuskiej, nowy kalendarz, nowe nazwy miesięcy. żeby się odciąć od tak przepojonych chrześcijańskością nazw jak np. Ianuarius... ;)

Hehe, polecam obcokrajowcowi lekturę jakiegoś słownika (historyczno-)etymologicznego.
  •  

Feles

Cytat: varpho w Wrzesień 04, 2011, 23:57:10
Cytat: Dynozaur w Wrzesień 02, 2011, 14:26:58
A w polskim też mamy trochę takich neologizmów wymyślonych w czasach komuny - należy do nich m.in. "nasza era".

http://religia.tv/news,1195-quotnasza_eraquot_wypiera_chrystusa.html
- temat dnia. :) jesteś trendsetterem opinii.
Hah, tak się składa, że dziś na lekcji historii mieliśmy o kalendarzach, m.in. o początku liczenia "naszej ery". :-D

Edit: Co do angielskiego, to preferuję AD i BC (układają się w ładny czwórznak). W polskim jednak - p.n.e. i n.e.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

varpho :Ɔ(X)И4M:

Cytat: lehoslav w Wrzesień 05, 2011, 12:53:55
Hehe, polecam obcokrajowcowi lekturę jakiegoś słownika (historyczno-)etymologicznego.

O RLY?


Cytat: Feles w Wrzesień 05, 2011, 17:55:43
Edit: Co do angielskiego, to preferuję AD i BC (układają się w ładny czwórznak). W polskim jednak - p.n.e. i n.e.

fakt, chociaż trochę razi ta hybrydowość. ale "AD" / "n.e." i tak się zbyt często nie używa, więc w sumie to nie ma problemu.
K̥elHä wet̥ei ʕaK̥un kähla k̥aλai palhʌ-k̥ʌ na wetä
śa da ʔa-k̥ʌ ʔeja ʔälä ja-k̥o pele t̥uba wete
Ѫ=♥ | Я←Ѧ
  •  

zavadzky

Cytat: Feles w Wrzesień 05, 2011, 17:55:43Co do angielskiego, to preferuję AD i BC (układają się w ładny czwórznak). W polskim jednak - p.n.e. i n.e.
AD i BC są tak samo powszechne w angielskim jak w polskim p.n.e. i n.e., więc nie ma zbyt szerokiego wyboru, by nie być jakimś 'odszczepieńcem' :p
I czwórznak czy czworoznak?
  •  

tob ris tob

Dzień dobry :-)
  •  

Feles

Cytat: zavadzky w Wrzesień 05, 2011, 19:28:39
I czwórznak czy czworoznak?
Czteroznak.

Ale idiolektyzuję ostatnio, jak widać.
anarchokomunizm jedyną drogą do zbawienia ludzkości
  •  

Mścisław Bożydar

"aqua vitae" zostało przejęte przez naszych przodków w formie "okowita" xD
Hvernig á að þjálfa Dragon þín?
  •  

Silmethúlë

A "whisky" to zangielszczone i skrócone do pierwszego słowa aqua vitae po gaelicku: uisce beatha - woda życia. I?
  •  

zavadzky


nagłówek: Fakers na zdjęciu i jeszcze błąd ortograficzny - coś dla Dynozaura :D
  •  

Dynozaur

Cytat: Kwadracik w Wrzesień 08, 2011, 15:46:28
Ale czy wg Dynozaura "idjotka" nie byłaby właśnie jedynem poprawnem sposobem zapisu?

Byłaby.
Jaranie się starem forem to pedalstwo, a Kwadrat i Seiphel to ciota i chuj.

P*lsko, cóżeś uczyniła ze swoim chrztem?
  •