Cedanyria

Zaczęty przez Tuktun, Wrzesień 30, 2012, 11:50:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

Tuktun

                 Cedanyria
                                                    Zedanyrio
                                                    Wielkie i Święte Księstwo Cedanyrii
                                                    Zedanyriori Vikio Kapato pi Takarato   

Stolica: Aparakion
Waluta: Dirion=50 apsodirionów
Język urzędowy: cedanyrski
Ustrój polityczny: teoretycznie monarchia konstytucyjna, ale panujący samozwańczy Wielki Książę Peron I, który do władzy doszedł w wyniku zamachu stanu (wcześniej Cedanyria była królestwem), fałszuje wybory, aby wygrywały sprzyjające mu stronnictwa (opozycja i tak w większości przypadków jest nielegalna, istnieje jedno stronnictwo, które ma tworzyć pozory demokracji i które jest przeciwko rządzącym, ale jest ono kontrolowane, aby nie zaszło to zbyt daleko)
Jednostki administracyjne: azytaksy (azitaxioze, l. poj. azitaxio)
Religia: zakłada, że wielki duch Sario panuje nad dobrem we wszechświecie, jednak ma wroga Oriasa, przez którego dzieje się całe zło, począwszy od drobnych nieszczęść (np. kiedy ma ktoś pecha) aż po wielkie katastrofy i wojny. Kiedyś Sario stworzył dobrą stronę wszechświata, ale Orias zaraz potem dorobił stronę złą. Nie ma przymusu chodzenia co jakiś czas do świątyni - ludzie chodzą tam tylko wtedy, kiedy czują potrzebę, np. chcą poprosić o coś Saria lub mu podziękować.  Pomagają w tym kapłani, których zadaniem jest też udzielanie pociechy religijnej, podobnie jak w chrześcijaństwie. Obrządki polegają  zresztą także na przeklinaniu Oriasa. Kiedyś, za czasów królów, panowała wolność religijna i w Cedanyrii osiedlili się także wyznawcy religii innych państw, ale obecnie za sprawą Perona I wyznawanie innych wierzeń oraz ateizm są zabronione
Położenie: duży kraj na północy Aethé
Symbole narodowe: Hymn Vikote Rastagio, Vikiote Zektopio (Chwała Księciu, Sława Księstwu).
Flaga w załączniku.
Mój uprzedni, lipny nick to Lord of the Potatoes.

És most következzék valami egészen más. A Monty Python Repülő Cirkusza.
  •  

Pingǐno

Religia ciekawa - myślę, że może być jedną z dominujących na Aerze lub na kontynencie Aethé.

Tylko flaga jakaś taka niepozorna. ;P

Oczekuję map i zaznaczonej na nich stolicy.
  •  

Tuktun

Proszę, oto mapa. Wyszła jak wyszła, ale miałeś już okazję poznać moje umiejętności obsługi Painta.
Mój uprzedni, lipny nick to Lord of the Potatoes.

És most következzék valami egészen más. A Monty Python Repülő Cirkusza.
  •  

Todsmer

Te państewka na zachód są zależne od Cedanyrii?
  •  

Tuktun

Nie, Cedanyria jest na turkusowo.  ;-D
Mój uprzedni, lipny nick to Lord of the Potatoes.

És most következzék valami egészen más. A Monty Python Repülő Cirkusza.
  •