Autor Wątek: Kyon, Epizod IV: Ogień  (Przeczytany 388 razy)

Offline Henryk Pruthenia

• Der Untermenschenbändiger
  • Moderator
  • Pomożesze: 861
  • Country: ru
  • Pieśń Arjów!
    • Mój konlangerski dorobek
  • Conlangi: Ziemli, Zapadni, Nešši, Nesdotir, Slawlangi
Odp: Kyon, Epizod IV: Ogień
« Odpowiedź #15 dnia: 9 wrz 2018, 17:37:41 »
Ile lat mamy teraz do opisania?
Borlachu! Czy to czas na Armagiedon?
A ile potrzebujecie? Serjo, nie wiem ile lat teraz ustawić. Ja sam za Kyon wezmę się przyszłego piątku, narazie ma nawał pracy.

Offline Pluur

• Moderator
  • Pomożesze: 291
  • Country: pl
« Odpowiedź #16 dnia: 9 wrz 2018, 21:09:50 »
A ile potrzebujecie? Serjo, nie wiem ile lat teraz ustawić. Ja sam za Kyon wezmę się przyszłego piątku, narazie ma nawał pracy.
Myślę, że 100 ziemskich byłoby ok - 268 lat Ky, a żeby to wyrównać proponuję 300 YKy (111,9 lat ziemskich).

Offline Henryk Pruthenia

• Moderator
  • Pieśń Arjów!
« Odpowiedź #17 dnia: 9 wrz 2018, 21:37:18 »
Myślę, że 100 ziemskich byłoby ok - 268 lat Ky, a żeby to wyrównać proponuję 300 YKy (111,9 lat ziemskich).
W sumie dobre rozwiązanie. Za ten czas może się naprawdę wiele wydarzyć, i jednocześnie nie jest to jednak okres za długi. Można uznać, że ten okres właśnie będzie tyle trwał.

Offline Borlach

• Moderator
  • Pomożesze: 148
  • Country: ir
  • Conlangi: ajdyniriański
« Odpowiedź #18 dnia: 10 wrz 2018, 19:32:51 »
Co nie leży nad oceanem, to raczej będzie od Tangii dobrze zabezpieczone.

Poszukuję sojuszników w handlu. Szczególnie chcę importować broń palną, medycynę i żywność, ale też chciałbym zawiązać pewien sojusz militarny z państwem potężnym na ziemi, ale nie w morzu, po to, aby z takiej współpracy można było dobrze korzystać. Niekoniecznie z pożytkiem dla co słabszych kultur ;)
Hmmm, może Ajdynir? Moja ekspedycja jest już w Talonbacie (wgl postaram się niedługo tekst jebnąć co i jak z tego wynikło!), a to ziemia która utrzymuje jakieś kontakty handlowe z Sechtem. Kilka stuleci temu bardzo intensywne, teraz dość rzadkie, ale jednak. Za niedługo przedstawiciele Boskiego Imperatora nawiążą z Sechtończykami pierwszy oficjalny kontakt. Można powiedzieć, że stoimy na tangijskim progu! XD
U mnie jeszcze trochę, między 30-50 ziemskich lat ajdyniriańskiej hegemonii. Ale już w drugiej części sesji możemy zaczynać ŚMIERĆ I ZNISZCZENIE™ przy czym u Ciebie na Wschodzie może się ono zacząć trochę wcześniej. 

Offline Борівой

• Форумовъйь Гноітель Фраеровъ
  • Moderator
  • Pomożesze: 728
  • Country: gr
  • Conlangi: andolú ézihu, sibbisca tonna
« Odpowiedź #19 dnia: 10 wrz 2018, 20:36:02 »
Na moje zarówno Ajdynir, jak i Trugowie i Qin są zbyt daleko (jeszcze) dla Tangii na rozsądny sojusz (chyba że Ajdynir przeciwko Olsom). Tangijczycy są obecni na zachodzie moich ziem, ostatnio coraz ostrzej konkurują z Sechtem (może nawet jakas lokalna wojenka?), wspierają jeden z ludów zachodniej Todsmerii, za to Secht wspiera Zamb. Może jakas "proxy war" tangijsko-sechtońska?

Offline Pluur

• Moderator
  • Pomożesze: 291
  • Country: pl
« Odpowiedź #20 dnia: 10 wrz 2018, 21:18:10 »
Cytat: Borlach
U mnie jeszcze trochę, między 30-50 ziemskich lat ajdyniriańskiej hegemonii. Ale już w drugiej części sesji możemy zaczynać ŚMIERĆ I ZNISZCZENIE™ przy czym u Ciebie na Wschodzie może się ono zacząć trochę wcześniej.
Oki. Zacznie się od przedwczesnej śmierci królowej i kwestii szyszeńskiej.

Cytat: Борівой
Na moje zarówno Ajdynir, jak i Trugowie i Qin są zbyt daleko (jeszcze) dla Tangii na rozsądny sojusz (chyba że Ajdynir przeciwko Olsom). Tangijczycy są obecni na zachodzie moich ziem, ostatnio coraz ostrzej konkurują z Sechtem (może nawet jakas lokalna wojenka?), wspierają jeden z ludów zachodniej Todsmerii, za to Secht wspiera Zamb. Może jakas "proxy war" tangijsko-sechtońska?
Racja. Sojusz przeciwko Olsom też jeszcze zbyt niezbyt - odległości spore, a Kauradzi skutecznie rozdzielą na kilka XXX Ajdynir i Olsów. Jednak na przyszłość bardzo chętnie, tym bardziej, że Olsowie będą się zapuszczać coraz bardziej na południe.

Offline Canis

• Moderator
  • Pomożesze: 612
  • Country: gl
  • Uliczny kundel
  • Conlangi: ahtialański, aswa, ilijski, ayu
« Odpowiedź #21 dnia: 11 wrz 2018, 05:24:08 »
No właśnie, dowiedziałbym się czegoś o współczesnym Sechcie.
Aż tak odległości nie mają znaczenia, chyba że coś jest absurdalnie daleko, o ile mówimy tu o państwie, które leży nad morzem. Wgłąb kontynentu bardzo ciężko będzie się Tangijczykom z kimkolwiek porozumieć.
(img)

Offline Henryk Pruthenia

• Moderator
  • Pieśń Arjów!
« Odpowiedź #22 dnia: 11 wrz 2018, 05:35:25 »
No właśnie, dowiedziałbym się czegoś o współczesnym Sechcie.
Aż tak odległości nie mają znaczenia, chyba że coś jest absurdalnie daleko, o ile mówimy tu o państwie, które leży nad morzem. Wgłąb kontynentu bardzo ciężko będzie się Tangijczykom z kimkolwiek porozumieć.
W weekend wrzucam o Państwie Neszów, Sechcie, Pinu, etc., to zaspokoję Twoją ciekawość.