Zarządzanie forum > Organizacja

Jak ustawić sobie dobrą czcionkę na forum?

(1/5) > >>

Towarzysz Mauzer:
Czcionka obecnej skórki forum czasami nie radzi sobie z co egzotyczniejszymi znakami Unikodu, co zaobserwowałem na przykładzie kombinowanych diakrytyków. To dość uciążliwa przypadłość na forum językotwórczym. Oto jak po temu coś zaradzić, przy założeniu, że używamy Mozilli Firefox:

1. Wchodzimy do katalogu /domowy katalog użytkownika/dane aplikacji/Mozilla/Firefox/Profiles/losowe cyferki.default/chrome
2. Tworzymy plik userContent.css
3. W zależności od posiadanej czcionki umieszczamy w nim następującą treść:
- gdy mamy czcionkę DejaVu Sans:

--- Kod: --- @-moz-document url-prefix(http://jezykotw.webd.pl/f/) {
body { font-family: 'DejaVu Sans' !important; }
}
--- Koniec kodu ---
- gdy mamy Lucidę Sans Unicode (ona jest bodaj dostarczana z Windowsem XP):

--- Kod: --- @-moz-document url-prefix(http://jezykotw.webd.pl/f/) {
body { font-family: 'Lucida Sans Unicode' !important; }
}
--- Koniec kodu ---
4. Uruchamiamy ponownie przeglądarkę i cieszymy się ładniejszymi krzaczkami

Henryk Pruthenia:
Yyy, czy przypadkowo nie szybciej jest po prostu zmienić fonta domyślnego dla przeglądarki...?

Vilén:

--- Cytat: Henryk Pruthenia w Sierpień 19, 2011, 23:40:33 ---Yyy, czy przypadkowo nie szybciej jest po prostu zmienić fonta domyślnego dla przeglądarki...?

--- Koniec cytatu ---
Nie, bo oczywiście ci, co tworzą CSS-y do skórek uważają, że ma być wszędzie dokładnie taka ćcionka, jaką oni sobie wypatrzą, i nic innego. Bo oczywiście samego 'font: 11px sans-serif;' się napisać nie da, trzeba jeszcze wyliczyć parę ćcionek wcześniej, bo może psieglądarka nie załapie, że to są bezszeryfowe…

Towarzysz Mauzer:
Aż tak bardzo się na skórkorobów bym się nie obrażał, jednak zwykle czcionki wybrane przez nich pasują do całokształtu stylu, a pisanie cyrylicą z kombinowanymi diakrytykami to wciąż nisza. Liczę natomiast na postęp w czcionkotwórstwie.

Canis:
Dziwne, możecie mi dać przykład-screenshota tego problemu? Z czystej ciekawości, bo ja tego nie zaobserwowałem...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej