Autor Wątek: Co was wkurza w kwestiach językowych [s/z/wi/]  (Przeczytany 214577 razy)

Offline agentcooper

• Pomożesze: 11
Odp: Co was wkurza w kwestiach językowych [s/z/wi/]
« Odpowiedź #3450 dnia: 13 paź 2018, 13:58:48 »
W Kongo żyje Kongijczyk, już nie przesadzajcie. Za stwierdzenie, że w Afryce żyją Murzyni nikt wam nic nie zrobi, ale zwracanie się w ten sposób do osoby czarnoskórej raczej wam nie przysporzy sympatii. Kwestia wyczucia, nikt nikomu nic nie narzuca.

Offline Siemoród

• Слава Словѣномъ!
  • Pomożesze: 139
  • Country: cs
« Odpowiedź #3451 dnia: 13 paź 2018, 16:00:31 »
A w Kongu może żyć Afroafrykanin xD
W Afryce żyją też Arabowie, którzy należą do rasy kaukazkiej, o Afrykanerach nie wspominając.
W Kongo żyje Kongijczyk, już nie przesadzajcie. Za stwierdzenie, że w Afryce żyją Murzyni nikt wam nic nie zrobi, ale zwracanie się w ten sposób do osoby czarnoskórej raczej wam nie przysporzy sympatii. Kwestia wyczucia, nikt nikomu nic nie narzuca.
No ja nie zamierzam się zwracać do murzyna przez "Panie Murzynie" xD Chodzi mi wyłącznie o słowo, które niepotrzebnie jest uznawane przez niektórych za obraźliwe. Czekam, kiedy na Żydów zaczną mówić Izrealici albo Izraelczycy, bo przecież Żyd to słowo obraźliwe xD
Єи, Словѣнє, ѥщє наша
Словѣнъ мълва живєть
Пока нашє вѣрьноѥ сьрдьцє
За нашь народъ бьѥть!

Offline Henryk Pruthenia

• Der Untermenschenbändiger
  • Moderator
  • Pomożesze: 895
  • Country: ru
  • Pieśń Arjów!
    • Mój konlangerski dorobek
  • Conlangi: Ziemli, Zapadni, Nešši, Nesdotir, Slawlangi
« Odpowiedź #3452 dnia: 13 paź 2018, 16:24:12 »
Po rosyjsku жид jest obraźliwe, a еврей "oficjalne", z czego niektórzy rosyjscy żydzi wolą się nazywać "жид", niż "еврей". Nikomu nie dogodzisz.