Autor Wątek: Puhatik'a T'asãn - Republika Fuhadi  (Przeczytany 4799 razy)

Offline Pingǐno

Puhatik'a T'asãn - Republika Fuhadi
« dnia: Sierpień 14, 2012, 18:18:29 »
Puhatik'a T'asãn
[βuxaɾik'a ǀasãːn]
Republika Fuhadi

Herb Fuhadi
Czerwień oznacza republikę, zieleń symbolizuje radosny spokój, niebieść1 - piękno i atrakcyjność kraju. Liście, oczywiście, lasy deszczowe; kwiat również atrakcję. Tarcza z suchych roślin symbolizuje bogactwo naturalne. Ta odwrócona czapa oznacza również republikę.
3

Flaga Fuhadi
Zieleń - jw. czyli radosny spokój; niebieść i żółć tu symbolizuje plaże Morza Kanél2. Reszta symboliki tj. na emblemacie.

Państwo znajduje się na dasuńskim półwyspie - Półwyspie Kronijskim. Fuhadi ma dostęp do Morza Kanél, a graniczy z państwami: [BRAK].

1 - ew. niebień, jak to woli Miły.
2 - mam nadzieję, że nikt do nazwy nic nie ma.
3 - Dewizy na razie nie ma, bo języki są jeszcze wstrzymane, wiadomo z jakiego względu.

Niedługo opiszę politykę itd. :>

« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2012, 19:38:05 wysłana przez Pingǐno »
__

Offline Pingǐno

Odp: Puhatik'a T'asãn - Republika Fuhadi
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2012, 00:08:49 »
INFORMACJE

Język urzędowy: język fuhadi

Języki używane: (brak informacji)

Ustrój polityczny: republika

Stolica: K'ahats

Głowa państwa: paraj; T'elũr Sãc'un Pasãn

« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2012, 22:29:43 wysłana przez Pingǐno »
__

Offline Pingǐno

« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2012, 22:46:53 »
Podział administracyjny Fuhadi i położenie stolicy (K'ahats).
Czarne granice oznaczają ponĩ/fonie (fuh. ziemia), a szare - kxaras/karachy (fuh. pola)
__

Offline Henryk Pruthenia

• Der Untermenschenbändiger
  • Moderatór
  • Pieśń Arjów!
    • Mój konlangerski dorobek
  • Konlangi: Ziemskie, Kyońskie, Adnackie; autor neszszszczyzny
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 01, 2012, 23:11:49 »
Czy herbém tego kraju jest wiatraczek na tle papuziech skrzydeł, znajdującech się na wiklinowém »czémś«, co z kolei stoi na czapce marynarza z Argentyny (po słoneczku tak myślę), z tyłu daléj mamy obrazek z kwejka (te kolory... no kojarzą się, sami przyznajcie), a to wszystko jest ładnie podane w białéj serwetce?

Tak z ciekawości pytam...

Offline Pingǐno

« Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2012, 23:56:16 »
Spoiler
[close]
Czy herbém tego kraju jest wiatraczek na tle papuziech skrzydeł, znajdującech się na wiklinowém »czémś«, co z kolei stoi na czapce marynarza z Argentyny (po słoneczku tak myślę), z tyłu daléj mamy obrazek z kwejka (te kolory... no kojarzą się, sami przyznajcie), a to wszystko jest ładnie podane w białéj serwetce?

Tak z ciekawości pytam...

A tak na serjo:

* czapka - ptat'a - taką czapkę noszą monarchowie tego państwa. Gdy ogłoszono republikę, państwo obaliło monarchię, a obecnie władcę nazywa się parajem. Niektórzy parajowie nosili taką piuskę (choć jest bardziej szeroka i przypomina chińską czapkę).

Czy herbém tego kraju jest wiatraczek na tle papuziech skrzydeł

To jest nawet całkiem możliwe, zwracając uwagę na to, iż fauna oraz flora Fuhadi jest ogromnie nasycona i rozmaita.

Cały środek państwa jest zarośnięty dżunglą, jednak na terenie Półwyspu Kronijskiego (jeśli dobrze spamiętałem nazwę) jest bardzo dużo surowców naturalnych - i nie tylko o pożywienie chodzi.

wiklinowém »czémś«

Zgadza się, ale to nie wiklina.
CZYLI SIĘ NIE ZGADZA
(po słoneczku tak myślę)

To tylko żółte kółko.

z tyłu daléj mamy obrazek z kwejka (te kolory... no kojarzą się, sami przyznajcie), a to wszystko jest ładnie podane w białéj serwetce?

????
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2013, 15:11:55 wysłana przez Pingǐno »
__

Offline Pingǐno

« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 29, 2013, 21:25:12 »
Postanowiłem powrócić do tego państewka, bo tak mi się zachciało.

Fuhadi jest republiką monarchistyczno-prezydencką (albo parajską), a więc głowa państwa, czyli paraj pełni funkcję reprezentacyjną, quasi-kapłańską (w obrzędach religijnych przemawia, bierze główny udział; np. gdy jest tzw. Święto Fengari (u nich księżyc ten nazywa się jednak "Prak'an") paraj przyjeżdża do stolicy Fuhadi i tam przemawia na tematy religijne), a także funkcję legislatywną.

ŹRÓDŁA PRAWA FUHADIAŃSKIEGO

Konstytucję Republiki Fuhadi ustalają rubadowie (fuh. tupant'), a rubadów jest po sześciu w jednej grupie, która kieruje swoje pomysły do trzech rubadów wyższych - jeżeli odrzuci dwóch lub trzech, ustawa nie przechodzi, jeżeli jeden odrzuci lub żaden nie odrzuci, ustawa przechodzi do patparajów (jest ich trzech ogólnie), którzy mają za zadanie zarchiwizować ustawę, która z kolei czeka na zaakceptowanie przez paraja.

Lista grup rubadów:

Rubadowie Do Spraw Kulturowych,
Rubadowie Do Spraw Wyżywienia,
Rubadowie Do Spraw Handlu Cywilnego i Usług,
Rubadowie Do Spraw Stosunków Międzynarodowych,
Rubadowie Do Spraw Sądowych,
Rubadowie Do Spraw Szkoleń,
Rubadowie Do Spraw Mniejszości,
Rubadowie Do Spraw Technicznych i Budownictwa,
Rubadowie Do Spraw Karnych,
Rubadowie Do Spraw Wewnątrzpaństwowych,
Rubadowie Do Spraw Fauny,
Rubadowie Do Spraw Flory,
Rubadowie Do Spraw Obrzędowych,
Rubadowie Do Spraw Porządku

Spoiler
[close]

Patparajowie jest tylko trzech ogółem, rubadów wyższych jest trzy razy tyle, ile jest grup, a rubadów zwykłych jest sześć razy tyle, ile jest grup. Jeden patparaj jest jednej części grup, drugi do innej części, trzeci patparaj jest do pozostałej części.

W rządzie również znajduje się tzw. parabad, który jest obok patparajów - ma na celu pomoc parajowi oraz kontrolę nad stabilnością i porządku w rządzie.

Inną sprawą są listy do rządu wysyłane czasami przez obywateli - archiwizują je czwarci patparajowie. Czwarci patparajowie mogą bez zleceń paraja przesłać do dobrze dobranej grupy rubadów (np. problem dot. zbyt dużego zagęszczenia drzew w jakimś miejscu trafi do Rubadów Do Spraw Flory)

Podsumuwując, źródłami prawa są:
#ustawy
#konstytucja
#ustawy cywilne
##ustawy cywilne jednorazowe
#decyzje jednorazowe (rubadowie mogą puszczać ustawy i decyzje jednorazowe; np. decyzją jednorazową będzie sprawa zburzenia jakiegoś budynku państwowegoI.)

:3

I. (choć nie wiem, czy w takim kraju budynki mogą być)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2013, 15:09:12 wysłana przez Pingǐno »
__