Strona główna

Z Conlanger
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witamy w Conlanger Wiki,

wolnym miejscu na językową twórczość.

Obecnie mamy 602 artykuły i 1676 grafik.

Wyróżniony artykuł: Wielkie Imperium Ajdyniriańskie


Ajdynir (ajd. Aydīnir [ajdɨɲiɾ]), lub oficjalnie Wielkie Imperium Ajdyniriańskie (ajd. Éxan Khshāyarvan Aydīnirani [ɛjksan χʃa:jaɾvan ajdɨɲiɾaɲi]) — państwo leżące w środkowej części Kyonu i posiadające pozycje niekwestionowanego hegemona w regionie. Kontroluje ogromne terytoria od Morza Słonego na północy, aż po Wielką Pustynię i Góry Pochodzenia na południu. Jest to dziedziczna monarchia absolutna, w której władcy posiadają status żywych bogów. W przeszłości kraj niezwykle agresywny i ekspansjonistyczny, obecnie ograniczył większość interwencji poza własnymi granicami, ciesząc się długim okresem dostatku. Mimo to, Imperium uznaje kilka sąsiednich państw za swoją wyłączną strefę wpływów i jest gotowe interweniować zarówno dyplomatycznie jak i militarnie tam gdzie zagrożona jest święta racja stanu.

Witaj!

Serdecznie witamy na jedynej polskiej encyklopedii językotwórczej, zwanej Conlanger Wiki! (od ang. "conlanger", czyli właśnie językotwórca) Zajmujemy się głównie opracowywaniem języków sztucznych, pism oraz wszelkim językoznawstwem, a także opracowywaniem fikcyjnych krain, ludów, baśni i odmiennych biegów historii. Użytkowników niniejszej Wiki zapraszamy także do udzielania się na Polskim Forum Językotwórców oraz kanale IRC #conlanger na Freenode. Wierzymy, że znajdziesz na tych stronach pomoc oraz inspirację do własnych projektów.

Nowy?

Jesteś nowy? Zobacz, czym się zajmujemy!

Informacje

  • 18.10.2012 Aktualizacja oprogramowania z 1.16 do 1.18. Vector jest teraz domyślnym stylem encyklopedii, można go zmienić na stronie preferencji. Zwijanie menu w stylu Vector zostało uruchomione. Dodatki typu Gadgets zostały zainstalowane, można je ustawić na stronie preferencji. Strony języków naturalnych oraz podręczniki zostały usunięte, ponieważ od miesięcy nie istniał tam żaden artykuł. Dokonana została drobna zmiana wystroju strony głównej. Usprawniony spis linków na stronie głównej. Menu główne zostało tymczasowo zmienione (jest to wersja wstępna).
  • Rozwijamy nie tylko artykuły o fikcyjnych językach i światach ale też poświęcone językoznawstwu. Nakłaniamy do podzielenia się swoją wiedzą!

Lista conlangów, kategoria conlangów - zawiera spis zbiorów na temat języków sztucznych, ich autorów i skrótów
Relaye - spis conlang relayów
Lista słowników - spis słowników języków sztucznych
Światotwórstwo - spis światów, dla których tworzone są conlangi
Językoznawstwo - spis artykułów poświęconych badaniu zjawiska języków
Kalendarium - kalendarz, pomagający w orientacji wydarzeń w fantastyce
Narzędzia - spis programów i linków pomocnych przy pracy językotwórcy

Czy wiesz, że...

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Języki i światy
Obsługa
Narzędzia
W innych językach